milano lpg markası hakkında bilgi sahibimisiniz?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

milano lpg markası hakkında bilgi sahibimisiniz?

İleti eerbek » 23 Mar 2009, 19:38

form üyesi arkadaşlar; aracıma lpg taktıracağım. ben atiker düşünüyorum( 900/10taksit)
fakat taksici tanıdıklarım var. onların çoğu italyan marka taktımış ve çok memmunlar. konuştuğum lpg ustası Milano takılım diyor? (1200/10 taksit). çünkü 3 yıl garantisi varmışve herhangi bir arızada tamir etmeyip hemen yenisi ile değiştiriyorlarmış. ayrıca usta senelerdir bu işi yapıyorum diyor en az arıza italyan lpg sitemlerinden gelir diyor? arkadaşlar sizin görüşleriniz nedir?

eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 23 Mar 2009, 20:15

Araç marka-model nedir?

Bu önemli oluyor kit seçiminde.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti eerbek » 24 Mar 2009, 00:47

2004 fabia speciall (1,4 16v 101 byg) sedan 49 binde
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 24 Mar 2009, 01:19

Düşünmeden tak ben atiker taktırdım ilkten çıkarmadığı sorun kalmadı ilkten 4 silindirli regülatör taktılar diyaframı patladı sonra v8 için olanlardan taktılar yine sonra adam söktü aradaki fiyat farkını alıp milano e-gas taktı 1 seneyi geçti tıkır tıkır çalışıyor yazın ve kışın ayar için gidiyorum o kadar tavsiye ederim sanada
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti rechanerr » 24 Mar 2009, 01:22

ramses taktırın 790 ytl 10 taksıt
kullanan herkes mennun şikayet yok
bende dusunuyom ramsesı
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti eerbek » 28 Mar 2009, 23:46

ramses yokmuş ellerinde. brc talkalım diyorlar fakat ona da 1400 diyorlar. acaba bu fiyat doğrumu ? piayasa fiayatları hakkında bilgim yok
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 28 Mar 2009, 23:49

atiker taktırma derim brc ninde sorunları varmış taktırdığım yer bayiliğini bırakmış o yüzden öyle söylemişlerdi diğer italyanları düşünebilirsin
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 28 Mar 2009, 23:52

[quote="kadir_"]Düşünmeden tak ben atiker taktırdım ilkten çıkarmadığı
sorun kalmadı ilkten 4 silindirli regülatör taktılar diyaframı patladı
sonra v8 için olanlardan taktılar yine sonra adam söktü aradaki fiyat
farkını alıp milano e-gas taktı 1 seneyi geçti tıkır tıkır çalışıyor
yazın ve kışın ayar için gidiyorum o kadar tavsiye ederim sanada[/QUOTE]

[quote="kadir_"]atiker taktırma derim brc ninde sorunları varmış taktırdığım yer bayiliğini bırakmış o yüzden öyle söylemişlerdi diğer italyanları düşünebilirsin[/QUOTE]

tutarsız oldu abi Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonertevfik » 29 Mar 2009, 20:18

yaklaşık 1 senedir Felicia glx-i aracımızda MİLANO kullanıyoruz, menmunuz... Tercih edilebilir...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti toGah » 24 May 2009, 22:36

bende milano var çok memnunum, kme vardı eski fabiamda ama milano daha güzel.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti traty » 24 May 2009, 23:07

bak arkadaşım bende bu araçtan önce 1.6 octavia vardı ve ozaman istanbulda oturuyordum,bende lpg taktırmak istedim ve imes sanayi sitesinin yanında atikerin üretim yeri var,atikerin kalbi yani,oraya gittim ve atiker taktırmak istedim,oranın sorumlusu adam benim aracıma kendi marka lpg lerini takmadı,niye takmıyosun dedim ve oda bana ben senin aracına atiker takarsam hergün bi sorun yaşarsın ve yanıma gelirsin dedi ve bende adamı taktir ettim.daha sonra küçük bi araştırma yaptım ve volswagen grubu arabalara en uyumlu lpg nin MİLANO olduğunu öğrendim ve düşünmeden taktırdım,ben aracı yaklaşık 7 ay kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım,şuan sattığım arkadaşla görüşüyorum ve oda çok memnun,sakın başka marka taktırma. MİLANO taktır kafan rahat etsin
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 25 May 2009, 00:17

[quote="hakanerdogan"] [quote="kadir_"]Düşünmeden tak ben atiker taktırdım ilkten çıkarmadığı sorun kalmadı ilkten 4 silindirli regülatör taktılar diyaframı patladı sonra v8 için olanlardan taktılar yine sonra adam söktü aradaki fiyat farkını alıp milano e-gas taktı 1 seneyi geçti tıkır tıkır çalışıyor yazın ve kışın ayar için gidiyorum o kadar tavsiye ederim sanada[/QUOTE]

[quote="kadir_"]atiker taktırma derim brc ninde sorunları varmış taktırdığım yer bayiliğini bırakmış o yüzden öyle söylemişlerdi diğer italyanları düşünebilirsin[/QUOTE]

tutarsız oldu abi Smile
[/QUOTE]
 kadir_  in milano için takadır dediğini düşünüyorum zira epey badire atlatmıştı atikerden. brc ile ilgili sorun ben henüz yaşamadım
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti eerbek » 27 May 2009, 21:31

Değerli form üyesi arkadaşlar ;
     Milanoyu yaklaşık bir aydır kullanıyorum, fakat kısa süreli aralıklar lpg taktırdığım ustaya götürüyorum. Çünkü lpg taktırdığımdan beri arızalarla uğraşıyorum. Usta araca lpg takarken , kesinlikle sorun çıkaracak bir marka değil demişti. Üstüne üstelik 3 yıl garantisi olduğunu ve arızalanan parçayı tamir etmeye bile gerek duymadıklarını, firmanın aynııparçanın yenisini hemen gönderdiğini söylemişti.

Şimdi sizlere bir ay içerisinde yaşadıklarımı anlatayım

1- lpg takıldıktan sonra ustaya götürdüm çünkü araba benzinden gaza yaklaşık 10 km sonra geçiyordu. Servis'e getirdim, araştırdılar sorun ise antifirizden çıkan kablonun, motorun altından takıldığı için katlanması ve antifiriz suyunu iletmemesi, bu nedenle lpg beyninin moturun ısınmadığını düşünmesi ve lpg'ye geçmemesi;

2- benzinden gaza geçerken, arabanın silkelemesi (yani öne ve geriye doğru bir vurması)

tekrar ustaya götürdüm yapamadı. tekrar ve tekrar derken olmadı. en sonunda usta gazı sonuna kadar açtı ve şimdi düzeldi. (yalnız bana kabaraık bir fatura çıktı. çünkü şehir dışında 90 bin yakan aracım şimdi 130 bin yakıyor) 

3-aracım sık sık stop etmeye başladı. ustaya götürdüm. cevabı gazdan değildir. arabanın kendisindendir dedi. boğaz kelebeğini temizletmemi söyledi. dediği gibi yaptım fakat araç düzelmedi. kendisine defalarca götürmeme rağmen hala araba durup  dururken stop ediyor.

4-aracımın devir ibresi yolda durduğumda veya rölantide çalışırken birden  3000 devire kadar yükselip aniden geri düşüyor.(ben gaza bile dokunmuyorum) ustaya götürdüm lpg'den değil dedi, aracı bir servise götürmemi söyledi. dediği gibi yaptım, aracı hemen servise götürdü. serviste ki ustalar aracı bilgisayara bağladılar. herhangi bir sorun olmadığını söylediler. sonra arabayı benzine geçirip çarşıda turladık fakat hiç bir sorun çıkmadı. lpg'ye geçirdiler arabayı, arabada  hemen eski sorunlar baş göstermeye başladı. servisçiyi alıp ustanın yanına gittim. sizce ne olmuş olabilir? usta inanmadı ve problemin arabada olduğunu söyledi.

Şimdi; siz olsanız bu durumda ne yapardınız? 
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sedil » 27 May 2009, 22:14

arkadasım soyle nereye taktırdında bizde kazara oraya gitmeyelim.
sedil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti armagan » 28 May 2009, 10:25

[quote="eerbek"]     Değerli form üyesi arkadaşlar ;
     Milanoyu yaklaşık bir aydır kullanıyorum, fakat kısa süreli aralıklar lpg taktırdığım ustaya götürüyorum. Çünkü lpg taktırdığımdan beri arızalarla uğraşıyorum. Usta araca lpg takarken , kesinlikle sorun çıkaracak bir marka değil demişti. Üstüne üstelik 3 yıl garantisi olduğunu ve arızalanan parçayı tamir etmeye bile gerek duymadıklarını, firmanın aynııparçanın yenisini hemen gönderdiğini söylemişti.

Şimdi sizlere bir ay içerisinde yaşadıklarımı anlatayım

1- lpg takıldıktan sonra ustaya götürdüm çünkü araba benzinden gaza yaklaşık 10 km sonra geçiyordu. Servis'e getirdim, araştırdılar sorun ise antifirizden çıkan kablonun, motorun altından takıldığı için katlanması ve antifiriz suyunu iletmemesi, bu nedenle lpg beyninin moturun ısınmadığını düşünmesi ve lpg'ye geçmemesi;

2- benzinden gaza geçerken, arabanın silkelemesi (yani öne ve geriye doğru bir vurması)

tekrar ustaya götürdüm yapamadı. tekrar ve tekrar derken olmadı. en sonunda usta gazı sonuna kadar açtı ve şimdi düzeldi. (yalnız bana kabaraık bir fatura çıktı. çünkü şehir dışında 90 bin yakan aracım şimdi 130 bin yakıyor) 

3-aracım sık sık stop etmeye başladı. ustaya götürdüm. cevabı gazdan değildir. arabanın kendisindendir dedi. boğaz kelebeğini temizletmemi söyledi. dediği gibi yaptım fakat araç düzelmedi. kendisine defalarca götürmeme rağmen hala araba durup  dururken stop ediyor.

4-aracımın devir ibresi yolda durduğumda veya rölantide çalışırken birden  3000 devire kadar yükselip aniden geri düşüyor.(ben gaza bile dokunmuyorum) ustaya götürdüm lpg'den değil dedi, aracı bir servise götürmemi söyledi. dediği gibi yaptım, aracı hemen servise götürdü. serviste ki ustalar aracı bilgisayara bağladılar. herhangi bir sorun olmadığını söylediler. sonra arabayı benzine geçirip çarşıda turladık fakat hiç bir sorun çıkmadı. lpg'ye geçirdiler arabayı, arabada  hemen eski sorunlar baş göstermeye başladı. servisçiyi alıp ustanın yanına gittim. sizce ne olmuş olabilir? usta inanmadı ve problemin arabada olduğunu söyledi.

Şimdi; siz olsanız bu durumda ne yapardınız? 
[/QUOTE]
armagan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti armagan » 28 May 2009, 10:32

Buna benzer bir olayda benim başıma gelmişti. Lpg uygulaması yapıldıkdan sonra yaklaşık 10.000 km bindim araca. Sonrasında kendi kendine gaz verme gazdan ayağı çekince stop etme ve buna benzer birçok sorun tabi hemen lpg takan yere gittim ve şikayetlerimi bildirdim. Aracı kontrol ettiler ve bi problem olmadığını sistemlerinde araçta arıza olduğunu bildirdiler. Oradanda doğru servise tabi serviste bi arıza yok deyince geri lpg montajcısına gittim bu gidiş gelişlerin sonunda lpg montajcısının yaptığı açıklama beni ikna etti. Servis dışında yapılan bir müdahale ile araçın benzin hava karışımını kontrol eden parçalar kontrol edildi ve aksak çalışığını düşündükleri parçaları değiştirdiler ve problem düzeldi. Bana kalırsa aracı yetkili servis dışında birine göster yakıtla ilgili tüm sensör vs. kontrol ettir  ve lpg distiribitörünü ara ve konuyu anlat bi çözüm yolu bulunacaktır.
armagan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 28 May 2009, 10:52

istanbul avrupa yakasında milano servisi nerelerde var liste varmı veya bildiğiniz bi yer var mı arkadaşlar?
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skinoske » 28 May 2009, 11:38

1999 1.6 Octavia ya atiker taktırdım.1,5 senedir kullanıyorum.Herhangi bir sorun yaşamadım.Tık demedi.1 defa bile LPG ile ilgili servise gitmedim bu 1,5 sene içerisinde.Taktırmadan önce de forumlarda 3-4 ay araştırdım.Markadan çok usta önemli.Doğru ustayı bul hangi marka takarsa taksın sorun çıkmaz.Sanmıyorum Milano nun Atiker den daha iyi bir marka olduğunu.Şuan piyasadaki en pahalı marka prince.Onu bile taktırıp pişman olan var.Türk mallarına da güvenmemiz lazım.Sonuçta ISCIR,ISO EN 9000,14000,18001 sertifikaları olan bir marka.Merdiven altı üretim bir mal değil ki.Fazla para vermeye değmez.Dediğim gibi  usta çok çok önemli.Bazı LGP sistemi takan yerler var, adamların bilgisayarı bile yok.Sonuçta bazı ayarlar laptop ile yapılıyor.Laptopu olmayan bi adamın taktığı LGP ye güven olur mu.İsterse 10.000 tl lik sistem taksın.

Atiker düşünürsen Şafak Otogaz var.Sürekli takip ettiğim bir forum var LGP ile ilgili.Şafak Otogaz'dan gördüğüm kadarıyla herkes memnun.
0212 283 54 45-212 269 62 84 iki tane şubesi varmış.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir