fabia 1.2 LPG problem

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 1.2 LPG problem

İleti fabiam6161 » 10 Tem 2009, 01:03

2004 1.2 fabiama 4 ay önce atiker marka tüp taktırdım problemim son 15 gündür var 2 kere takan yere getirdim bilgisayara bağlayıp ayar yapıyolar ama değişen bişe olmadı aracı çalıştırıyorum 500 m gidince lpg ye geçiyor sonra firene basıp yavaşlayınca stop ediyor motor ısındıktan sonra problem yok motor soğuyunca yine aynı problem.. sebebi ne aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
fabiam6161
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MURAT KURTOĞLU
Nereden: Trabzon

İleti tam3r » 10 Tem 2009, 09:42

lpg ye geçiş ısısı düşük olabilir mi?
benim araçtada benzer bir sıkıntı var. lpg ye geçince durduğu yerde gaza bastığım zaman devir yükselir gibi yapıp aniden stop ediyor
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 10 Tem 2009, 11:25

adam gibi kalibrasyon yapamıyorlar. benimde bi dönem vardı aynı sorun. Bi kalibrasyon yaptılar soğukken araç hiç çalışmaz oldu. üç beş marşa anca çalışıyordu, sonra gittim tekrar yaptırdım canavar gibi oldu. Gerçi bir süre sonra ışık filan komple iptal, baktık beyin bozulmuş, onu değiştirdiler, şimdi hem yakıt daha bi düştü, hem rolantide hiçbir sorunu yok.

Yaptırdığın yere üstele, her gittiğinde eşkiyen suratlara aldırma bi noktadan sonra bıktırırsan en kesin çözüm lpg beynini değiştirirler sorun hallolur zannedersem.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 10 Tem 2009, 12:08

Ayar yapan teknisyen ile ilgili bir hata benim en son bafl›ma gelen bir olay› anlatay›m araban›n yag su değişiminden sonra hafif titreme meydana geldi ayar yaptırmak için hep gittiğim servise gittim. Yeni aldıkları bir salak eleman artık ne yaptıysa, sabah işe giderken benzine almamla beraber ikibin deviri geçmeyeye ve arıza ışığı yakarak stop eder gibi yapmaya başladı.Hemen benzine aldım oraya gittim. Oranın müdürü dahil olmak üzere ustalarına bir güzel içimi boşalttım kalayı bastım anlayacağınız. Diğer bir arkadaş sadece bir dakkada  düzeltti ve işe gidebildim.Ama gazdanda iyice soğudum bu yaşadığım 3. sorun olmalı ama bana yetti bir daha arabama gaz maz taktırmam bana yetti. Nedeni sistem değil servislerde insanların eğitimsiz olmaları, sorunu kendilerinde aramaktansa önce sizi suçlama yoluna gidiyorlar. Amaçları ticaret yapmak tabii ama önce müşteri memnuniyeti gelir. Müşteriyi koyun sürüsü gibi görüyorlar ne anlatırsan ona inanır gibi düşünüyorlar.Yani bizim sorunlarımız genelde insanlardan kaynaklanıyor maalesef OuchOuchOuch
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti fabiam6161 » 11 Tem 2009, 01:03

yorumları okudum teşekkür ediyorum herkeze bende artık tavrımı koyacağım ya yaparlar adam gibi yada karıştıracağım atikeri :(
Kullanıcı avatarı
fabiam6161
CLASSIC
CLASSIC

İleti cenk16 » 11 Tem 2009, 14:31

Lpg montajında  usta en az marka kadar önemlidir.  
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti gandac » 22 Tem 2009, 22:59

arkadaşım bide, sıralı sistemde biz özellik var, benzin çeyrek deponun altına düşerse, stop eder. ama seninki gazın ayarından, bende clio vardı aynısını yapıyordu..

İyi şöförün freni "Gazdır.".

Usta şöför de frene az basandır...

Kullanıcı avatarı
gandac
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Andaç GÖGÜŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.6 2000

İleti ets » 28 Tem 2009, 22:28

Arkadaşlar benim 2007 model 1,2 fabia combim var. LPG takdırmayı dşünüyorum napıym veya  ne takdırıyım bana yardımcı olur, tecrübelerinizden yararlandırırsanız sevinirim...
ets
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiam6161 » 28 Tem 2009, 23:30

[quote="ets"]Arkadaşlar benim 2007 model 1,2 fabia combim var. LPG takdırmayı dşünüyorum napıym veya  ne takdırıyım bana yardımcı olur, tecrübelerinizden yararlandırırsanız sevinirim...[/QUOTE]

valla atiker dicem ama diyemiyorum niye dicen malum yaşadığım problemler hala devam ediyor takacaksan biraz fazla ver brc taktır derim her yerde yetkili servisi var
Kullanıcı avatarı
fabiam6161
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 28 Tem 2009, 23:33

[quote="HTP"]Ayar yapan teknisyen ile ilgili bir hata benim en son bafl›ma gelen bir olay› anlatay›m araban›n yag su değişiminden sonra hafif titreme meydana geldi ayar yaptırmak için hep gittiğim servise gittim. Yeni aldıkları bir salak eleman artık ne yaptıysa, sabah işe giderken benzine almamla beraber ikibin deviri geçmeyeye ve arıza ışığı yakarak stop eder gibi yapmaya başladı.Hemen benzine aldım oraya gittim. Oranın müdürü dahil olmak üzere ustalarına bir güzel içimi boşalttım kalayı bastım anlayacağınız. Diğer bir arkadaş sadece bir dakkada  düzeltti ve işe gidebildim.Ama gazdanda iyice soğudum bu yaşadığım 3. sorun olmalı ama bana yetti bir daha arabama gaz maz taktırmam bana yetti. Nedeni sistem değil servislerde insanların eğitimsiz olmaları, sorunu kendilerinde aramaktansa önce sizi suçlama yoluna gidiyorlar. Amaçları ticaret yapmak tabii ama önce müşteri memnuniyeti gelir. Müşteriyi koyun sürüsü gibi görüyorlar ne anlatırsan ona inanır gibi düşünüyorlar.Yani bizim sorunlarımız genelde insanlardan kaynaklanıyor maalesef OuchOuchOuch [/QUOTE]
benim gittiğim serviste öyleydi.ne zaman gitsem başlarından savıyorlardı en son şikayet ettim...ve dediğiniz gibi sürekli araç sahibini suçluyorlar.diyorumki araba çok yakıyor...e  o zaman çok basıyorsundur diyorlar. araba tekliyo gazdandır diyip yolluyorlar.müşteriyi memnun etmektense başlarından savıp para kaybetmeyi kabulleniyorlar...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti zurna1788 » 28 Tem 2009, 23:34

[quote="ets"]Arkadaşlar benim 2007 model 1,2 fabia combim var. LPG takdırmayı dşünüyorum napıym veya  ne takdırıyım bana yardımcı olur, tecrübelerinizden yararlandırırsanız sevinirim...[/QUOTE]
LANDİ RENZO VEYA BRC
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti HTP » 29 Tem 2009, 02:59

Ben servisi değiştirdim.Yeni bulduğum yerde 2 sakikada ayarı yaptılar para istemediler üzerine sorunu anında çözdüler.Şu an yakıt tükeetimim harika rolantidede titreme yok.Sonuç: Memnunum.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir