BRC MY O7

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BRC MY O7

İleti Kyron » 25 Haz 2009, 13:05

ARKADAŞLAR MERHABA
BENZİN TÜKETİMİMİN YAKLAŞIK 275 BİN LİRA OLMASINDAN DOLAYI TÜP TAKTIRMAYA KARAR VERDİM ARAC 2009 OCTAVİA 1,6 MPI HENÜZ 1300 KM"DE YETKİLİ SERVİS GARANTİSİ BOZULMADAN BRC MY 07 DİYE Bİ TÜP MARKASI SÖYLEDİ BUNU KULLANAN VARMIDIR VEYA BU MARKAYLA İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOK TŞKLER....

Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 13:13

[quote="Kyron"]ARKADAŞLAR MERHABA
BENZİN TÜKETİMİMİN YAKLAŞIK 275 BİN LİRA OLMASINDAN DOLAYI TÜP TAKTIRMAYA KARAR VERDİM ARAC 2009 OCTAVİA 1,6 MPI HENÜZ 1300 KM"DE YETKİLİ SERVİS GARANTİSİ BOZULMADAN BRC MY 07 DİYE Bİ TÜP MARKASI SÖYLEDİ BUNU KULLANAN VARMIDIR VEYA BU MARKAYLA İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOK TŞKLER....

[/QUOTE]

Bu servisin söylediğine kim inanır?

Kadir İnanır...

Skodanın TR'de "Chevrole ve Fiyat Albea gibi 1kaç araca kendi monte ettiği için motor garantisinin devam ettirmesi" gibi 1 uygulaması yok diye biliyorum...

O yüzden değil "brc my 07" lpg sistemini motora "kürdan" kaçsa bile servis "Oooo bizim araçlarda kürdan bulunmaz hıh bunu sen koymuşsun, artık garantin bitti" demezlerse n'olayım!

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Kyron » 25 Haz 2009, 13:23

ARACI ATA PLAZADAN ALDIM İSTANBUL YOLUNDA ABC PEUGEOT DİYE BİR YER VAR ORASIDA AYNI ŞİRKETİNMİŞ SERVİSİ ORDA ORDATAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM USTANIN BANA SÖYLEDİĞİ ŞEY BİZ TAKARSAK GARANTİSİ BOZULMAZ AMA DIŞARIDAN TAKTIRIRSAN GARANTİSİ BOZULUR BEN DAHA ALMIŞIM ARABAYI 1 AY OLMUŞ NASIL ŞİMDİ GİDİP DIŞARIDA TAKTIRAYIM YANİ HER HALÜKARDA MUHTAÇ OLUYOSUN SERVİSE BİRDE DIŞARIDA TAKTIRACAK OLSAN ÇOK İYİ BİR UST BULMAN LAZIM Bİ DÜNYA İŞ HAKSIZMIYIM

Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti 10TOPRAK » 25 Haz 2009, 14:12

Cool Yetkili servise sakın inanma dostum,sadece motor haricinde garanti devam eder(kapı,bagaj,kaporta vs.)Onun için çık yetkili servisin müdürüyle konuş,garanti verip sana garantiden bakarız taahütü yazan kağıdı versin o zaman taktır derim..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 25 Haz 2009, 14:44

Lpg taktıracaksan BRC kaliteli markadır zaten gözün arkada kalmasın binlerce taksici VRC kullanıyoor.Sadece BRC yetkili servisinde taktır olay biter zaten ben prons taktırdım 10.000 km'dir kullanıyorum 1 kere sorun çıkartmadı prins te tavsiye ederim
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 15:48

[quote="Kyron"]

ARACI ATA PLAZADAN ALDIM İSTANBUL YOLUNDA ABC PEUGEOT DİYE BİR YER VAR ORASIDA AYNI ŞİRKETİNMİŞ SERVİSİ ORDA ORDATAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM USTANIN BANA SÖYLEDİĞİ ŞEY BİZ TAKARSAK GARANTİSİ BOZULMAZ AMA DIŞARIDAN TAKTIRIRSAN GARANTİSİ BOZULUR BEN DAHA ALMIŞIM ARABAYI 1 AY OLMUŞ NASIL ŞİMDİ GİDİP DIŞARIDA TAKTIRAYIM YANİ HER HALÜKARDA MUHTAÇ OLUYOSUN SERVİSE BİRDE DIŞARIDA TAKTIRACAK OLSAN ÇOK İYİ BİR UST BULMAN LAZIM Bİ DÜNYA İŞ HAKSIZMIYIM

[/QUOTE]

O zaman o garanti sadece o servisi bağlar, sen oraya değil de başka bir yetkili servise gidince, o servis sana ne cevap verecek peki? Big%20smile

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 25 Haz 2009, 15:56

Öyle ya...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Kyron » 25 Haz 2009, 17:52

olurmu canım öyle şey siz şimdi ankaradan aldınız arabayı
istanbula taşındınız ordaki yetkili servis bakmıyacakmı garanti dahilinde

farzedinki buzdolabı aldınız ev taşıdınız istanbula gittiniz ordaki yetkili servis bakmıyacakmı buzdolabınıza bence yanlış düşünüyosunuz:)
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 18:02

Öncelikle Buzdolabı - Araba örneğine uygun değil!

Eğer uyarlayacak olursak:

İstanbulda yaşan X şahsı yeni 1 buzdolabı alıyor yetkili servisten. Ama aynı zamanda bu kişinin fırına da ihtiyacı var ancak onu almaya parası yok. Yetkili servisin komşusu, aynı zamadan kardeşi de fırın satıyormuş olsun. B.dolabını satan servis diyor ki ben sana fırını daha ucuza malederim, yan tarafta kardeşim var ona gidip eğer b.dolabına fırın özelliği taktırırsan b.dolabının garantisi devam etmesini sağlarım. Amaç burada senin işin görülsün sadece öyle kardeşim de bu işten kâr sağlasın değil tabiki!!

Bu X kişimiz sonra Ankaraya taşınıyor ve garantisi devam ettiği için ve aynı zamanda 2 işi birden görüldüğü için mutlu mes'ut ve de bahtiyarcana yaşarken gnlerden 1gün bizim b.dolabı teklemeye, titremeye, kızarıp bozarmaya başlıyor. Garanti devam ettiği için hemen eve y.servis elemanlarını çağırıyor. Bundan sonraki konuşmayı yazmaya dahi gerek duymuyorum. Siz kendinizi Ankaradaki y.servis elemanlarının yerine koyup ............................................................ bu boş bıraktığım yerleri doldurun.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kyron » 25 Haz 2009, 18:35

Smile evet hikaye gayet güzel ve enterasan siz olaya gerçekçi olarak yaklaşmışsınız ben ise biraz daha düz mantıkla yaklaşmışım bu örneği bizzat servisle konuşucam ve konuyu biraz daha araştırıp o şekilde geri dönüş yapıcam. bide şu brc için yorum yaparsanız çok mutlu olurum  

Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 18:43

BRC hakkında yakın çevremde 3-5 kötü örnek görmeme rağmen kendi aracıma da önceki sahibi 2007 yılında BRC sıralı sistem taktırmış. Ben gayet memnunum -ara ara verdiği sensör arızası hariç, zaten bu da normalmiş!-. Şimdiye kadar lpg kaynaklı ciddi bir problem yaşamadım. Önerir misin dersen, evet öneririm.

Not: Garanti bozulma/bozulmama olayını eğer TR distribitörü YÜCE OTO verseydi, söylecek tek sözüm olmazdı.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kyron » 26 Haz 2009, 15:33

doğru söylüyosun ata"ya güven olmuyor hakikaten bakalım yazılı belge isteyceğim garantinin bozulmayacağına dair....
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti utkuyiğit » 26 Haz 2009, 17:43

Geçen Zeki Ünaldı skoda servisine götürdüm 2009 octavia mpi 1.6 elegance facelift aracımı viraj corner fonkisyonunu açtırmak için bu arada ata otodan aldığım araca tüp taktırayım mı diye sordum, ata otonun taktığı yerli üretimmiş ve bizim kasada sorun çıkartıyormuş tavisye etmedi usta, bide garanti kapsamından çıktığını söyledi enazından kendilerinin bakmadığını ifade etti, buarada corner sis farı foknsiyonunu bi türlü açamadı usta açtıran varmı bu yeni kasalarda...
utkuyiğit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 26 Haz 2009, 17:46

Dursun usta mı açamadı :) İngilizce terimlerden dolayı olabilir. Eğer bir kılavuzla gidersen ve aracın ECU'su destekliyorsa neden olmasın ki?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti utkuyiğit » 26 Haz 2009, 18:03

Satılmış usta baktı epeyde uğraştı, fakat bi türlü halledemedi...
utkuyiğit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HACI » 15 Tem 2009, 18:19

ben 1 ay önce takdırdım ve taktırdıktan 15 gün sonra yola çıktım ve yaklaşık 3500km yol yaptım herhangi bir sorun çıkarmadı aracı zorlayabildiğim kadar zorladım 200 km gördüm araç full dolu olduğu halde bence brc den başka tüp düşünme derim

HACI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 15 Tem 2009, 18:25

aracın daha yeni birazda ondan fazla yakıyor zaten benim sahsi fikrim biraz daha devam et böyle.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir