marşbiyel tamir

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

marşbiyel tamir

İleti arachnidap » 02 Nis 2008, 20:50

slm arkadaşlar. foruma bugün üye oldum. 2004 scoda ambiantem var. 1 seneyi geçti alalı. benim arabamı çok alçak yoksa hepsimi böyle bilmiyorum ama ikide birde altını, marşbiyerleri vurup duruyorum. çok küçük çukurlarda bile. hatta bikeresinde sağ ön tekeri bir çukura düşürdüm. araba şaha kalktı nerdeyse. kasko mini hasardan çıkarmış bunu. kaportacıya gittim oda octavilarınki kolay değil komple olduğundanşaseden düzelmesi gerekiyor dedi. gerçi yakından pek belli olmuyor ama yinede beni  rahatsız ediyor. hepsimi böyle yere yakın bunların yoksa helezonlardamı sorun var anlamadım. marşbiyel yaptıran varsa yardımcı olursa sevinirim. gidipde dünyanın parasını bayılmayalım

arachnidap
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 02 Nis 2008, 21:10

Hoşgeldin....

Foto koyarsan harika olur, göremeden bir şey söylemek zor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti elegance » 02 Nis 2008, 22:34

he ya bu octileri nabacaz bende karterini deldim arabanın  corollalar gibi amortisöra takoz mu koydurp kaldıracaz
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ünsal » 02 Nis 2008, 23:01

aramıza hoşgeldiniz...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ardabey » 03 Nis 2008, 00:18

[quote="arachnidap"]slm arkadaşlar. foruma bugün üye oldum. 2004 scoda ambiantem var. 1 seneyi geçti alalı. benim arabamı çok alçak yoksa hepsimi böyle bilmiyorum ama ikide birde altını, marşbiyerleri vurup duruyorum. çok küçük çukurlarda bile. hatta bikeresinde sağ ön tekeri bir çukura düşürdüm. araba şaha kalktı nerdeyse. kasko mini hasardan çıkarmış bunu. kaportacıya gittim oda octavilarınki kolay değil komple olduğundanşaseden düzelmesi gerekiyor dedi. gerçi yakından pek belli olmuyor ama yinede beni  rahatsız ediyor. hepsimi böyle yere yakın bunların yoksa helezonlardamı sorun var anlamadım. marşbiyel yaptıran varsa yardımcı olursa sevinirim. gidipde dünyanın parasını bayılmayalım[/QUOTE]
Önceki aracımda(Ford Focus)bende aynı olayı yaşadım..aynı şeyleri banada söylemişlerdi.Fakat birkaç yer dolaştıktan sonra bir kaportacı ben yaparım iz bile kalmaz dedi ve yaptı..ezilen bölgeyi oksijenle kesip çıkarttı,düzeltip tekrar kaynatıldı ardından boya...iz bile kalmamıştı,belki senin aracındada işe yarayabilir bu yöntem.Bence helozenlerine ve amörtisörlerini bir kontrol ettir octi'leryere çok yakın araç değildir.Smile
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir