KAFAM KARIŞTI YARDIM?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KAFAM KARIŞTI YARDIM?

İleti izmirli » 23 Şub 2009, 19:24

YENİ ARAC ALDIM 34 PLAKA ARACI USTUME DAHA ALMADIM ALACAGIM ZAMAN DOLAYISIYLA RUHSAT VE PLAKA DEĞİŞECEK ANCAK,LPG TAKTIRDIGIM ZAMAN RUHSATA İŞLETME 200 TL  CİVARI TUTUYOR,BEN ARACI USTUME  ALMADAN ONCE LPG TAKTIRSAM VE ARACI USTUME ALACAGIM ZAMAN RUHSATA LPG'Yİ İŞLETSEM BU 200 TL MASRAFTAN KURTULMIŞ OLURMUYUM HER KAFADAN SES ÇIKIYOR AKLIM KARIŞTI EN İYİ SKODAMCILAR BİLİR

izmirli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 23 Şub 2009, 19:34

valla merak ettiğim konuydu ama kimseden ses yok..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti fabialife » 23 Şub 2009, 19:44

önce lpg yi taktır, sonra arabayı üzerine al. tekrar ruhsat yenileme masrafından kurtulursun.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti mesutd » 23 Şub 2009, 19:57

ben daha önce aldıgım unoya alırken taktırdım ve üzerime alırken direk olarak lpg li diye işlettim ve o 200 tl masraftan yırtmış oldum.yanı oluyor.hemde çok avantajlı oluyor.tavsiye ederim lpg taktırmayı düşünenler böyle yapabilir
mesutd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut d
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 1

İleti barutoglu » 23 Şub 2009, 19:57

Aracınızı noterden mi yoksa trafikten mi üstünüze almadınız onu anlayamadım. Ancak ben yaptıklarımı size fikir vermesi açısından aktarayım. Ben öncelikle noterden devir aldım. sonra gidip lpg taktırdım sonra sızdırmazlık aldım sonra da muayeneye gittim tüm bunlardan sonra trafige gidip ruhsatları değiştirdim. iki yaprağın değişmesi, 70 TL (trafik). sizin dediğiniz gibi 200 tl bir masraftan kurtulmuş olmuyorsunuz sadece eğer lpg taktırmadan önce trafikten üzerinize alırsanız lpg taktırdığınızda tekrar ruhsat işlemleri için 70 TL tekrar vermeniz gerekecek. Ancak aracınızın muayenesi vakti geldiyse muayeneyi de trafik işlemlerini de lpg taktırdıktan sonra yaparsanız evet dediğiniz gibi 200 TL civarı fuzuli bir masraftan kurtulmuş olursunuz. Yani önce hiç trafige gitmeyin önce lpg ve muayene işlemlerinizi bitirip en sonunda trafige gidin benim tavsiyem. Bunun mümkün olup olmadığını soruyorsan el cevap evet mümkün ve caizdir.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti izmirli » 23 Şub 2009, 22:20

aracı noterdende ustume almadım zaten sadece sozleşmele aldım bi yakınızmızdan yani noterden satışda soz konusu değil.
izmirli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 24 Şub 2009, 10:37

Selamlar;
Öncelikle aracınızı noter satışı ile üzerinize almanız gerekiyor. Daha sonra LPG Taktırın. Sonrada araç sizin üzerine geçmiş olacağı için (Noter Satışı ile) Lpg taktırdığınız firma Montaj Tespit Raporunu sizin adınıza düzenleyecek. Aracınız ruhsat değişimi bu işlemlerden sonra olacak. Burda ek olarak sadece 25 TL Sızdırmazlık ücreti ödeyerek ikinci bir masraftan kurtulmuş olacaksınız. Kârınız 180 TL Civarında olacak. Eğer noter satışı yapmadan LPG Taktırırsanız LPG Montaj tespit raporu sizin adınıza düzenlenemez ve Size aracı satan kişi LPG yi işletip size öyle satmak zorunda kalırki buda aynı masrafların tekrar yapılması anlamına gelir. Saygılarımızla.

0216 365 80 05

Dudullu
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir