1.vites...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.vites...

İleti alwaysloser » 20 Ağu 2008, 13:28

ben bi kere 5 te kalkmayı denemiştim oda motorunmu baskı balatanınmı bittiğini anlamak içindi sanırım onuda kim tarif etti hatırlamıyrum
bide ben kursta direksiyon dersnde bmw1,6 kullanmıştım habire 1den 3 e2 de n 4 e atardım hocamda bana nutuk atardı :)))

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 13:33

[quote="kemaI"]Bursa ışıklardayız tanıdık bi kamyoncunun abimizin  arabasındayım  araç 12 teker scania. Yanımızda şahin var bize şekil yapıyo. Abi bak dedi nasıl madara edicem dedi. Yeşil yandı bizimki 5 le bi kalktı, lastik gibi uzadı vites değiştirmeden. Şahin tozumuzu yuttu. Koptum ben. 6-7-8 uçtuk gittikSmile[/QUOTE]

Dodge AS950 varken babam hep 3. viteste kaldırırdı. Hele damper yokken üzerinde iyice hafifliyor ve 5. viteste kalkıp gidebiliyordu. Yalnız bu arada lastik top gibi zıp zıp zıplıyordu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti kemaI » 20 Ağu 2008, 13:35

[quote="sainz"][quote="kemaI"]Bursa ışıklardayız tanıdık bi kamyoncunun abimizin  arabasındayım  araç 12 teker scania. Yanımızda şahin var bize şekil yapıyo. Abi bak dedi nasıl madara edicem dedi. Yeşil yandı bizimki 5 le bi kalktı, lastik gibi uzadı vites değiştirmeden. Şahin tozumuzu yuttu. Koptum ben. 6-7-8 uçtuk gittikSmile[/QUOTE]

Dodge AS950 varken babam hep 3. viteste kaldırırdı. Hele damper yokken üzerinde iyice hafifliyor ve 5. viteste kalkıp gidebiliyordu. Yalnız bu arada lastik top gibi zıp zıp zıplıyordu.
[/QUOTE]

Bizde var hala bi 950 ben 2 ile kalkıyom,

Askerde Unimog vardı bende düz yolda boşken 3-5-6-7-8 giderdim. Bir kere denedim 8 le bile kalktı.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 20 Ağu 2008, 13:36

bende dedemin 74 model massey ini bazen 3 de kaldırıyodum Tongue
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 20 Ağu 2008, 13:38

sanırım dizel motorlar pek zorlanmıyor yüksek viteste kalkarken ama ne gerek var
mesela çalıştığım yerin mazda 2200 vardı minibüs onun vitesinde sorun vardı 1-2 geçmiyo mecburek ışıklarda kalkarken 3 kullanırdık daha sonraları 3 te iptak oldu 4 le kalkartık oda arka taraf azına kadar halı doluyken ama ne güzel yapıldı geldi 1-2-3-4 öle kalktık hep
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti BlueVRS » 20 Ağu 2008, 13:43

[quote="sainz"]
Yalnız bu arada lastik top gibi zıp zıp zıplıyordu.
[/QUOTE]

Çekici mi ilave dingil mi?
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 14:03

[quote="98Pickup"][quote="sainz"]
Yalnız bu arada lastik top gibi zıp zıp zıplıyordu.
[/QUOTE]

Çekici mi ilave dingil mi?
[/QUOTE]
Zıplayanı soruyorsan, komple kamyon zıplıyordu. İçeride kafam tavana bile vuruyordu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti formenci » 20 Ağu 2008, 14:07

[quote="bekmezci_1905"][quote="gurdal07"]5 de kalksaydı yapan adam 1 i yapmazdı 5 de  sürerdin  kaldırsan bile hızlanması çok  kötü olur heralde[/QUOTE]

ClapClapLOLLOLClapClap
[/QUOTE]

ClapClapLOLLOLClapClap
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Ağu 2008, 14:14

Bu konuyu nereden hortlattınız neredeyse siteyle yaşıt hemde gereksiz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 14:22

[quote="?"]Bu konuyu nereden hortlattınız neredeyse siteyle yaşıt hemde gereksiz.[/QUOTE]

BEN HORTLATTIM LOLLOLLOLLOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 20 Ağu 2008, 14:23

[quote="ilk aşk"][quote="?"]Bu konuyu nereden hortlattınız neredeyse siteyle yaşıt hemde gereksiz.[/QUOTE]

BEN HORTLATTIM LOLLOLLOLLOL
[/QUOTE]

Sağolsun engin abi çok güzel hortlatır.LOL
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunsew » 20 Ağu 2008, 14:46

[quote="sainz"][quote="kemaI"]Belli bir kurala göre bir birini takip eden sayı gruplarına ardışık sayılar denir.
Ardışık doğal sayılar : 0,1,2,3,4,5,....

Ardışık tek sayılar     : 1,3,5,7,9,11,.....

Ardışık çift sayılar     : 0,2,4,6,8,10,.....

Viteste ardışık bir düzenle sıralanmıştır. Yani 1,2,3,4'e uğramadan 5'e geçmenin anlamı yok. (İstisnai durumlar dışında) Olay zaten yukarda da belirtildiği gibi matematiğe de ters. 

Öğretmen sınıfa girer; çocuklar aldığım duyumlara göre başka sınıflarda ardışık doğal sayılara 2 den hatta yer yer 5'ten başlayanlar varmış, söyleyin bakalım sizin içinizde varmı? Ben bu soruyu soracak bir öğretmen tanımadım, hayalde edemiyorum.

Bu arada yukarıdaki ardışık sayılar konusu alıntıdır. Daha yeniyiz adımız çıkmasınTongue
[/QUOTE]

Hocam bir de bayağı kesir var değil mi? Nedir mesela 4/3... Allah bildiği gibi yapsın bayağı şey.LOL

Şaka bir yana merdiven çıkarken hiç 5. basamaktan başlamak gelmez insanın aklına zaten.Wink

[/QUOTE]

4/3 bayağı değil bileşik kesirdirEmbarrassed

Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 14:51

[quote="tunsew"] [quote="sainz"]...Hocam bir de bayağı kesir var değil mi? Nedir mesela 4/3... Allah bildiği gibi yapsın bayağı şey.LOL

Şaka bir yana merdiven çıkarken hiç 5. basamaktan başlamak gelmez insanın aklına zaten.Wink

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Peki. Dediğin gibi olsun ama bana hep bayağı gelmiştirler. Ne o öyle arada sınırlar falan.

LOLLOLLOLLOLLOL
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tunsew » 20 Ağu 2008, 14:57

[quote="sainz"][quote="tunsew"] [quote="sainz"]...Hocam bir de bayağı kesir var değil mi? Nedir mesela 4/3... Allah bildiği gibi yapsın bayağı şey.LOL

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Peki. Dediğin gibi olsun ama bana hep bayağı gelmiştirler. Ne o öyle arada sınırlar falan.

LOLLOLLOLLOLLOL

[/QUOTE]

O nu ya cem yılmaz öyle söylemişti yada 3/4 ile karışmıştır. Bayağı basit anlamında kullanılıyor hani payı paydasından küçük kesir... ooof okullar daha açılmadan neden böyle yaptımki özledim mi yoksa? Yokyok, sınırda olmaz yani kardeşlik..Wink

Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir