Benzinden Gaza geçiş Problemi

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzinden Gaza geçiş Problemi

İleti terasus » 11 Mar 2009, 11:48

Merhaba Arkadaşlar...
Ben 10 gün önce KME marka lpg taktırdım. Aracımı genelde şehiriçinde kullanıyorum.. Yaklaşık 1,5 km sonra hareket halindeyken benzinden gaza geçiş yaparken silkeleme yapıyor ve ilk kırmızı ışıkta beklerken devir saatinde git geller oluyor ve araç stop ediyor.
Servise problemi anlattım.. Bilgisayara bağlayıp biraz değerlerle oynadı, aracın gaza geçiş devrini 600 den 1600 e çıkardı. Bundan sonra silkeleme yapmaz dedi ama aynı problem devam ediyor.
Bu konuda lpg li araç kullanan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 11 Mar 2009, 13:58

balıkesir de kime taktırdın efeyemi,lpgde 200 300den kaçıyoruz kame en ucuzu zaten
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti terasus » 11 Mar 2009, 14:23

Sadık otogaz a taktırdım.. 1,400tl ye
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 11 Mar 2009, 15:26

Benzinden gaza geçişte sıvı benzin bir miktar kalır.Aynı zamanda devreye giren LPG, karışım zenginleşir ve hava, benzin, ve LPG beraber yanmaya başlar.Sonuçta motor boğulduğu için silkeleme yapar.
Gaza geçeceğiniz zaman önce benzini kesin, sonra araba kesiklik yapana kadar gidin, kesikliği hissetikten sonra LPG ye geçin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti harbi » 11 Mar 2009, 17:52

[quote="hetepe"]Benzinden gaza geçişte sıvı benzin bir miktar kalır.Aynı zamanda devreye giren LPG, karışım zenginleşir ve hava, benzin, ve LPG beraber yanmaya başlar.Sonuçta motor boğulduğu için silkeleme yapar.
Gaza geçeceğiniz zaman önce benzini kesin, sonra araba kesiklik yapana kadar gidin, kesikliği hissetikten sonra LPG ye geçin.
[/QUOTE]

Arkadaş anlattıkların doğruda bu sistem karbürotörlü araclar icin .sanırım arkadaşın arabası enjeksiyonlu ve sıralı sistem lpg var.sorun normal değil benim arac da enjeksiyonku gayet normal bir şekilde lpg ye geciş yapıyor ve ronaltı de normal. bence işin ehli bir usta
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 12 Mar 2009, 17:19

Servisin bu bölgede ustalığına söz söylenmez..Tekrar servise götürdüm.. Memeleri 1,5 takmıştık, 1 ile değiştirmek gerekiyor demekki dediler. Değişimden sonra 2 gündür herhangi bir anormallik olmadı.. Galiba sorun giderildi...
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir