Landi Renzo enjektör sesi

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Landi Renzo enjektör sesi

İleti aaras95 » 11 Eyl 2008, 23:31

Landi renzo marka lpg kitlerinin enjektörlerinin aşırı gürültülü çalıştığı konusunda birçok forumda şikayetler var. Ben de lpg'ye geçme aşamasındayım. Bu markayı kullanan arkadaşların (en başta azakoğlu) bu konudaki deneyimlerini paylaşmalarını rice ediyorum.

aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 11 Eyl 2008, 23:33

benim 1.8 aracımda milano var motor kapağı altına sakladılar enjektörleri hem görülmüyor hemde ses yok hiç fark etmeleri çok zor.Bu zamana kadarda sesini duymadım hiç kaputu açıp yanaşınca anca anlaşılır o da çıt çıt ediyor başka bir sesi yok
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 11 Eyl 2008, 23:34

azakoğlu çok memnun
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 12 Eyl 2008, 00:12

[quote="aaras95"]Landi renzo marka lpg kitlerinin enjektörlerinin aşırı gürültülü çalıştığı konusunda birçok forumda şikayetler var. Ben de lpg'ye geçme aşamasındayım. Bu markayı kullanan arkadaşların (en başta azakoğlu) bu konudaki deneyimlerini paylaşmalarını rice ediyorum.

[/QUOTE]
Benim arkadaşın meganında landi var gerçektente enjektörlerden kaput kapalıyken bile çıt çık ses geliyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sılver_exelance » 12 Eyl 2008, 00:44

[quote="ilk aşk"]azakoğlu çok memnun [/QUOTE] azakoğlu memnun olmasada ultramega memnundurLOL

brc de enjektör sesinin aşırı derecede yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...(taktırdım ve ertesi gün söktürdüm..Ancak landi de brc ye göre o kadar rahatsız edici bir ses duyamadım...(ses varda aşırı değil).En sessiz olarak da tartarini de karar kıldım...Bunun yanı sıra prinss marka lpg sisteminin enjektörleride tatmin edici derecede sessiz çalışıyor....
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 12 Eyl 2008, 10:03

BEnde OMVL var ama hiç ses duymadım dikkatimide çekmedi ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti maozkan64 » 12 Eyl 2008, 12:44

[quote="aaras95"]Landi renzo marka lpg kitlerinin enjektörlerinin aşırı gürültülü çalıştığı konusunda birçok forumda şikayetler var. Ben de lpg'ye geçme aşamasındayım. Bu markayı kullanan arkadaşların (en başta azakoğlu) bu konudaki deneyimlerini paylaşmalarını rice ediyorum.

[/QUOTE]

Arkadaşım Volkswagen Bora'sına aynı lpg sisteminden taktırdı, o da hafif "şık şık" ses geldiğini söylüyordu. LPG sistemini taktırdığı yere nedenini sorunca, "Biz enjektörleri dayanıklı olsun diye demirden yaptırıyoruz, biraz ses çıkıyor ama çok dayanıklı oluyor." dediler. Diğer bazı markalarda enjektörler plastikmiş, ses yapmıyormuş ama dayanıksız oluyormuş.

Sonuç olarak arkadaşım sistemden çok memnun.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti tayf10 » 12 Eyl 2008, 20:12

Motor kaputu açıkken sesi duyuyorsunuz sadece diğer hallerde ses v.s yok.Enjektörlerin ben numune olarak gösterilen parçalanmış halini gördüm diğer markalarla kıyasladım arada dağlar kadar fark var  ve bosch marka.Landi Renzo için hiç düşünme derim ben.Güzel bir montaj ile sorunsuz yıllarca binersin aracına....

tayf10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 12 Eyl 2008, 21:00

benim octi 1.6 mpi de lovato var sessiz calısıyor kaymak asfalt dedikleri yolda sadece nefesimin sesini duydugum bile oluyor.arada bi benzinli ile kullanırım benzinden farkı yok
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti azakoglultd » 12 Eyl 2008, 21:53

[quote="maozkan64"][quote="aaras95"]Landi renzo marka lpg kitlerinin enjektörlerinin aşırı gürültülü çalıştığı konusunda birçok forumda şikayetler var. Ben de lpg'ye geçme aşamasındayım. Bu markayı kullanan arkadaşların (en başta azakoğlu) bu konudaki deneyimlerini paylaşmalarını rice ediyorum.

[/QUOTE]

Arkadaşım Volkswagen Bora'sına aynı lpg sisteminden taktırdı, o da hafif "şık şık" ses geldiğini söylüyordu. LPG sistemini taktırdığı yere nedenini sorunca, "Biz enjektörleri dayanıklı olsun diye demirden yaptırıyoruz, biraz ses çıkıyor ama çok dayanıklı oluyor." dediler. Diğer bazı markalarda enjektörler plastikmiş, ses yapmıyormuş ama dayanıksız oluyormuş.

Sonuç olarak arkadaşım sistemden çok memnun.
[/QUOTE]

Yav özkan kardeşim senin arkadaşında öyle bir sallamış ki varya allllaaah ne kül ne duman hiçbişey bırakmamış , demirden yaptırıyorlarmış öylemi LOLLOLLOLLOL

şincik yine her zamanki gibin son noktayı koyayıııım öncelikle silver excellence ve ilk aşk kardeşime saygıdeğer yorumlarından dolayı teşekkür ederek söze başlaak istiyorum.

Ve diyorum ki şu markaya landi demeyin bakınız şimdi LANDIRENZO başka LANDI başkadır.Landirenzo diye landi marka kakalamasınlar dikkatli olun çünki piyasada müthiş tutulmaya başladı.Enjektörlere gelince tekrar ve tekrar söylüyorum LANDIRENZO enjektörlerinin zamanlaması motor beyniyle birebir uyumlu olarak çalışır ve evet diğerlerindne biraz daha gürültülüdür ama bunu arabanın içindeyken duymanız mümkün değildir ; ayrıca dikkatinizi çekerim o enjektörler BOSCH tarafından sadece LANDIRENZO markası için özel üretimdr ve yüksek devirlerde bile verimli çalışması ile ünlüdür diğer enjektörler ise yüksek devirlerde yetersiz kalmaktadırlar.

ÜF yeter yav yoruldum , kısaca işin özü bu...LOLLOLLOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 06 Ekm 2008, 13:06

Azakoğluna katılıyorum arkadaşlar. Landı ve Landı Renzo Farklı markalar. Landı renzo piyasada BOSCH Enjektör kullanan Tek LPG Markası. Ben 1,5 Yıldır kullanıyorum. Sorunsuz bir sistem. Enjektör sesine gelince Diğer markalar kadar ses yapıyor. Abartmak yersiz bence. Ben Montaj yaptırmaya gittiğimde artıları ve eksileriyle bana markaları anlattılar ve en iyisinin Landırenzo ve BRC Olduğunu söylediler. Sistem önemli ancak bence Usta daha önemli. Ben Montajımı Dudullu Kadosan Sanayi sitesinde İstanbul LPG'ye yaptırmıştım. Hâlâ gidip geliyorum. Hem işçilikten hemde gösterilen güleryüzden çok çok memnun olduğumu söylemek isterim. LPG düşünen arkadaşlara tavsiye edebilirim.

calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 06 Ekm 2008, 15:41

istanbullpg de landirenzo 1400 / 10 taksit imiş. Fiyatlar düştü mü , zaten böyle miydi?
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 06 Ekm 2008, 16:30

Fiyatları bilmiyorum ama ben geçen sene 1700'e taktırmıştım 10 Taksitle.

calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 06 Ekm 2008, 16:32

[quote="calibra"]

Fiyatları bilmiyorum ama ben geçen sene 1700'e taktırmıştım 10 Taksitle.

[/QUOTE]

Tüketim değerleriniz nasıl değişti? Ayda 1000-1500 km kullanım için değer mi taktırmama sizce?
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 07 Ekm 2008, 15:34

Şöyle hesaplayın Ayda 1500 km Benzinde 350 YKR yakan araç 525 YTL yakar.
LPG'de % 45 Tasarruf sağlarsın Yani Km'de 200 YKR Yakarsan 1500 Km'de 300 YTL Yakar

Ayda 525-300=225 Tasarruf

1500/10 Taksit'e LPG Taktırsan Ayda 150 YTL Taksit eder

Kalan 75'de cebine Kâr.

Hesap ortada 1 gün önce taktırırsan 1 gün önce kâr etmeye başlarsın.

Ben 3 defa çıkardım parasını Thumbs%20Up
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir