1.vites...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.vites...

İleti BlueVRS » 20 Ağu 2008, 12:35

Mantıklı bir açıklama alamadım ben... Sorduğun soruya cevap vermeyişin ne tür bir açıklamadır?Ya da neyi ispatlar anlayamadım..Ama yine idrak meselesi diyeceksen konuyu kapatalım..

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 20 Ağu 2008, 12:38

özür dilemekte bir erdem idi...ben gayrı sana mantıksız(?) bir açıklama yapamayacam...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 12:38

bu yazılanlarda kötü bir şey yokki skodacı nasıl benim için teknik yazmıyor sohbet ediyor deniyorsa sizin içinde kopyala yapıştır yapıyor denmiş ...herkesin düşüncesi yadırgamamak lazım . bana bu sitede söylenen çok oluyor ama ben yazılarıma devam ediyorum 9 ayda 5700 mesaj ulaştım ....sende devam et küsme aramıza katıl bizle sohbet et aramıza girdinde almadık mı seni... keşke devamlı aktif olup yorum katsan biz seviniriz diğer duayenlerde katılsa .............
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 20 Ağu 2008, 12:51

[quote="ilk aşk"]bu yazılanlarda kötü bir şey yokki skodacı nasıl benim için teknik yazmıyor sohbet ediyor deniyorsa sizin içinde kopyala yapıştır yapıyor denmiş ...herkesin düşüncesi yadırgamamak lazım . bana bu sitede söylenen çok oluyor ama ben yazılarıma devam ediyorum 9 ayda 5700 mesaj ulaştım ....sende devam et küsme aramıza katıl bizle sohbet et aramıza girdinde almadık mı seni... keşke devamlı aktif olup yorum katsan biz seviniriz diğer duayenlerde katılsa .............[/QUOTE]

kopyala-yapıştır unvanı sence kötü bir ünvan olmıyabilir...ama bence kötü bir ünvan...bu ünvanı söyleyenlere geçmişte hodri meydan demiştim...ama her hikmetse o şahıslardan ses seda çıkmadı...hodri meydan dememden gaye atın ortaya bir konu verelim cevaplarımızı...ak koyun,kara koyun çıksın ortaya...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Ağu 2008, 12:51

Benim de 2006 yılında açmış olduğun konularla ilgili yazdığım mesajlarda gayet normal..Sorduğun soruları sana yakıştıramadım ve fikrimi yazdım..ama burası bir forum herkes yazdıklarımızı okuyor,varsa bir açıklaman yaz beni mahçup et önemli değil ama açıklama yapamadığın halde bana özür dilemek erdemdir gibi edebiyat kökenli cümleler kurma,zira edebiyatım çok iyidir kolay kolay başedemez kimse..

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 20 Ağu 2008, 12:53

[quote="98Pickup"]

Benim de 2006 yılında açmış olduğun konularla ilgili yazdığım mesajlarda gayet normal..Sorduğun soruları sana yakıştıramadım ve fikrimi yazdım..ama burası bir forum herkes yazdıklarımızı okuyor,varsa bir açıklaman yaz beni mahçup et önemli değil ama açıklama yapamadığın halde bana özür dilemek erdemdir gibi edebiyat kökenli cümleler kurma,zira edebiyatım çok iyidir kolay kolay başedemez kimse..

[/QUOTE]

ben gayrı sana mantıksız(?) bir açıklama yapamayacam... sana iyi edebiyatlar...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 12:53

[quote="skodacı"][quote="ilk aşk"]bu yazılanlarda kötü bir şey yokki skodacı nasıl benim için teknik yazmıyor sohbet ediyor deniyorsa sizin içinde kopyala yapıştır yapıyor denmiş ...herkesin düşüncesi yadırgamamak lazım . bana bu sitede söylenen çok oluyor ama ben yazılarıma devam ediyorum 9 ayda 5700 mesaj ulaştım ....sende devam et küsme aramıza katıl bizle sohbet et aramıza girdinde almadık mı seni... keşke devamlı aktif olup yorum katsan biz seviniriz diğer duayenlerde katılsa .............[/QUOTE]

kopyala-yapıştır unvanı sence kötü bir ünvan olmıyabilir...ama bence kötü bir ünvan...bu ünvanı söyleyenlere geçmişte hodri meydan demiştim...ama her hikmetse o şahıslardan ses seda çıkmadı...hodri meydan dememden gaye atın ortaya bir konu verelim cevaplarımızı...ak koyun,kara koyun çıksın ortaya...
[/QUOTE]

skodacı biz yarış yapmıyoruz ki birşeylerde ispat etmeye çalışmıyoruz eğlenip dostluk kazanıyoruz ..yazdığım mesajlara baksana (takip et beni)Wink....arasıra teknik bol sohbet gırgır
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 20 Ağu 2008, 12:53

[quote="ilk aşk"]bu yazılanlarda kötü bir şey yokki skodacı nasıl benim için teknik yazmıyor sohbet ediyor deniyorsa sizin içinde kopyala yapıştır yapıyor denmiş ...herkesin düşüncesi yadırgamamak lazım . bana bu sitede söylenen çok oluyor ama ben yazılarıma devam ediyorum 9 ayda 5700 mesaj ulaştım ....sende devam et küsme aramıza katıl bizle sohbet et aramıza girdinde almadık mı seni... keşke devamlı aktif olup yorum katsan biz seviniriz diğer duayenlerde katılsa .............[/QUOTE]
herzaman
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti skodacı » 20 Ağu 2008, 12:57

[quote="ilk aşk"][quote="skodacı"][quote="ilk aşk"]bu yazılanlarda kötü bir şey yokki skodacı nasıl benim için teknik yazmıyor sohbet ediyor deniyorsa sizin içinde kopyala yapıştır yapıyor denmiş ...herkesin düşüncesi yadırgamamak lazım . bana bu sitede söylenen çok oluyor ama ben yazılarıma devam ediyorum 9 ayda 5700 mesaj ulaştım ....sende devam et küsme aramıza katıl bizle sohbet et aramıza girdinde almadık mı seni... keşke devamlı aktif olup yorum katsan biz seviniriz diğer duayenlerde katılsa .............[/QUOTE]

[/QUOTE]

skodacı biz yarış yapmıyoruz ki birşeylerde ispat etmeye çalışmıyoruz eğlenip dostluk kazanıyoruz ..yazdığım mesajlara baksana (takip et beni)Wink....arasıra teknik bol sohbet gırgır
[/QUOTE]

bunu bana değil,forum üyelerini aslı-astarı olmayan ünvanlar ile ünvanlandıranlara söylemelisiniz...ben bana atılan bu çamur mahiyetindeki unvana anca böle cevap verebilirim...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 13:01

[quote="skodacı"][quote="ilk aşk"][quote="skodacı"][quote="ilk aşk"]bu yazılanlarda kötü bir şey yokki skodacı nasıl benim için teknik yazmıyor sohbet ediyor deniyorsa sizin içinde kopyala yapıştır yapıyor denmiş ...herkesin düşüncesi yadırgamamak lazım . bana bu sitede söylenen çok oluyor ama ben yazılarıma devam ediyorum 9 ayda 5700 mesaj ulaştım ....sende devam et küsme aramıza katıl bizle sohbet et aramıza girdinde almadık mı seni... keşke devamlı aktif olup yorum katsan biz seviniriz diğer duayenlerde katılsa .............[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

bunu bana değil,forum üyelerini aslı-astarı olmayan ünvanlar ile ünvanlandıranlara söylemelisiniz...ben bana atılan bu çamur mahiyetindeki unvana anca böle cevap verebilirim...
[/QUOTE]

skodacı benim anlayacağım dilde anlat bu yazdıkların karışık geldi bana
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Ağu 2008, 13:01

Yahu bir çoğumuz kopyala yapıştır yapıyor ve altına alıntıdır diye kalın punto ile ekliyoruz..

Bunu yapan bir ustaya bilgisiz denemez,kimse bildiği birşeyi yazmak ile uğraşmaktansa biryerden hazır yazılmışını kopyalayıp foruma taşıyor diye suçlanamaz,kimse anasının karnında öğrenmiyor bildiklerini..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunsew » 20 Ağu 2008, 13:11

Bu zamanda kopyala yapıştır ile tezler yazılıp profesör olunuyor, resmi evraklar düzenleniyor...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti kemaI » 20 Ağu 2008, 13:12

Belli bir kurala göre bir birini takip eden sayı gruplarına ardışık sayılar denir.
Ardışık doğal sayılar : 0,1,2,3,4,5,....

Ardışık tek sayılar     : 1,3,5,7,9,11,.....

Ardışık çift sayılar     : 0,2,4,6,8,10,.....

Viteste ardışık bir düzenle sıralanmıştır. Yani 1,2,3,4'e uğramadan 5'e geçmenin anlamı yok. (İstisnai durumlar dışında) Olay zaten yukarda da belirtildiği gibi matematiğe de ters. 

Öğretmen sınıfa girer; çocuklar aldığım duyumlara göre başka sınıflarda ardışık doğal sayılara 2 den hatta yer yer 5'ten başlayanlar varmış, söyleyin bakalım sizin içinizde varmı? Ben bu soruyu soracak bir öğretmen tanımadım, hayalde edemiyorum.

Bu arada yukarıdaki ardışık sayılar konusu alıntıdır. Daha yeniyiz adımız çıkmasınTongue
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 13:15

[quote="kemaI"]Belli bir kurala göre bir birini takip eden sayı gruplarına ardışık sayılar denir.
Ardışık doğal sayılar : 0,1,2,3,4,5,....

Ardışık tek sayılar     : 1,3,5,7,9,11,.....

Ardışık çift sayılar     : 0,2,4,6,8,10,.....

Viteste ardışık bir düzenle sıralanmıştır. Yani 1,2,3,4'e uğramadan 5'e geçmenin anlamı yok. (İstisnai durumlar dışında) Olay zaten yukarda da belirtildiği gibi matematiğe de ters. 

Öğretmen sınıfa girer; çocuklar aldığım duyumlara göre başka sınıflarda ardışık doğal sayılara 2 den hatta yer yer 5'ten başlayanlar varmış, söyleyin bakalım sizin içinizde varmı? Ben bu soruyu soracak bir öğretmen tanımadım, hayalde edemiyorum.

Bu arada yukarıdaki ardışık sayılar konusu alıntıdır. Daha yeniyiz adımız çıkmasınTongue
[/QUOTE]

Hocam bir de bayağı kesir var değil mi? Nedir mesela 4/3... Allah bildiği gibi yapsın bayağı şey.LOL

Şaka bir yana merdiven çıkarken hiç 5. basamaktan başlamak gelmez insanın aklına zaten.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 13:20

ben bazen 1 den 3 atıyorum yokuş aşağı 2 yi es geçiyorum
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Ağu 2008, 13:21

[quote="ilk aşk"]ben bazen 1 den 3 atıyorum yokuş aşağı 2 yi es geçiyorum [/QUOTE]

Pekala 5 ile direk kalktığın oluyormu,yokuş aşağı mesela..Tongue
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 13:22

[quote="98Pickup"][quote="ilk aşk"]ben bazen 1 den 3 atıyorum yokuş aşağı 2 yi es geçiyorum [/QUOTE]

Pekala 5 ile direk kalktığın oluyormu,yokuş aşağı mesela..Tongue
[/QUOTE]

cevap veriyorum : olmuyor...ama senin için istersen kalkarım LOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 20 Ağu 2008, 13:26

Bursa ışıklardayız tanıdık bi kamyoncunun abimizin  arabasındayım  araç 12 teker scania. Yanımızda şahin var bize şekil yapıyo. Abi bak dedi nasıl madara edicem dedi. Yeşil yandı bizimki 5 le bi kalktı, lastik gibi uzadı vites değiştirmeden. Şahin tozumuzu yuttu. Koptum ben. 6-7-8 uçtuk gittikSmile
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir