Şanzuman değişimi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şanzuman değişimi

İleti ardabey » 13 Nis 2008, 02:13

Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşımın otomatik vites bir megan ı vardı ve sürekli şanzuman proplem çıkartıyordu bunun üzerine aracına manuel şanzuman taktırdı şimdi bu benim aklıma şunu getirdi bizim octilerde olaki bu şekilde pahalı bir şanzuman arızası verdiğinde direk manuel şanzuman alıp taksak uyum ve performansı nasıl olur?Bu gün üşenmedim Ankara Yıldız sanayiindeki hurdacıları gezdim,Skoda bulamadım fakat bir sürü Bora şanzuman buldum tüm bağlantı ve aparatları ile birlikte (ayak üstü yapılan pazarlık sonucu)750Ytl ye kadar fiyatı indirdim(Otomatik şanzuman arızasını göz önüne aldığımızda)fiyat bayağı uygun geldi.Olaki büyük bir arıza ile karşılaşıldığında şanzuman değişikliğini tafsiye edrmisiniz...?

ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 13 Nis 2008, 02:17

SANZIMAN DEĞİŞİKLİĞİ SADECE ZARAR VERDİĞİNDE DEĞİŞTRMENİ TAVSİYE EDERİM.MANUEL OLARAK KULLANMAK İSTİYORSAN AYRI AMA BULDUGUN SANZIMAN TAMİR GÖRMÜŞ BİR ÇANZIMANMI YOKSA PERTDEN ÇIKMAMI ÇOK ONEMLİ BU MAUELDE SANZIMANIN ÖTME OLASILIĞI VAR EĞER ÖTERSE HİÇBİR RANDUMAN ALAMAZSIN BASINADA İŞ ALIRSIN.ARABAN BMW OLSAYDI NE OLURSA OLSUN TAVSİYE EDERDİM AMA BU HASSAS ARABALARDA DERT YAPARSIN
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti ardabey » 13 Nis 2008, 02:28

Galiba pertten çıkmış..üç-dört tane sıralanmıştı.Şu açıdan sordum serviste o.v. bir Octi vardı ve Şanzumanın 2500ytl kadar masrafı vardı ve benimde o günden sonra korkulu rüyam oldu şanzuman arızası..Bu gün bahsettiğim arkadaşımla karşılaştım ve kendikendime acaba...? dedim.
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 13 Nis 2008, 09:23

otamatik vites arıza yapınca masraflı oluyor fakat hurdacıdan aldığın şanzumana bence güvenme kesinlikle sorun çıkarır
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti ardabey » 13 Nis 2008, 18:26

Şunu öğtenmek istedim,sorunsuz her şeyiyle garantisini alabileceğim bir manuel şanzuman otomatik araça adapte edilirse verimli ve uyumlu olurmu?(Merak ettim sadece)...
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir