92 Forman. Yeni aldım çok fazla mı yakıyor? :(

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

92 Forman. Yeni aldım çok fazla mı yakıyor? :(

İleti narec » 16 Mar 2009, 22:09

s.a. arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.adım Ebubekir,  Sivas/Suşehri ilçesi erence köyünde sınıf öğretmeniyim.

köy ilçeye 38 km uzaklıkta.(yolun 10 km si dağ yolu) her hafta sonu ilçeye gitmem gerekiyor bu yüzden kredi çektim ve geçtiğimiz hafta araba pazarından 3800 tl ye 92 model tüplü forman aldım. araç genel olarak temiz. aldıktan sonra tüpünü kontrol ettirdim. beyni bozuk dediler. yaptırdım diyafram altında küçük bir conta var o değişti bilgisayara soktular normal çıktı. 50 tl lik gaz doldurdum (fullendi depo, depo 30 lt lik) toplamda 200 km civarı yol yapmışım ve gaz bitti geçen gün. 200 km yolun yaklaşık 50 km si bozuk yol ve rampa. km de 25 kuruş yakmış gibi.

ne dersiniz çok mu yakıyor, çok yakıyorsa ne yapmam gerekir ?

şimdiden tşk ederim.

aracımdan fotolar Smile

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti aydiya » 16 Mar 2009, 23:53

öncelikle hayırlı olsun.fiyat olarak uygun sayılır arabanız.Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin.bende 95 model favorit var.4000 e aldim.kendim taktirdim tüpünü falan vs sini.dahasonra kontrol ettim km de 240 falan yakıor idi.daha sonra vardim sanayiye.önce buji kablolarından başladım motor yagına varana kadar değiştirdim.zaten bu parçalar yani buji başları buji kabloları uc bes kurusluk birsey pek pahalı birsey de değil.daha sonra kontrol ettim sehir icinde 125 lira kadar yakıyor.bunları kontrol ettir derim..
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 17 Mar 2009, 01:42

egzoz değişti.bujiler değişti hava filtresi değişti.
en sonki hesabıma göre 235 krş yakıyor
1.3MPİ benzinli Felicia

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti recori » 29 May 2009, 11:43

[quote="aydiya"]öncelikle hayırlı olsun.fiyat olarak uygun sayılır arabanız.Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin.bende 95 model favorit var.4000 e aldim.kendim taktirdim tüpünü falan vs sini.dahasonra kontrol ettim km de 240 falan yakıor idi.daha sonra vardim sanayiye.önce buji kablolarından başladım motor yagına varana kadar değiştirdim.zaten bu parçalar yani buji başları buji kabloları uc bes kurusluk birsey pek pahalı birsey de değil.daha sonra kontrol ettim sehir icinde 125 lira kadar yakıyor.bunları kontrol ettir derim..
[/QUOTE]

süper bir deger allah tüm favoculara nasip etsin
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir