lpg de zor çalışıyor

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg de zor çalışıyor

İleti seyit » 12 Kas 2008, 22:46

slm ben yeni üye oldum. 94 model favoritim var ve sorunum lpg de geç çalışıyor.benzinde bir sorun yok.bir marşta alıyor.ama lpg de 9-10 saniye marşa basarak alıyor sabahları daha zor.elektirik aksamında buji ve platinde ve başka bir yerinde sorun yok .sadece lpg.nedeni ne olabilir acaba.

seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 12 Kas 2008, 22:57

lpg ayarı istiyor olabilir
lpg sisteminde parçalardan biri arızalı olabilir (gaz kesici, bobin)
akü zayıflamış olabilir
ilk ihtimal olarak aküyü bir ölçtürün. sonrasında lpg ciye gidip baktırın
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti seyit » 12 Kas 2008, 23:04

[quote="nolies"]lpg ayarı istiyor olabilir
lpg sisteminde parçalardan biri arızalı olabilir (gaz kesici, bobin)
akü zayıflamış olabilir
ilk ihtimal olarak aküyü bir ölçtürün. sonrasında lpg ciye gidip baktırın
[/QUOTE] akü yeni sayılır.benzinde hiçbir sorun yok sadece gazda .orta düğmeye geçince çalışıyor.sonra gaza alıyorum ama düğme gazdaysa bir türlü çalışmıyor
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 12 Kas 2008, 23:33

hocam lpg işinden çok fazla anlamam benim favoritte brc var. regülatörün üstünde 2 tane ayar vidası var. bir tanesi gaz miktarını ayarlıyor diğeri gazdaki rolantiyi ayarlıyor. eğer gazın sisizn sistemde nereden açılacağını biliyorsanız gazı biraz açıp çalıştırmayı deneyin.

ama anladığım kadarıyla başka hiçbir sorun yok çekişle ilgili veya tüketimle ilgi. o zaman bence ya ilk çalıştırmada yeterince gaz gelmiyor yada şlk mesajda bahsettiğim bileşenlerden birinde sorun var.

dediğim gibi bu konuda çok bilgili değilim sadece tahmin benim söylediklerim.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti ESWL » 13 Kas 2008, 00:42

Gaz ayarlarınız düşükse zor çalışıyor.
ESWL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 13 Kas 2008, 10:47

arkadaşım bendede 91 favorit var ve sabahları dediğin gibi 10-15 saniye marşa basmak gerekiyorudu.. bunun tek çözümü var: sabah kontağı aç be karbiratöre gaz gitmesi için   1 dakika bekle ve marşa 1 kere bas..birincide almassa kontağı tekrar aç kapa yap tekrar bas..kesin alır merak etme...malum havalarda iyice soğudu, favolarda nazlı...eee yapacak bişey yok...bu dediğimi yap sorunun çözülecektir....

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 13 Kas 2008, 10:54

Arkadaşlar Karbüratörlü araçlarda soğuk havalarda bu sorun normal. Bu gibi sebepler nedeni ile sıralı sistemlerde ilk çalışma benzinle yapılıyor. Size tavsiyem sizde ilk çalışmalarda aracınızı benzinle çalıştırıp 1-2 dakika sonra araç ısınınca gaza geçirmeniz. Bu hem aracınızın benzinle hergün çalışacağı için benzin borularının kuruyup zarar görmesini önler hemde sabah çalışmama sorununu ortadan kaldırır. Sıcak havalarda bu sorun olmaz. Eğer sıcak havalardada bu sorun devam ediyorsa o zaman akü, elektrik aksamı, bujiler vb. parçalardan kaynaklanabilir.
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 13 Kas 2008, 11:06

Benzinde çalıştırmak çözüm olabilir tabi ama daha önce forumdan öğrendiğim bir şey aktarayım size ben yapıyorum ve memnunum hatta bacanağımın unosu var onada öğrettim oda gayet memnun. KOntağı açıp tık sesi gelene kadar bekle, bir kere gaz pedalına bas çek sonra tekrar kontağı açıp tık sesini duyduktan sonra bas, böylece zengin karışım yapmış olursun aslında yukarıda arkadaşımızın söylediği gaz ayarını açma konusuyla aynı kapıya çıkıyor.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seyit » 13 Kas 2008, 13:54

valla arkadaşlar yapmadığım kalmadı yine aynı tahminim beyinde olabilir yada ayarlarında
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 13 Kas 2008, 14:01

O hâlde dediğiniz gibi Regülatör arızalı. Bir LPG'ciye uğrarsanız zaten sorunun Regülatörde olup olmadığını size hemen söyler.

calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir