DÜZ SİSTEMDE LPG / BENZİN GEÇİŞİ NASIL YAPILIR ??

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DÜZ SİSTEMDE LPG / BENZİN GEÇİŞİ NASIL YAPILIR ??

İleti skoda61 » 08 Tem 2009, 01:48

ARKADAŞLAR BENİM ARABADA DÜZ SİSTEM LPG MEVCUT.. MESELA LPGDE  İKEN BENZİNE GEÇEYİM DİYORUM ARABAYI DURDURUP MANDALI BENZİN KONUMUNA GETİRİYORUM, MARŞA BASIP Bİ YANDAN GAZ VERİYORUM ÇOK GEÇ BENZİNE GEÇİYOR. BAZEN 5-10 DAKİKAYI BİLE BULUYOR Ouch  YOKSA BENMİ BECEREMİYORUM..  GEÇİŞLERDE BİR PÜF NOKTASI VARMI ACABA

skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 08 Tem 2009, 02:40

Motor çaLışırken yapmayı deneyin marş motorunuda yormamış oLursunuz. Lpg den benzine 3-5 saniyede geçiyor. Benzinden Lpgyede  20 saniye civarında geçiyor.

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skoda61 » 08 Tem 2009, 10:55

[quote="LiLPlayya"]

Motor çaLışırken yapmayı deneyin marş motorunuda yormamış oLursunuz. Lpg den benzine 3-5 saniyede geçiyor. Benzinden Lpgyede  20 saniye civarında geçiyor.

[/QUOTE]

Tam olarak bilmiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmsun ?
skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 08 Tem 2009, 14:04

sizin lpg sisteminizin kontrol butonu nasıl bilmiyorum ama brc de şöyle yapıyordum ben:

lpg den benzine: seyir halindeyken düğme lpg den ortaya alınır. bu durumda sisteme ne lpg ne benzin hiçbirşey gitmez ve sistemdek,i lpg yi tüketir. 3-5 saniye sonra borulardaki lpg nin bittiğini hissedersiniz zaten arabanın çekişinden. bu anda düğme ortadan  benzin pozisyonuna geçirilir.

benzinden lpgye: seyir halindeyken düğme benzinden ortaya alınır. sistemdeki  benzin bitene kadar ortada tutulur düğme. ki bu arabanın hızına ve o anki tüketimine göre 20-60 saniye arası sürebilir. benzinin bittiğini hissettiğiniz anda düğme konumunu ortadan lpg ye alırsınız ve yola lpg ile devam edersiniz.

tabi benzinden lpg ye geçiş benim için şehir içinde büyük sıkıntı idi. bu geçiş baya bir zaman aldığı için açık düz bir yolda yapmak gerekiyor. sıkışık , trafik lambalarının vesaire olduğu bir trafikte benzinden lpg ye geçirmeye çalışırsanız araba stop eder. eğer sistemde yeteri kadar benzin varsa hala, o zaman düğem ortadaki pozisyonda durduğu halde araba çalıştırılır. yok araba bu şekilde çalışmıyorsa tekrar benzine geçirilip çalıştırılır emekler boşa gitmiş olur. tekrar benizne almak yerine lpg ye alırsanız araba boğulur biraz kastırmak gerekir çalıştırmak için.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 28 Ağu 2009, 04:18

depoda benzin  varsa   sorun olmaması lazım  çünkü  benzin hemen  karbüratörün dibinde  geziyor.

dinlendirme kabından  geri dönüyor   benzin depoya  benzine geçince   hemen  karbüratörün sifonunun  dolup  çalışması  lazım..  yani  taa  depodan  benzin  çekilmesini beklemiyoruz.

dolayısı ile  ben  lpg  den  benzine  geçerken   önce  basıyorum  arabayla   5000 devir  civarı  geliyorum  2. yada  3.  viteste anahtarı benzine getiriyorum o esnada  zaten  o devirle giden araba hemen  benzini  alıyor .

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti oguz » 28 Ağu 2009, 05:57

[quote="nolies"]

sizin lpg sisteminizin kontrol butonu nasıl bilmiyorum ama brc de şöyle yapıyordum ben:

lpg den benzine: seyir halindeyken düğme lpg den ortaya alınır. bu durumda sisteme ne lpg ne benzin hiçbirşey gitmez ve sistemdek,i lpg yi tüketir. 3-5 saniye sonra borulardaki lpg nin bittiğini hissedersiniz zaten arabanın çekişinden. bu anda düğme ortadan  benzin pozisyonuna geçirilir.

benzinden lpgye: seyir halindeyken düğme benzinden ortaya alınır. sistemdeki  benzin bitene kadar ortada tutulur düğme. ki bu arabanın hızına ve o anki tüketimine göre 20-60 saniye arası sürebilir. benzinin bittiğini hissettiğiniz anda düğme konumunu ortadan lpg ye alırsınız ve yola lpg ile devam edersiniz.

benim anlatacagımı anlatmıs arkadas böyle yapıyordum bende

tabi benzinden lpg ye geçiş benim için şehir içinde büyük sıkıntı idi. bu geçiş baya bir zaman aldığı için açık düz bir yolda yapmak gerekiyor. sıkışık , trafik lambalarının vesaire olduğu bir trafikte benzinden lpg ye geçirmeye çalışırsanız araba stop eder. eğer sistemde yeteri kadar benzin varsa hala, o zaman düğem ortadaki pozisyonda durduğu halde araba çalıştırılır. yok araba bu şekilde çalışmıyorsa tekrar benzine geçirilip çalıştırılır emekler boşa gitmiş olur. tekrar benizne almak yerine lpg ye alırsanız araba boğulur biraz kastırmak gerekir çalıştırmak için.
[/QUOTE]

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir