milano lpg markası hakkında bilgi sahibimisiniz?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

milano lpg markası hakkında bilgi sahibimisiniz?

İleti adilektasli » 28 May 2009, 12:01

[quote="eerbek"]     Değerli form üyesi arkadaşlar ;
     Milanoyu yaklaşık bir aydır kullanıyorum, fakat kısa süreli aralıklar lpg taktırdığım ustaya götürüyorum. Çünkü lpg taktırdığımdan beri arızalarla uğraşıyorum. Usta araca lpg takarken , kesinlikle sorun çıkaracak bir marka değil demişti. Üstüne üstelik 3 yıl garantisi olduğunu ve arızalanan parçayı tamir etmeye bile gerek duymadıklarını, firmanın aynııparçanın yenisini hemen gönderdiğini söylemişti.

Şimdi sizlere bir ay içerisinde yaşadıklarımı anlatayım

1- lpg takıldıktan sonra ustaya götürdüm çünkü araba benzinden gaza yaklaşık 10 km sonra geçiyordu. Servis'e getirdim, araştırdılar sorun ise antifirizden çıkan kablonun, motorun altından takıldığı için katlanması ve antifiriz suyunu iletmemesi, bu nedenle lpg beyninin moturun ısınmadığını düşünmesi ve lpg'ye geçmemesi;

2- benzinden gaza geçerken, arabanın silkelemesi (yani öne ve geriye doğru bir vurması)

tekrar ustaya götürdüm yapamadı. tekrar ve tekrar derken olmadı. en sonunda usta gazı sonuna kadar açtı ve şimdi düzeldi. (yalnız bana kabaraık bir fatura çıktı. çünkü şehir dışında 90 bin yakan aracım şimdi 130 bin yakıyor) 

3-aracım sık sık stop etmeye başladı. ustaya götürdüm. cevabı gazdan değildir. arabanın kendisindendir dedi. boğaz kelebeğini temizletmemi söyledi. dediği gibi yaptım fakat araç düzelmedi. kendisine defalarca götürmeme rağmen hala araba durup  dururken stop ediyor.

4-aracımın devir ibresi yolda durduğumda veya rölantide çalışırken birden  3000 devire kadar yükselip aniden geri düşüyor.(ben gaza bile dokunmuyorum) ustaya götürdüm lpg'den değil dedi, aracı bir servise götürmemi söyledi. dediği gibi yaptım, aracı hemen servise götürdü. serviste ki ustalar aracı bilgisayara bağladılar. herhangi bir sorun olmadığını söylediler. sonra arabayı benzine geçirip çarşıda turladık fakat hiç bir sorun çıkmadı. lpg'ye geçirdiler arabayı, arabada  hemen eski sorunlar baş göstermeye başladı. servisçiyi alıp ustanın yanına gittim. sizce ne olmuş olabilir? usta inanmadı ve problemin arabada olduğunu söyledi.

Şimdi; siz olsanız bu durumda ne yapardınız? 
[/QUOTE]

Çok üzüldüm durumuna. Memnuniyetsizliğini mutlaka distribitor firmaya anlat. Tüketici mahkemesine gideceğini söyle. Eğer işlem yapılmazsa da git tüketici mahkemesine başvur. Eğer var ise bu lpg nin yurtdışındaki üreticisine de yazı yaz. Peşini bırakmamak lazım. Sorun mutlaka düzelecektir. Ama seni biraz uğraştıracak. Yazık ki taktırdığın yerde iş yokmuş. Eğer taktırdığın yerde bir usta ile görüştüysen sahibine de bir yazı yaz. Firmayı internette deşifre et. Onların da bundan haberi olmasını sağla. Bütün bunlarla da çare bulamazsan, git başka bir servis bul ve onlara göster. Gerekiyorsa başka bir şehire...

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti agros » 28 May 2009, 12:12

şunu bilir, şunu söylerim! ustan USTA olacak marka önemli degil arkadaşlar. adamlar x5 e takıyor lpg hic sorun cıkmıyor. iş ustada bitiyor markada degil...!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti eerbek » 01 Haz 2009, 20:01

"milano" markasının distiribütörünü şimdiye kadar bulamadım. internette taradım, bir çok lpg takan otogazcı var ama hiç bir sitede en ufak bir distiribütör kelimesi geçmiyor.
sanırım bana ya yetkili servisin yada özel servisçinin yolu gözüktü

eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 01 Haz 2009, 20:46

ben de sizin için araştırıyorum. lpg ile alakam yok ama ithalatçı firma bu sanırım :

http://www.exportbureau.com/company_rep ... no_autogas
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti eerbek » 02 Haz 2009, 20:15

teşekür ediyorum serkan bey. bulduğunuz adres doğrudur fakat türkiyede herhangi bir şirketin ismi verilmemiş. ama alakanız için çok sağolun
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 02 Haz 2009, 20:38

firmanın adresi sanırım istanbul dudullu verilmiş. irtibata geçmeye çalışın. eğer ki yurtdışı ile ilgili bir adres bulup mail göndermek isterseniz yardımcı olurum.kolay gelsin..
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti tanhu » 03 Haz 2009, 11:16

milonadan ben de şikayetci olanlardanım türkiye dist demirhan lpg dir

google yaz oradan bulursun www.demirhanlpg.com  0216 499 33 74 buradan ulaşabilirsiniz

böyle bir ustalık yok kendim elektronikciyim adamlara bakıyotum arızayı bulana kadar şundandır yok olmadı bundandır oda olmadı o zaman sendendir demedikleri kalıyor işini bilmeyen ama bundan ekmek yiyenlere verdiğim paraları helal etmiyorum.adam gibi ustalar tabiki vardır ama bana denk gelmedi
tanhu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eerbek » 26 Haz 2009, 01:14

aradım demirhan lpg'yi . büyük bir ihtimalle gideceğim. bakalım ne diyecekler . fakat merak ettiğim, benim 3 yıl garantim var acaba benden ekstra para alacaklarmı? yoksa garanti kapsamınamı girecek?

eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir