LPG AYAR USTASI ANKARA????

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG AYAR USTASI ANKARA????

İleti recori » 02 Eyl 2008, 12:57

MERHABA ARKADAŞLAR BENİM FAVO LPG Lİ VE BRC BEYİN VAR YENİ SAYLIR DAHA 8-9 AYLIK AMA BİR TÜRLÜ AYAR TUTTURAMADIM. HER USTA FARKLI BİR AYAR YAPIYOR VE ARAÇ FARKLI YAKIYOR
VE EN TEMEL PROBLEMİM ARAÇ SABAHLARI İLK ÇALIŞTIRMADA BİR TÜRLÜ ÇALIŞMIYOR ANCAK BEYNİN ÜZERİNDEKİ GAZ VANASINI YARIYA KADAR AÇINCA ARAÇ HEMEN ÇALIŞIYOR BUNU GAZ AYARI YAPAN USTALARA DEMEME RAGMEN BİR TÜRLÜ AYAR TUTMADI ARAÇ ÇÜNKÜ ONU SÜREKLİ AÇIK TUTUNCADA ARABA DEHŞET GAZ HARCIYOR

İŞTE BU YÜZDEN ARACIMI GÖTÜREBİLECEGİM BU İŞTEN İYİ ANLIYAN BİLDİGİNİZ BİR BRC GAZ AYAR USTASI VAR MI ACABA LÜTFEN YAZIN BEKLİYORUM

recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti recori » 02 Eyl 2008, 12:59

[quote="recori"]MERHABA ARKADAŞLAR BENİM FAVO LPG Lİ VE BRC BEYİN VAR YENİ SAYLIR DAHA 8-9 AYLIK AMA BİR TÜRLÜ AYAR TUTTURAMADIM. HER USTA FARKLI BİR AYAR YAPIYOR VE ARAÇ FARKLI YAKIYOR
VE EN TEMEL PROBLEMİM ARAÇ SABAHLARI İLK ÇALIŞTIRMADA BİR TÜRLÜ ÇALIŞMIYOR ANCAK BEYNİN ÜZERİNDEKİ GAZ VANASINI YARIYA KADAR AÇINCA ARAÇ HEMEN ÇALIŞIYOR BUNU GAZ AYARI YAPAN USTALARA DEMEME RAGMEN BİR TÜRLÜ AYAR TUTMADI ARAÇ ÇÜNKÜ ONU SÜREKLİ AÇIK TUTUNCADA ARABA DEHŞET GAZ HARCIYOR

İŞTE BU YÜZDEN ARACIMI GÖTÜREBİLECEGİM BU İŞTEN İYİ ANLIYAN BİLDİGİNİZ BİR BRC GAZ AYAR USTASI VAR MI ACABA LÜTFEN YAZIN BEKLİYORUM
[/QUOTE]

BU İŞİ ÇÖZEMEZSEM ARACI SATCAM KAFAYA KOYDUM YOKSA BAŞKA BİR SIKINTIM YOK ARAÇ ÇOK İYİ
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tamerast » 02 Eyl 2008, 13:24

arkadaşım eyer hiç ayar tutmuyo fazla yakıyosa karbüratörün altında plastik takoz var onu değitir bak çok farkatecek yakıtın o yanmış olabilir bunu tüpçüler bilmez fiyatı 10 milyon ona göre takoz yanınca hava alıyo oradan ayar tutmuyoo

tamerast
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti recori » 02 Eyl 2008, 14:38

[quote="tamerast"]arkadaşım eyer hiç ayar tutmuyo fazla yakıyosa karbüratörün altında plastik takoz var onu değitir bak çok farkatecek yakıtın o yanmış olabilir bunu tüpçüler bilmez fiyatı 10 milyon ona göre takoz yanınca hava alıyo oradan ayar tutmuyoo

[/QUOTE]

onu daha yeni degiştirdim ama ne fayda araba sabahları çok zor çalışyor hatta çalışöıyor sıkıntı bu bu çözülüncede araç fazla yakıyor

böyle şikaYETİ OLAN VARMI SİZİN FAVOLAR NASIL ÇALIŞIYOR
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritglx » 02 Eyl 2008, 15:19

KARBİRATÖRE GİREN SOĞUK VE SICAK HAVA GİRİŞLERİNİ BANTLA KAPATIYORLAR ORDAKİ SOĞUK VE SICAK HAVA KARŞIMINI TUTTURAMAZSAN RANDIMAN ALAMAZSIN OLMADIK YERDE STOP EDER ÇALIŞMAZ ÇOK YAKAR V.S , V.S BEN KENDİMDEN BİYORUM BEN DE BU SIKINTIYI TAM ÇÖZMÜŞ SAYILMAM AMA EN AZINDAN YAKITI DÜŞÜRDÜM VE STOP ETME OLAYI ORTADAN KALKTI..

HAVA GİRİŞLERİNDEKİ BANTLARI BEN ŞU ŞEKİLDE YAPTIM SICAK HAVA GİRİŞİNİ TAMAMEN AÇTIM SOĞUK HAVA ĞİRİŞİNİDE YARIM KAPATTIM.

Bİ DENE İSTERSEN... 
favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fevgo » 02 Eyl 2008, 16:57

Ostim'de Güven al gaz istasyonunun hemen üzerinde bir gaz ayarı yapan usta var.işçiliği ilgisi gayet iyi,temiz de iş yapıyor,ben gaz ayarını ordan yaptırırım gayet de memnunum.
fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti hercan » 02 Eyl 2008, 18:17

bende de aynı sorun vardı burak skoda erdal ustaya götürdüm sağolsun halletti şimdi tek marşda çalışıyor ona götür derim başkent sanayi sitesi no:26 2781643
hercan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti recori » 03 Eyl 2008, 13:50

valla bu problem benim için çok sıkıntılı bakalım ne olacak kışın hiç çalışmıyor ilk çalışmada ama daha sonra canavar gibi çalışıyor ben anlamadım tavsiye edilen ustalara gidecem
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 04 Eyl 2008, 10:54

recori arkadaşım bende de aynı sorun vardı. ayarla felan olmadı sonradan anlaşıldıki bobin arızalıymış. garanti kapsamında değiştirdiler tek marşta çalışıyor yaz kış. bu arada ben,m lpg de brc. dediğimi ustalar bir ilet baksınlar bi o mavi renkli bobine.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti recori » 04 Eyl 2008, 13:33

[quote="nolies"]recori arkadaşım bende de aynı sorun vardı. ayarla felan olmadı sonradan anlaşıldıki bobin arızalıymış. garanti kapsamında değiştirdiler tek marşta çalışıyor yaz kış. bu arada ben,m lpg de brc. dediğimi ustalar bir ilet baksınlar bi o mavi renkli bobine. [/QUOTE]

ya bu bobin dedigin aracın bobinimi yoksa beyin üzerindeki mavi renkli yuvarlak şeymi
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti recori » 04 Eyl 2008, 13:37

ya peki bu ortada dışarı çıkkın sarı bir vida var hava vidası sanırım beynin onu baya bir açınca araba çok rahat alıyor çalışıyor genede bobinden olabilir mi
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 04 Eyl 2008, 18:12

[quote="recori"]ya peki bu ortada dışarı çıkkın sarı bir vida var hava vidası sanırım beynin onu baya bir açınca araba çok rahat alıyor çalışıyor genede bobinden olabilir mi[/QUOTE]

benim bildiğim o sarı vida gaz miktarını ayarlayan vida. birde hemen yanında alyanla ayarlanabilen rolanti ayar vidası var. yani lpg deyken aracın rolantisini ayarlıyor.

bende de durum aynıydı. sarı vidadan gazı açıp gidiyordum lpgciye.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti recori » 06 Eyl 2008, 12:48

[quote="nolies"][quote="recori"]ya peki bu ortada dışarı çıkkın sarı bir vida var hava vidası sanırım beynin onu baya bir açınca araba çok rahat alıyor çalışıyor genede bobinden olabilir mi[/QUOTE]

benim bildiğim o sarı vida gaz miktarını ayarlayan vida. birde hemen yanında alyanla ayarlanabilen rolanti ayar vidası var. yani lpg deyken aracın rolantisini ayarlıyor.

bende de durum aynıydı. sarı vidadan gazı açıp gidiyordum lpgciye.
[/QUOTE]

bendede aynen öyle peki problemi çözebildinmi
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 06 Eyl 2008, 19:58

evet bobin değişince sorun çözüldü. şu anda sorunsuz. 
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti harbi » 06 Eyl 2008, 20:43

arkadaşlar tamamen işin ehli bir usta benim favoda da olmuştu ama sağ olsun ustam bir ayarladı pir ayarladı sıcak soğuk hava olayında  cok iş var.istanbulda olsan sana usta tavsiye ederedim.
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti nolies » 09 Eyl 2008, 02:33

recori nooldu halletin mi sorunu ?
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti recori » 09 Eyl 2008, 13:13

[quote="nolies"]recori nooldu halletin mi sorunu ? [/QUOTE]

selam dün gittim gaz kesici arıza lı deyip onu degiştirdiler bobin çıt çıt sesi yapınca o arızalı degildediler ve degiştirmediler ben de bugün sabah denedim araba gene çalışmadı bobine baktım o çıt sesi çıkmadı anladım ki ondan son olarak gene gidip onu degiştircem yani sonuç bobinden bakalım gene yazacam
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 15 Eyl 2008, 11:12

değişti mi bobin de?
nolies
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir