LPG'li araçta benzin sarfiyatı

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG'li araçta benzin sarfiyatı

İleti çakıroğlu » 25 May 2009, 00:24

Pejo larda olduğu doğru. Kardeşimin 307 sinde PRİNCE marka lpg var Fakat farketmiyor sistemleri böyle. Bizim grupta da bu sorunun olduğu beni şaşırttı doğrusu. Bende Zavoli marka sıralı sistem var. Fakat şu ana kadar sorun yok.

çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 26 May 2009, 15:52

Bu konuyu biraz araştırdım. Başka bir forumdan elde ettiğim bilgilere göre (ki işin ehli kişilerce aksi ıspatlanamamış) LPG kitlerinin hemen hemen tamamında araç 5-6000 deviri gördüğünde LPG sisteminin yetersiz kaldığı ve aracın benzinle yoluna devam ettiğini yazmışlar. İşin kötü tarafı ise LPG gösterge panelinde benzine geçmiş olmasına rağmen benzin ışığı yanmamakta, sanki hala LPG yakıyormuş gibi LPG ışığında bir değişiklilik olmamakta imiş. Daha da vahimi LPG üretici ve montajcıların bu konuyu bildiği halde gizledikleri.

İddiayı öne süren kişi, Aracı yüksek devirde kullanarak benzin göstergesinde ki azalmayı seyredin diyor. Henüz denemedim ama bu kadarı ile dahi dehşete kapıldığımı söyleyebilirim.

Tabi ciddi bir iddia bu, eğer doğru ise binlerce LPG kullanıcısının aldatılmış olduğudur sonuç.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir