LPG enjektör sorunu.

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG enjektör sorunu.

İleti tolga_kaan_ » 05 Tem 2009, 00:33

Fabiamda     stefanelli marka lpg  kiti mevcut.  öncelikle benzinde çalışırken araçta bi sorun yok. Fakat lpg ile çalışırken  gaz pedalına biraz fazla bastğımda  araç  hızlanmıyor  ve kısa süre sonra   motor arıza ışığı yanıyor. Sollamalarda ve  özellikle 1. viteste kalkışlarda  çok sıkıntı yaşıyorum. Bir lpg servisinde   3. enjektörün  arızalı olduğu söylendi.  Değişim için fiyat  300 TL civarında.  Asıl sorun şu ki  kitin hala garantisi mevcut   ama  takan firma   garanti belgesi olmadan işlem yapamayız diyor ( Ne alaka diyeceksiniz ben de anlamadım )  Çözüm yolu önerecek olan  varsa sevinirim. 

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti kobalt » 05 Tem 2009, 00:53

Arıza enjektörede değil onu takan firmada,garanti belgesi  şart değil,önemli olan lpg sistemini ne zaman ve kime taktıdığın ızı kanıtlayacak bir belge..
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti calibra » 06 Tem 2009, 16:48

Garanti Belgesi olmadan hiçbir firma garanti kapsamında o ürünü değiştirmez.. Sanırım burda hata garanti belgesini almayan veya muhafaza etmeyen sizde.. Ayrıca stefanelli markasını şu anda türkiyeye çelik motor getiriyor fakat kendinden önce takılan stefanelli ürünlerine garanti vermiyor.. Ne yazıkki burdada mağdur olan müşteriler oluyor.. Bu nedenle LPG Markasına karar vermeden önce o markanın servis ağına bakmak en önce yapılması gereken iş.. Size allah kolaylık versin..
calibra
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir