Hararet,Voltran sıralı sistem ve sorunları

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hararet,Voltran sıralı sistem ve sorunları

İleti oguzbbk » 18 Ağu 2008, 00:12

akadaşlar aracımda (2002 oct.eleg.) voltran sırlaı sistem var aldıgım şahıs taktırmıştı ancak voltranla ilgili şikayetlerim bitmek bilmedi tekleme eksoz patlatma aşırı tüketim dengesiz çalışma motor sıcakken bile marşa ilk basmada hemen stop etme hele gaz verdiğin anda gaz yemediği gibi stop etme vs. neyse fanrikaya görüşmeler sonucu bunların sebebi olarak bujilerimin(özellikke NGK olması lazımmış) 3 tırnaktan tek tırnaga dönüştürülmesi öneril velakin onu yaptık bu arada hararet müşürünün arızalandıgı fark ettim bunun yanında bu arızalar baş gösterdiğinde arka sis lambaının kendi kendine durup dururken yandgı ve EPC  lambasının da devamlı yandıgını gorunce iyice delirdim tabi bu arada aynalaarda çalışmıyor sanki araba felc olmuş gibi neys sanayiye ustanın yanına gider gitmez aracı stop edip anlattık usta aracı tekrar calıştırdıgında hiç bir ikaz lambası arıza falan kalmadı sadece bujıleri ve hararet muşurunu değiştirdik sonra lpg ayarı yapıldı ohhh dedik araba duzeldi,hersey cok iyi aradan 4 gun gecti aracımla tamirden sonra 30 km.lik bir uzun yol yapıyım dedim ancak bu sefer de HARARET yaptı yani bozuk musurle dahi 90 derecenin ustune cıkmayan ibre bu sefer 120 -125 dereceye dayandı ama ilginc olan dusuk devirde (1-2-3 vites)degilde arac hızlandıgında 4 ve 5 vites km 80-90 nı gösterdiğinde hararet ibresi 120ye dayandı bunlar octiler için kornik sorunlarmı yoksa benim aracımdaki kronik sorunlarmı yardımlarnız için Teşekkurler .....

oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 18 Ağu 2008, 00:20

kardes hemen gidiyorsun ve o voltran denen ne idüğü belirsi markanın enjektörünü kontrol ettiriyorsun artı devirdaim den beyne giden hortumları be beyninide kontrol ettiriyorsun sonrada bütün aksaklıkları görüp bir an evvel söktürüp yerine landirenzo marka sıralı sistemi taktırıp şükür diyorsun LOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 18 Ağu 2008, 00:23

Bendede Voltran var ama 2 yıldır en ufak bir sorun çıkarmadı ('93 favo) allaha şükür hemen kötüleme canım sende..
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti sılver_exelance » 18 Ağu 2008, 00:27

[quote="azakoglultd"]kardes hemen gidiyorsun ve o voltran denen ne idüğü belirsi markanın enjektörünü kontrol ettiriyorsun artı devirdaim den beyne giden hortumları be beyninide kontrol ettiriyorsun sonrada bütün aksaklıkları görüp bir an evvel söktürüp yerine landirenzo marka sıralı sistemi taktırıp şükür diyorsun LOL [/QUOTE] olaya hakimsin yineLOLLOLLOL
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 18 Ağu 2008, 14:57

[quote="oguzbbk"] akadaşlar aracımda (2002 oct.eleg.) voltran sırlaı sistem var aldıgım şahıs taktırmıştı ancak voltranla ilgili şikayetlerim bitmek bilmedi tekleme eksoz patlatma aşırı tüketim dengesiz çalışma motor sıcakken bile marşa ilk basmada hemen stop etme hele gaz verdiğin anda gaz yemediği gibi stop etme vs. neyse fanrikaya görüşmeler sonucu bunların sebebi olarak bujilerimin(özellikke NGK olması lazımmış) 3 tırnaktan tek tırnaga dönüştürülmesi öneril velakin onu yaptık bu arada hararet müşürünün arızalandıgı fark ettim bunun yanında bu arızalar baş gösterdiğinde arka sis lambaının kendi kendine durup dururken yandgı ve EPC  lambasının da devamlı yandıgını gorunce iyice delirdim tabi bu arada aynalaarda çalışmıyor sanki araba felc olmuş gibi neys sanayiye ustanın yanına gider gitmez aracı stop edip anlattık usta aracı tekrar calıştırdıgında hiç bir ikaz lambası arıza falan kalmadı sadece bujıleri ve hararet muşurunu değiştirdik sonra lpg ayarı yapıldı ohhh dedik araba duzeldi,hersey cok iyi aradan 4 gun gecti aracımla tamirden sonra 30 km.lik bir uzun yol yapıyım dedim ancak bu sefer de HARARET yaptı yani bozuk musurle dahi 90 derecenin ustune cıkmayan ibre bu sefer 120 -125 dereceye dayandı ama ilginc olan dusuk devirde (1-2-3 vites)degilde arac hızlandıgında 4 ve 5 vites km 80-90 nı gösterdiğinde hararet ibresi 120ye dayandı bunlar octiler için kornik sorunlarmı yoksa benim aracımdaki kronik sorunlarmı yardımlarnız için Teşekkurler ..... [/QUOTE]

İlk taktıkları gün bendede  patlama yaptı taktırdığım yerdeki çocuklar direk bujileri değiştir abi dediler demekki aldığın kişinin taktırdığı yer ya duyarsız yada bu işi bilmiyorlar.

Bu hararet sorunu kronik değildir muşir arızalanınca oluyor bu sorun sana denk gelmiş birde muşirin bilgisayarla bozulup bozulmadığı anlaşılamıyor diye biliyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti azakoglultd » 18 Ağu 2008, 16:24

[quote="Crazyboyy"]Bendede Voltran var ama 2 yıldır en ufak bir sorun çıkarmadı ('93 favo) allaha şükür hemen kötüleme canım sende..[/QUOTE]

iyide dostum 93 favo başkaaa octavia başka onu göz önünde bulundurmalısın
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 18 Ağu 2008, 16:25

[quote="sılver_exelance"][quote="azakoglultd"]kardes hemen gidiyorsun ve o voltran denen ne idüğü belirsi markanın enjektörünü kontrol ettiriyorsun artı devirdaim den beyne giden hortumları be beyninide kontrol ettiriyorsun sonrada bütün aksaklıkları görüp bir an evvel söktürüp yerine landirenzo marka sıralı sistemi taktırıp şükür diyorsun LOL [/QUOTE] olaya hakimsin yineLOLLOLLOL[/QUOTE]

estagfirullah hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir , bizimkisi naçizane experlik LOLLOLLOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzbbk » 19 Ağu 2008, 02:27

Arkadaşlar sanki cok kolay mış gibi hemen söktur tak landirenzoyu diyorunuzda bedava vermiyorlar herhalde,
    bugun tamirciye gittim once termostt dendi sokuldu baktılar ki temiz duruyor bu sefer radyotorun tıkalı dediler kafayı sıyırmaya başladım tabi bu arada tkrar termostat takıldı hotumlar kontrol edildi baktılarki yeni gibi duram termostat arızaı abi dediler değiştirelim deyince, bende artık yarıne braktım Oktavya Oktavya dedik amma varya artık burnumdan gelmeye başladı...slmlar    
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sarper42 » 19 Ağu 2008, 02:33

konya malı :) atiker takılı bende valla canavar gibi sorun cıkarmıyo uyum mukemmel
SKODA FABİA 1.4 MPİ
sarper42
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Mpi

İleti azakoglultd » 19 Ağu 2008, 06:08

[quote="oguzbbk"]     Arkadaşlar sanki cok kolay mış gibi hemen söktur tak landirenzoyu diyorunuzda bedava vermiyorlar herhalde,
    bugun tamirciye gittim once termostt dendi sokuldu baktılar ki temiz duruyor bu sefer radyotorun tıkalı dediler kafayı sıyırmaya başladım tabi bu arada tkrar termostat takıldı hotumlar kontrol edildi baktılarki yeni gibi duram termostat arızaı abi dediler değiştirelim deyince, bende artık yarıne braktım Oktavya Oktavya dedik amma varya artık burnumdan gelmeye başladı...slmlar    
[/QUOTE]

kardeşim yanlış anlama ama hata başta sende sen tut televizyondaki reklamlara bakarak voltran taktır ( sanki robotuz voltranı oluşturacaz...eskiler bilir o çizgi filmi LOLLOL ) ondan sonrada octavia dan bıktım de. Bende bu mantığı anlamadım.Taktırdığın lpg ile arabanın ne alakası varki suçu arabada buluyorsun.Sen yüksek teknolojili bi otomobile uyduruk bi lpg takarsan olacağı bu .Kusura bakma ama benim fikrim böyle...

Ben 5000 km dir landirenzo kullanıyorum en ufak bi şekilde üzmedi beni.Tüketimi duyunca millet deliriyor arabasını satacak hale geliyor.Buda beni zevkten dört köşe ediyor neden akılllllııııııı adamım vesselam araştırmadan etmeden hiçbirşey yapmam ama araştırdım mıda sonuna adar araştırır öyle karar veririm.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 19 Ağu 2008, 16:35

guncel
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 19 Ağu 2008, 17:43

Taktırdığınız lpg sistemi kalitesini falan bilemem ama takan yerlerin bu lpg sistemlerinde baş gösteren arızalarla direk ilgili olduklarını bu forumdan biliyorum. İyi montaj edilmemiş bir sistemi arabaya mal etmenizi doğrusu yadırgadım. Bende de oktavia var(lpg yok) aracımdan çok memnunum. Suçu araçta değil ustanızda arayın.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti oguzbbk » 20 Ağu 2008, 05:07

[quote="oguzbbk"] arkadaşlar aracımda (2002 oct.eleg.) voltran sıralaı sistem var aldıgım şahıs taktırmıştı ancak voltranla ilgili şikayetlerim bitmek bilmedi tekleme eksoz patlatma aşırı tüketim dengesiz çalışma motor sıcakken bile marşa ilk basmada hemen stop etme hele gaz verdiğin anda gaz yemediği gibi stop etme vs. neyse fanrikaya görüşmeler sonucu bunların sebebi olarak bujilerimin(özellikke NGK olması lazımmış) 3 tırnaktan tek tırnaga dönüştürülmesi öneril velakin onu yaptık bu arada hararet müşürünün arızalandıgı fark ettim bunun yanında bu arızalar baş gösterdiğinde arka sis lambaının kendi kendine durup dururken yandgı ve EPC  lambasının da devamlı yandıgını gorunce iyice delirdim tabi bu arada aynalaarda çalışmıyor sanki araba felc olmuş gibi neys sanayiye ustanın yanına gider gitmez aracı stop edip anlattık usta aracı tekrar calıştırdıgında hiç bir ikaz lambası arıza falan kalmadı sadece bujıleri ve hararet muşurunu değiştirdik sonra lpg ayarı yapıldı ohhh dedik araba duzeldi,hersey cok iyi aradan 4 gun gecti aracımla tamirden sonra 30 km.lik bir uzun yol yapıyım dedim ancak bu sefer de HARARET yaptı yani bozuk musurle dahi 90 derecenin ustune cıkmayan ibre bu sefer 120 -125 dereceye dayandı ama ilginc olan dusuk devirde (1-2-3 vites)degilde arac hızlandıgında 4 ve 5 vites km 80-90 nı gösterdiğinde hararet ibresi 120ye dayandı bunlar octiler için kornik sorunlarmı yoksa benim aracımdaki kronik sorunlarmı yardımlarnız için Teşekkurler ..... [/QUOTE]

Şimdi burada değişik şekillerde 15 yaşında cocuklar gibi biribirimize akıl verme yerine arabanın guzel ve cekiciliğinde ziyade aracta bulunan arızalar ile ilgili tedbir ve sonucları tartıştışmayı daha cok isterdim kim daha akıllı veya başka bir şey onu buradan göremeyiz Gayet dostca ve samimi bir şekilde bir konu acılmışken birden bire bütün dağaların kralı benim edasıyla yapılan yazışmalar bence konumuza uymadı.Zaten mesajımı dikkatli okusaydınız neden voltrannı benim taktırmadıgımıda da anlardınız.Saygılar....
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzbbk » 09 Eyl 2008, 00:27

evet termostat arızası cıktı aracımda 45+25 ytl işçilikle hallettik.ancak bu seferde aracta su kaybı başladı lpg beyininden kacaklar onarıldı ama 200 km0 de bir su bitiyor ikaz ışıgı yanıyor tekrar dur motoru sogut su ekle vallahi ne oluyor aracıma? artık ustalarda şaşırmaya başladı gözmü değdi nedir.
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobalt » 09 Eyl 2008, 04:31

Öncelikle geçmiş olsun gerçekten çok garip bir şekilde uğraştırıyor bu arıza sizi.Aracıma voltran taktırdım 3 ay önce ve 7500 km yaptım bu süre zarfında hiç bir şekilde sorun yaşamadım,şehirlerarası yolda 155 kuruş tüketiyor.Geçen gün rölantide dalgalanma hissettim ve ustaya gittim,zaten yağ ve filtre değişimi yaptıracaktım bu arada gaz kelebeğinide temizlettirdim.Bujileri kontrol ettik daha orjinal üç tırnak bujiler var üzerinde değiştirmeye gerek yok dedi usta.Aracı çalıştırdığımızda rölanti normale dönmüştü.Şimdi sorunsuz kullanıyorum.(şunu belirteyim hemen,bendeki voltranın son versiyonu,enjektör sesi duyamazsınız)

Sözün özü arızanın bence lpg donanımınızla hiç ilgisi olamdığını,sadece adam gibi bir ustanın eline düşemediğinizi tahmin ediyorum.Problem soğutma sistemi ile ilgili,teşhis edilememiş ve can sıkmaya devam ediyor.lpg sisteminden su kaçırması nasıl birşeymiş anlayabilmiş değilim.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir