OPET İN AYIBI...

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OPET İN AYIBI...

İleti WXW » 17 Tem 2009, 05:01

birde opet alacaksanız türkiyenin birkaç bölgesinde ve noktasında javdes in(jandarma asayiş vakfının) işlettiği benzinlikler var. geliri mehmetçik vakfına kalıyor. ha gazından memnun değilsinizdir belki ama en azından verdiğiniz paranın karşılığı gazı alırsınız...

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti zurna1788 » 17 Tem 2009, 12:54

BU ARADA OPET BENİMLİ İLETİŞİME GEÇTİ 2 DEFA ARADILAR...BENDE AÇTIM AĞZIMI YUMDUM GÖZÜMÜ İYİCE ŞİKAYET ETTİM.GİDİP DENETLEMEDE BULUNACAKLARMIŞ
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti gandac » 22 Tem 2009, 23:02

arkadaşlar şöyle bi durum, aygazın plus lpg sinde, propan en yüksek seviyede ve katkılı şuan, yüksek propan yüksek performans demek..

İyi şöförün freni "Gazdır.".

Usta şöför de frene az basandır...

Kullanıcı avatarı
gandac
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Andaç GÖGÜŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.6 2000

İleti zurna1788 » 23 Tem 2009, 00:05

tabiki performansı yüksek ama maalesef her opet aynı şekilde gaz satmıyor...artık kesinlikle ben isime gitmiyorum.ayrıca daha geçen gün dayım shell den gaz almış arabadada hala o gazdan var araba gitmiyor ya ayrıca hızlanmalarda o kadar yavaş kalıyoki anlatamam.keşke bütün istasyonlar helaliyle yapsalar işlerini...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 23 Tem 2009, 01:40

Ben opetten çok memnunun aygazdanda öyle benzinimide gazımıda ordan alırım tek problem yaşadım o da dün uzun yolda oldu dolum yaparken elektrik gidip geldi o yüzden hava yaptı diye düşünüyorum tekleme yaptı biraz araba açıldı sonra

Benimde düşüncem istasyonda önemli sürekli gazı ve benzini maslak mehmetçik vakfından alırım her zaman dolup taşan bir yer ve hakkını veriyorlar ben şahsen memnunum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 23 Tem 2009, 11:31

bence şikayetlerinizi firmaların danışma hatlarına yapmayın. sonuçta yine kendi kendilerine halledebiliyorlar bu tip sıkıntıları. en güzeli devlet kurumlarına veya tüketici hakları derneğine başvurmak.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti terasus » 23 Tem 2009, 13:54

Ben geçen gün Balıkesir den İskenderun a gidip geldim. KME marka lpg var arabada.
3 defa giderken, 3 defa da gelirken değişik istasyonlardan lpg aldım. Uşak tan (bizimgaz)lpg aldım ve motor arıza lambası yandı. Ceyhan dan aygaz aldım lamba kayboldu. Dönüşte Bir yerden milangaz aldım, motor arıza lambası yine yandı. Akhisar dan aygaz aldım, arıza lambası yine söndü.
aygaz aldığımda arıza lambasının söndüğünü farkettim ve dikkatimi çekti .. Acaba gaz markasına göre octavia nın beyni ayırım yapıyormu diye de düşündüm. KME marka lpg kiti taktırdığım yer, aygaz, ipragaz ve milangaz dan başkasını kullanma demişti mesela ama milangaz motor arıza lambasını yaktırdı.. İstasyona ve markaya görede değişim gösterebiliyordur belki de.
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 23 Tem 2009, 15:40

[quote="terasus"]Ben geçen gün Balıkesir den İskenderun a gidip geldim. KME marka lpg var arabada.
3 defa giderken, 3 defa da gelirken değişik istasyonlardan lpg aldım. Uşak tan (bizimgaz)lpg aldım ve motor arıza lambası yandı. Ceyhan dan aygaz aldım lamba kayboldu. Dönüşte Bir yerden milangaz aldım, motor arıza lambası yine yandı. Akhisar dan aygaz aldım, arıza lambası yine söndü.
aygaz aldığımda arıza lambasının söndüğünü farkettim ve dikkatimi çekti .. Acaba gaz markasına göre octavia nın beyni ayırım yapıyormu diye de düşündüm. KME marka lpg kiti taktırdığım yer, aygaz, ipragaz ve milangaz dan başkasını kullanma demişti mesela ama milangaz motor arıza lambasını yaktırdı.. İstasyona ve markaya görede değişim gösterebiliyordur belki de.[/QUOTE]

gerçekten ilgi çekiçi bir konu

Fikri olan arkadaş var mı?
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 23 Tem 2009, 17:06

[quote="terasus"]Ben geçen gün Balıkesir den İskenderun a gidip geldim. KME marka lpg var arabada.
aygaz aldığımda arıza lambasının söndüğünü farkettim ve dikkatimi çekti .. Acaba gaz markasına göre octavia nın beyni ayırım yapıyormu diye de düşündüm. KME marka lpg kiti taktırdığım yer, aygaz, ipragaz ve milangaz dan başkasını kullanma demişti mesela ama milangaz motor arıza lambasını yaktırdı.. İstasyona ve markaya görede değişim gösterebiliyordur belki de.[/QUOTE]

Bence bu lpg nin içindeki gazlarla ilgili bir durum yanlış hatırlamıyorsam aygaz propanı biraz daha fazla basıyor bundan olabilir

Işık yanmasıda katalik konvektörün hem girişinde hem çıkışında sensör vardır a5 octilerde girerken karışım normaldir çıkarken konvektör tam ssüzemiyor sanırım bundan dolayı çıkışındaki sensör hata veriyor..
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti bulentdogan » 23 Tem 2009, 17:17

Kışın aygaz alıyordum sorun yoktu ancak, yaz geldikten sonra aracım tam dolu depoda yaklaşık 60-80 km daha az yapmaya başladı. Shell den almaya başladıktan sonra bende de sorun kalmadı. Geçen ölçtüğümde şu anda Ankara şehir içi trafiğinde 465km yol yaptım. (depom 32lt'lik, 1.45lt/tl)
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: 1.4 101 bg

İleti zurna1788 » 23 Tem 2009, 20:49

[quote="bulentdogan"]Kışın aygaz alıyordum sorun yoktu ancak, yaz geldikten sonra aracım tam dolu depoda yaklaşık 60-80 km daha az yapmaya başladı. Shell den almaya başladıktan sonra bende de sorun kalmadı. Geçen ölçtüğümde şu anda Ankara şehir içi trafiğinde 465km yol yaptım. (depom 32lt'lik, 1.45lt/tl) [/QUOTE]

ben ne yaparsam yapim 32 litreye 320 km den fazla gitmiyor.nasıl bu kadar az yakıyor anlamak çok zor doğrusu...araba neydi bu arada
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bulentdogan » 26 Tem 2009, 02:42

Hocam araba 2005 Fabia class.spec. 1.4 16v 101bg.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 26 Tem 2009, 12:55

[quote="bulentdogan"]Hocam araba 2005 Fabia class.spec. 1.4 16v 101bg. [/QUOTE]
valla helal olsun... lpg kitinin markası neydi...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bulentdogan » 26 Tem 2009, 20:32

[quote="zurna1788"][quote="bulentdogan"]Hocam araba 2005 Fabia class.spec. 1.4 16v 101bg. [/QUOTE]
valla helal olsun... lpg kitinin markası neydi...[/QUOTE]

Hocam aracı geçen eylülde aldım. Üzerinde lovato marka lpg kiti vardı ancak sürekli sorun yaşıyordum. Işıklarda araba stop ediyor, dururken devir artıp azalıyor ve vites geçişlerinde araba gaz yemiyor, fazla yakıyordu ve motor arıza ışığı sürekli serviste ayarlatmama rağmen tekrar yanıyordu. Kaç kere servise ve lpg ustasına gittim boğaz kelebeğini sürekli temizlettirdim çare olmadı. En son gittiğim lpg ustası "abi sorun senin lovato lpg kitinde, vw ve skodayla uyumsuz" dedi ve ATİKERle değiştirdi. Çekiş arttı, 15bin km yaptım arıza lambası 1 kere bile yanmadı. Sonra ne olur bilinmez ama ben çok memnunum. Sonunda benim fabiş gerçek performansını ortaya koydu :D.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 27 Tem 2009, 04:10

[quote="bulentdogan"] [quote="zurna1788"][quote="bulentdogan"]Hocam araba 2005 Fabia class.spec. 1.4 16v 101bg. [/QUOTE]
valla helal olsun... lpg kitinin markası neydi...[/QUOTE]

Hocam aracı geçen eylülde aldım. Üzerinde lovato marka lpg kiti vardı ancak sürekli sorun yaşıyordum. Işıklarda araba stop ediyor, dururken devir artıp azalıyor ve vites geçişlerinde araba gaz yemiyor, fazla yakıyordu ve motor arıza ışığı sürekli serviste ayarlatmama rağmen tekrar yanıyordu. Kaç kere servise ve lpg ustasına gittim boğaz kelebeğini sürekli temizlettirdim çare olmadı. En son gittiğim lpg ustası "abi sorun senin lovato lpg kitinde, vw ve skodayla uyumsuz" dedi ve ATİKERle değiştirdi. Çekiş arttı, 15bin km yaptım arıza lambası 1 kere bile yanmadı. Sonra ne olur bilinmez ama ben çok memnunum. Sonunda benim fabiş gerçek performansını ortaya koydu :D.
[/QUOTE]

benim bugün sattığım fabiam dada atiker marka lpg var km de şuan 17 kuruş yakıyor yani 10 litre...senin arabanın maaşallahı var çok az yakıyor abi ya...ama tabi lpg fiyat farkını düşünmek lazım.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bulentdogan » 27 Tem 2009, 05:08

[/QUOTE]

benim bugün sattığım fabiam dada atiker marka lpg var km de şuan 17 kuruş yakıyor yani 10 litre...senin arabanın maaşallahı var çok az yakıyor abi ya...ama tabi lpg fiyat farkını düşünmek lazım.[/QUOTE]

Kısaca bir hesap yaparsak, depom 32 lt ve ortalama 100 km de 7 lt gaz yakıyor (bu arada forumlarda okuduğuma göre lpg de yol bilgisayarına göre yakıt ortalamasına  2lt ekleyin diyorlar ancak benim bilgisayar doğru gösteriyor gözlemlerime göre). Gazı da 1.73 ten hesaplasak bile 100 km de 12.11 tl yapıyor ki bu da km de 121 krş ediyor. Sizinki yine fazla yakıyormuş. Darısı daha az yakan bir arabaya.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 27 Tem 2009, 05:13

şehir içinde gazlı bir arabanın 7 litre yakmasını ben mucize olarak görüyorum açıkcası.sizde bunu yapıyormuşsunuz ne diyim helal olsun :)
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bulentdogan » 28 Tem 2009, 04:04

[quote="zurna1788"]şehir içinde gazlı bir arabanın 7 litre yakmasını ben mucize olarak görüyorum açıkcası.sizde bunu yapıyormuşsunuz ne diyim helal olsun :)[/QUOTE]

Valla hocam lovato ile yola devam etseydim sanırım ben de bu kadarını göremeycektim. Ama o kadar saç baş yoldurdu ki en sonunda aitkeri taktım ve de iyiki de taktırmışım. Ayrıca arabanın bakımlarını 15bin km yerine 10bin de yaptırıyorum bilmiyorum bir etkisi var mı. Ayrıca uzun süredir shell den ve aynı istasyondan lpg mi alıyorum.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir