BRC, LANDIRENZO ve ATİKER'den ÇILDIRTAN KAMPANYA!

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BRC, LANDIRENZO ve ATİKER'den ÇILDIRTAN KAMPANYA!

İleti calibra » 26 Kas 2008, 14:48

Kme yaygın bir servis ağına sahip. Atikerde öyle. Ama Atiker Yerli. KME ise parçaları italyan yazılımı Polonya olan bir ürün. KME Hem ucuz hemde çok kaliteli bir sistem. Şuanda taktığımız sistemler içinde büyük bir paya sahip. Tercih edilmesinin en büyük nedeni ise yerli marka fiyatına italyan bir marka olması. Arada Taksitli fiyatlarda 250 lira gibi bir fark var. Tercih size ait fakat benim tavsiyem her zaman italyan ürünlerden yana olmuştur.  

calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 26 Kas 2008, 16:07

servis önemli sadece bulunduğunuz yerde değil yaygın bir servis olması önemli ben çorumda taktırdım. işim düştü samsuna gittim ayar yaptırdım.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti hetepe » 26 Kas 2008, 17:09

[quote="calibra"]Arkadaşlar İtalyan sistemlerde Karbüratörlü sistemin bize geliş fiyatı bile 400 YTL'nin üzerinde o nedenle 250-300 liraya taktıranlar eğer bu fiyatlara bana satarlarsa ben bile alırım. Rica etsem 250-300 e takan firmanın web adresini verebilirler mi birde biz bakalım nasıl takıyorlarmış? Bekliyoruz sayın hetepe...[/QUOTE]

web- meb bilemem, hürriyet gastesini al, oto yedek parça sütununa tonla ilan veriyor adamlar.250 ye 300 e 350 ye karb. montajı fiyatı yazıyorlar.O ilanlar yalan değilse fiyatlar bu şekilde...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti calibra » 26 Kas 2008, 17:21

Boşunamı biz marka yazdık yukarıya ben hangi markaların fiyatlarını vermişim BRC, LANDIRENZO, ATİKER bu markaları bu fiyata takan yer bilmiyorsanız o zaman bu fiyata takıyolar diye niye yorum yapıyorsunuz. Orada yazılanlar en ucuz markalar ve nakit fiyatları. Mesela Hedef diye bir marka var 250 liraya takıyorlar. Onunla BRC yi nasıl kıyaslayabilirsin? Ayrıca şuanda elimde Milliyet gazetesi var bakıyorum 400 YTL nin altında fiyat yazan yok. Oda yerli marka. Lütfen ispatlayamayacağınız yorumlarda bulunmayın. Saygılar. 

calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 26 Kas 2008, 17:45

selamlar...
ben daha önce fabiama KME taktırdım, bir süre sonra aracımı satınca alan arkadaşımda gaz ile kullanırken benzin ibresininde düştüğünü söyledi biraz daha denedik araç gazla giderken benzin gidiyor. sonra servise sorduk nie böyle die arkadaş araçta yol bilgisayarı var benzin yaktığını sandığı için düşüyor yoksa depoda benzin var  ibrenin düşmesine bakmayın dedi.
bizde depo bitene kadar kullanalım dedik ve kırmızıdaın sonra yol bilgisayarın 50 de düştü 0 a indi araba gazla gidiyordu sonra stop ettiğimde çalışmadı gittik 1 bidon benzin aldık koyduk depoya çalıştırdık. :)

bu kadar uzun lafın kısası italyan olsada avrupa olsada hepsi aynı bu aletlerin. gidin yerli marka alında en azından paramız ülkemizde kalsın.
ben atiker veya voltran düşünüyorum voltranın fiyatı nedir ve atikerin fiyatı 990 kampanya neresi bunda ?
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 26 Kas 2008, 18:02

[quote="calibra"]

Boşunamı biz marka yazdık yukarıya ben hangi markaların fiyatlarını vermişim BRC, LANDIRENZO, ATİKER bu markaları bu fiyata takan yer bilmiyorsanız o zaman bu fiyata takıyolar diye niye yorum yapıyorsunuz. Orada yazılanlar en ucuz markalar ve nakit fiyatları. Mesela Hedef diye bir marka var 250 liraya takıyorlar. Onunla BRC yi nasıl kıyaslayabilirsin? Ayrıca şuanda elimde Milliyet gazetesi var bakıyorum 400 YTL nin altında fiyat yazan yok. Oda yerli marka. Lütfen ispatlayamayacağınız yorumlarda bulunmayın. Saygılar. 

[/QUOTE]

İspatlasam ne olacak?, ispatlamasam ne olacak?.Ben gazete ilanlarında gördüklerimi paylaştım, ucunda ölüm yok ya . Altı üstü bir lpg...Ne var bu kadar heyecanlanacak?...Ayrıca brc li araba da lovato lu araba da kullandım gitmiyor işte gitmiyor.kötü marka olursa da üstüne bir de arıza yapar.Bu markaları da gözünde fazla büyütme bence...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti calibra » 26 Kas 2008, 18:12

[quote="toGah"]selamlar...
ben daha önce fabiama KME taktırdım, bir süre sonra aracımı satınca alan arkadaşımda gaz ile kullanırken benzin ibresininde düştüğünü söyledi biraz daha denedik araç gazla giderken benzin gidiyor. sonra servise sorduk nie böyle die arkadaş araçta yol bilgisayarı var benzin yaktığını sandığı için düşüyor yoksa depoda benzin var  ibrenin düşmesine bakmayın dedi.
bizde depo bitene kadar kullanalım dedik ve kırmızıdaın sonra yol bilgisayarın 50 de düştü 0 a indi araba gazla gidiyordu sonra stop ettiğimde çalışmadı gittik 1 bidon benzin aldık koyduk depoya çalıştırdık. :)

bu kadar uzun lafın kısası italyan olsada avrupa olsada hepsi aynı bu aletlerin. gidin yerli marka alında en azından paramız ülkemizde kalsın.
ben atiker veya voltran düşünüyorum voltranın fiyatı nedir ve atikerin fiyatı 990 kampanya neresi bunda ?
[/QUOTE]

KME Markasıyla ilgisi yok, söylediğiniz bir sorunda değil. Sadece Sıralı sistemlerde her çalışmada araç benzinle çalışır ve belli bir ısıya ulaşıncaya kadar benzinde kullanırsınız daha sonra otomatik olarak araç LPG'ye geçer bu nedenle LPG'de kullanıyoruz diye benzin hiç eksilmeyecek zannediliyor. Ama her 1 depo LPG'de ortalama 20 YTL'lik benzin tüketilir. Bunun markalarla bir ilgisi yok. Tüm sistemlerde bu böyledir.  Ayrıca Sıralı LPG'lerde benzin biterse araç benzinde çalıştığı için benzin pompasının yanmasına yol açabilir. Bu nedenle benzinin çeyrek deponun altına düşmemesine dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Fiyatlara gelince 1 ay önce atiker 1200 10 Taksitti Şimdi kampanya yaptı 990 YTL 10 Taksit Peşin ise 850 YTL'ye kadar takıyoruz. Voltran ise 800 Nakit 900 10 Taksit.
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 26 Kas 2008, 18:23

HETEPE Demişki;

İspatlasam ne olacak?, ispatlamasam ne olacak?.Ben gazete ilanlarında gördüklerimi paylaştım, ucunda ölüm yok ya . Altı üstü bir lpg...Ne var bu kadar heyecanlanacak?...Ayrıca brc li araba da lovato lu araba da kullandım gitmiyor işte gitmiyor.kötü marka olursa da üstüne bir de arıza yapar.Bu markaları da gözünde fazla büyütme bence...

Sayın HETEPE,

İspatlayamamanız gerçek dışı beyanlarda bulunduğunuzu gösterir buda LPG taktıracak insanları yanlışa sevkeder. Brc veya Lovato'lu araç kullanmanız güzel LOL Bu Markaları büyütmüyorum zaten dünya çapında markalar. Bunu dünyaya kanıtlamış 2 markadan bahsediyorsunuz ve kötü diyorsunuz bence komik duruma düşüyorsunuz. Aşağıda BRC ile anlaşan Otomobil markalarının isimleri var bir göz atın isterseniz. Big%20smile

FIAT, CHEVROLET, PROTON, DAIHATSU, KURALKAN ve HYUNDAI

Gerçi sizin BRC'yi beğenmediğinizi bilselerdi belkide BRC ile anlaşmazlardı.LOLLOLLOL 
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 26 Kas 2008, 18:37

saydığınız araç markaları 3 dünya markalarıdır.Yani pek de arabadan sayılmazlar.Ayrıca insanların yanlışa sevk edilmesi zaten benzinli arabalarına lpg yakıtı tercih ederek yapılmaktadır.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti toGah » 26 Kas 2008, 18:38

ben aracın normal kullanımlarda benzin ile çalışıp belirli sıcaklık ortalama 35-40 derece arasında gelene kadar benzin ile gittiğini biliyorum zaten ama 65 ytl lpg ile 50 ytl benzin aynı zamanlarda biterse 115 ytl yakıt harcamış olmam gerekiyor bununlada eski fabia aracımda 390km yol yaptığımı hesaplarsak km başına 295 ykr yapar.

yani benzinle gitsem sadece ne kadar % oynar tartışılır.

o zaman benzin tasarrufu yaparken ordalama 65 ytl ye dolan bir tankı 85 ytl olarak hesaplamamız gerekiyor. buda 217ykr yapıyor  :)

diğer bir yönden araçta yanlış bağlantı gibi bir sorunda olabileceği hakkında bilgi aldım.

1 . -aracnızın enjektör kabloların-dan biri ters bağlanmışsa aracın gözü lpg ile çalışırken 1 gözü benzin harcar.buda benzin tüketimine yol açar.

2. sistemde enjektör memeleri araca göre takılmamışsa araca gaz bastığınızda benzine gecer normal seyir hızına düştüğünüzde lpg döner.

3.bağlantıda sorun varsa arac lpg de görünür ama benzinde gider.

peki şuanda kullandığım araç vectra 2000model 2.0 otomatik atiker kullanımında performans kaybı yaşarmıyım memnun kalırmıyız.?

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 26 Kas 2008, 18:58

Araca bakmadan yorum yapmak zor oluyor o nedenle bir yetkili servise gitmeniz daha doğru olur. Opel vectra'ya gelince hem 2,0 motor olması hemde Otomatik olmasını dikkate alırsak italyan markaları taktırmanızı tavsiye ederim. Atikerde sorun yaşarmıyım derseniz sorun yaşamazsınız ama Kalite açısından İthal ürünler daha kaliteli, uyumlu ve uzun ömürlü.
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 26 Kas 2008, 19:27

:) yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı :)
teşekkür ederim araştırma ve bütçe planlaması içerisindeyim.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fantastik » 26 Kas 2008, 19:42

[quote="calibra"]Araca bakmadan yorum yapmak zor oluyor o nedenle bir yetkili servise gitmeniz daha doğru olur. Opel vectra'ya gelince hem 2,0 motor olması hemde Otomatik olmasını dikkate alırsak italyan markaları taktırmanızı tavsiye ederim. Atikerde sorun yaşarmıyım derseniz sorun yaşamazsınız ama Kalite açısından İthal ürünler daha kaliteli, uyumlu ve uzun ömürlü. [/QUOTE]

bende arkadaşımız gibi yerli malı düşünüyorum yani atiker olucak büyük ihtimalle ama sizde bi ortasını bulunuz nedeni ise italyana yönlendirmeyin bırakın paramız içeride kalsın. konyada çalışan bizim milletimizin insanı ekmeği onlar yesin.şayet sorunluysa tabiki tavsiye etmeyin ama sorunlu değil ve kullananlarda sıkıntı yoksa yerli malını övün insanlara yada bayiliğini yapmayınız beyefendi.iyi çalışmalar....
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 26 Kas 2008, 19:46

Ben ürün hakkındaki fikrimi söylüyorum. Tabiki bende yerli marka takmak isterim, takıyorumda. Ama ortada bazı gerçekler var bunları söylemek zorundayım. Bunları bilin sonra yine yerli taktırın. İnşaallah kimse sorun yaşamaz bunu kimse istemez. Ama şunu söyleyebilirim Yerli markalar içinde Atiker ve Mimgas en kaliteli olanları.
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 26 Kas 2008, 21:26

Atiker konusunda GÜVENİLİR kelimesi yanlış ama diğer markalar için bir şey diyemeyeceğim ama atiker kesinlikle güvenilir denilenemez.Bu konuda açıklama dahi yaptım.Fiyatları aynı zaten bi fark yok
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti calibra » 27 Kas 2008, 11:01

Bende bu konuda yukarıda açıklama yaptım KME 1200, Atiker 990 aradaki fark ile ürünün yerli-italyan karşılaştırmasını göz önünde bulundurursak 200 YTL için yerli bir ürün taktırmaya değmez diye düşünüyorum. Bende Mustafa beyle aynı fikirdeyim.
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobalt » 27 Kas 2008, 11:37

Daha öncede yazmıştım,aracımda sıralı sistem voltran kullanıyorum,son versiyonunda sorunların giderildiğini ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğimi söyledi servisteki arkadaş,ayrıca enjektörlerden gelen sesin voltranda kesinlikle gelmeyeceğini söyledi ve haklı çıktı.10 taksit 1000 ytl ye taktırdım,6 aydır 12500 km yol yaptım kesinlikle en küçük bir sorun yaşamadım.Belki bir fikir verir diye tekrar paylaşmak istedim.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 27 Kas 2008, 11:58

Voltranda şu anda kampanya yaptı arkadaşlar..

Nakit 800 YTL

10 Taksit 900 YTL

Karbüratörlü 350 YTL

calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir