lpg tankının montajından sonra yapılacak işlemler.

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg tankının montajından sonra yapılacak işlemler.

İleti aymanlı » 18 Eyl 2008, 14:38

arkadaslar lpg montajı yapıldı.şimdi ne yaptırmam gerekiyor. ilkönce muyane mi yoksa egzoz emisyonuna mı gıdıyorum yanı sızdırmazlık mı alıyıyorum?bana yardımcı olabilirmisniz.

aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 18 Eyl 2008, 14:46

önce sızdırmazlık raporunu alacaksın ve sana yeşil ruhsat yaprağı verecekler onunla birlikte muayeneye gideceksin muayeneden önce belki emisyona girebilirsin bilmiyorum çünkü ben yaptırmadım emisyonu
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aymanlı » 18 Eyl 2008, 18:31

tesekkurler
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ÇINAR » 18 Eyl 2008, 21:38

Sızdırmazlık testi ve egsoz emisyon ölçümünü yaptırdıktan sonra muayeneye gideceksinWink 
ÇINAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti aymanlı » 19 Eyl 2008, 00:27

tesekkurler arkadaslar peki bunun belli bır suresı varmı.yanı hemen yaptırmak mı gerekıyor?
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aymanlı » 25 Eyl 2008, 00:08

arkadaslar lpg takıldıktan sonra lpgyi ruhsata işletmek için lpgyi taktırdığımız ildemi halletmek gerekiyor diğer bütün işlemleri. ben antepte çalışıyorum araba ankarada. arkadaş bugun ugrasmıs ama işletememiş lpg yi.Bayramdan sonra gelin demiş.yani nasıl olucak bilmiyorum.şimdi ben antepte yaptıramam mı bu işi? yani izin alsam da birgude hallolurmu bu ruhsata işletme. :(
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 25 Eyl 2008, 00:13

[quote="aymanlı"]arkadaslar lpg takıldıktan sonra lpgyi ruhsata işletmek için lpgyi taktırdığımız ildemi halletmek gerekiyor diğer bütün işlemleri. ben antepte çalışıyorum araba ankarada. arkadaş bugun ugrasmıs ama işletememiş lpg yi.Bayramdan sonra gelin demiş.yani nasıl olucak bilmiyorum.şimdi ben antepte yaptıramam mı bu işi? yani izin alsam da birgude hallolurmu bu ruhsata işletme. :([/QUOTE]

1 günde hallolmuyor tam olarak sızdırmazlık raporu vs uzun sürüyor 2 günde halledersin sızdırmazlık raporunun kağıtın süresi yanlış hatırlamıyorsam 3 gündü 3 gün içinde muayne yaptırman gerekli diye biliyorum ben
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti aymanlı » 25 Eyl 2008, 00:18

peki bütün işlemleri ankara merkezde yaptırabilirmiyim? yani ruhsatın ilk çıktıgı yer ankaranın ilçesi.ve ilçeye sızdırmazlık için haftada bir kere geliyorlar.
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir