favorit amortisör, soru??

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit amortisör, soru??

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 10:18

arkadaşlar 2 hafta önce bizim favoya 4 tane nova marka amortisör aldık çin malıymış adam monroeyle aynı dedi bunada 1 yıl garanti veriyorum monroeyede dedi. Yani aynı kalite sayılır dedi (gazlı değilmiş sonradan öğrendik) tamam dedik aldık ancak amortisörlerde gıcırtılar var Confused araba boşta giderken gıcır gıcır ötüyo bide direksiyonu çevirirken gıcırtılar başladı ve ön amortisörlerin kaputun altındaki başı dönüyo Confused bu normalmi?? sanki önceki dönmüyodu gibi geldi bana Confused sordum ustaya niye dönüyo diye normal dedi asıl dönmese anormallik olur dedi Confused yani her yönden kafamız bulanık en kısa zamanda bunları iade edip bi gazlı monroe alacaz
sizin görüşleriniz nedir normalde dönermi kule gergisi başları ???

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti alwaysloser » 30 Nis 2008, 10:24

dönen ne abi ben daha karşılaşmadım öyle birşeyle
2. si sen niye monreo havalı almadın

o gıcırtılar normal değil hele bide çin malı

kesinlikle değiştir yada kullanma

onun fazla dayanacağınıda sanmıyorum zaten gıçıramasıda normal değil benim monreo lar fıs fıs ediyo bu daha hoş bence
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti natqo » 30 Nis 2008, 11:52

bence değiştirmelisin garantiden amortisörleri. Durumunuz da uygunsa Monroe marka amortisör almanızı tavsiye ederim hemde 2 yıl garantisi var.
natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 30 Nis 2008, 12:10

değştirmeni tavsiye ederim bekleme
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 30 Nis 2008, 12:53

Ön tekerlekleri döndürdüğünde tabii ki amortisör de dönecektir, ancak üst değil de alt kısmı döner benim bildiğim. Gıcırtıların sebebi de amortisör rulmanından olabilir zira direksiyonu çevirdiğimde de ses geliyor diyorsun. Direksiyon çevrildiğinde amortisörün dönüşünü rahatlatmak içindir o rulman. En azından eskisi takılırken durumuna bakılmalı ve en azından yağlanmalıydı.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti BlueVRS » 30 Nis 2008, 14:47

Amortisöt üst tablasında plastik rulman var çok pahalı birşey değil direksiyon çevirince çıkan sesin sebebi olabilir,gıcırtıya gelince bence nova amortisörlerde bu ses olayı var,sana Clever marka amortisör önerebilirim gazlı değil ama ses yapmaz ve yine Çin malı.

Gazlı amortisör esasında daha sert ve dinamik yapıda olduğu için yağlıya nazaran süspansiyon sistemindeki arıza ve hastalıkları daha fazla ortaya çıkarır,ama yol tutuşu yağlıya nazaran daha iyidir.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 16:59

arkadaşlar ben monroede ısrar ettim ama aldığımız kişi monroeyle neredeyse aynı kalitede diye fazla para vermenin bi anlamı yok dedi bizde güvendik aldık...
takılırken tamirci söyledi bunlar çin malı gazlı değil diye ama artık iş işten geçmişti önleri takmıştı bizde ne yapalım tamam dedik sonrada giderken adamın yanına uğradık tamam dedi ne zaman sorun çıkarırsa getirin değiştirelim dedi ben sattığım malın arkasındayım dedi tamam dedik heralde bu hafta sonu yada önümüzdeki hafta değiştirip monroe alcaz
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 17:00

işte arkadaşlar direksiyonu çevirince dönen yerler işaretli ama bizimkinin başladında siyah plastik kapak var
dönmesi normalmi sizce Confused

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 30 Nis 2008, 17:19

[quote="by wodoo"] işte arkadaşlar direksiyonu çevirince dönen yerler işaretli ama bizimkinin başladında siyah plastik kapak var
dönmesi normalmi sizce Confused

[/QUOTE]

Normaldir döner kardeş..Hatta rahat rahat dönsün diye bilya da var içinde plastik, oda bozulmuş sanırım senin arabanınkiler..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 17:20

yok diğer yani sökülen amortisörleri orj. fabrika çıkışı amortisörleriymiş onda hiç döndüğünü görmedim Confused ama bu dönüyo yani normal öylemi??
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 30 Nis 2008, 17:45

Tam bir dönüş değildir. Hafif sağa veya sola döner.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 22:13

[quote="sainz"]Tam bir dönüş değildir. Hafif sağa veya sola döner.[/QUOTE]

tam dönüyo Confused
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:28

sen onları git alsığın adamın kafasına at he aldığın adamın suçu değil o takanın suçu ya tam takamadı yada başları küçük falan geldi oynuyo normalde oynamaması lazım ama tekerlek dönerken amortisör döner o normal zaten amörtisör dönmese direksiyonu çevirirken çok zorlanırsın
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 22:33

[quote="silverlinemania"]sen onları git alsığın adamın kafasına at he aldığın adamın suçu değil o takanın suçu ya tam takamadı yada başları küçük falan geldi oynuyo normalde oynamaması lazım ama tekerlek dönerken amortisör döner o normal zaten amörtisör dönmese direksiyonu çevirirken çok zorlanırsın [/QUOTE]

ben zaten huylandım sordum niye dönüyo diye önceki dönmüyodu dedim dönmez olurmu döner dedi asıl dönmezse anormallik var demektir dedi bende bi doğruluğu vardır dedim ustanın işine fazla karışmak istemedim
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:35

az dönmesi normal ama kaputun altındaki yerlerin dönmesi anormal he belki gevşeklikten biraz dönebilir o normaldir ama tamane dönmesi anormal yani en iyisi orjinal amortisör satıcı ne derse desin belli başlı markalardan vazgeçmem
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Nis 2008, 22:37

[quote="silverlinemania"]az dönmesi normal ama kaputun altındaki yerlerin dönmesi anormal he belki gevşeklikten biraz dönebilir o normaldir ama tamane dönmesi anormal yani en iyisi orjinal amortisör satıcı ne derse desin belli başlı markalardan vazgeçmem [/QUOTE]

bende zaten bi hata yaptım Confused ama zaten kesin götürüp değiştirecem monroe gazlı alcam
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 30 Nis 2008, 22:40

[quote="by wodoo"] [quote="silverlinemania"]az dönmesi normal ama kaputun altındaki yerlerin dönmesi anormal he belki gevşeklikten biraz dönebilir o normaldir ama tamane dönmesi anormal yani en iyisi orjinal amortisör satıcı ne derse desin belli başlı markalardan vazgeçmem [/QUOTE]

bende zaten bi hata yaptım Confused ama zaten kesin götürüp değiştirecem monroe gazlı alcam
[/QUOTE]

gazlı amortisörü hiçbişeye değişmem valla o pıslaması yok mu hasta oluyorum yaaa yağlı olanda yok o ses işte dediğin gibi gıcırdıyo oda gıcık bi ses LOLLOLLOLLOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 01 May 2008, 00:02

sen fazla zaman geçirmeden git onları aldığın yere yarin çin malı bişe olur ansızın almaz da
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir