ŞOK !!! LPG tl fiyatı 1.25

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞOK !!! LPG tl fiyatı 1.25

İleti sonertevfik » 02 Ekm 2009, 01:36

ŞU UCUZ GAZ KONUSUNU İYİCE MERAK ETMEYE BAŞLADIM... LPG OTORİTESİ OLARAK BİZZAT ARACIMLA İSTANBUL'DAN ANKARA'YA GELECEĞİM, DEDİĞİNİZ YERDEN DEPOYU DOLDURACAĞIM... VE KARAR:
    BİZİM FELİŞ 1 DEPO GAZ İLE BİZİM EVDEN ANKARA MERKEZ'E KADAR RAHATLIKLA GELİYOR...
    EĞERKİ BEN ANKARA'DAN GAZI DOLDURUP EVİMİN ÖNÜNE RAHATLIKLA GELEBİLİRSEM, KM FARKI VE KALİTE FARKI YOK DEMEKTİR ZATEN... PERFORMANS KAYBINI DA YOLDA DENERİM...
    EVET ARKADAŞLAR BU TESTİ YAPMAK ÜZERE ULAŞIM (2 DEPO LPG YAKITIM İÇİN) SİZ ANKARA'LI ARKADAŞLARIMDAN SPONSOR OLMALARINI BEKLİYORUM... BEN DENEYİ YAPIP ONAYLAMAYA HAZIRIM...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti cineration » 09 Ekm 2009, 17:24

Ankaradan dönerken daha az yakarsın
Ben bunu çok denedim.

Bu arada dün Sakaryada LPG bakımı yaptırdım Petrol Ofislerinde bulunan Milangaz marka gaz doldurmamı önerdi. Lipetgaz almamamı, çünki içinde çok fazla katkı olduğunu söyledi.

Bunun üzerine şirketteki arkadaşlara durumu anlattım. Herkes LPG bakımı yapan o servisin Lipetgaz almayın Milangaz alın dediğini söylediler. Bu söylem üzerine Lipetgaz'a hem telefon ettiklerini hemde yazı yazdıklarını söylediler. Lipetgazdan aldıkları cevapların ise bütün gazların aynı oranda katkıya sahip oldukları ve hangi marka alırsan al değişen birşey olmayacağı olmuş. Bir de deponuzu hava sıcaklığı 10 derecenin altındayken doldurmanızı öneririz dedikleri olmuş.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Konyalım » 09 Ekm 2009, 21:27

arkadaşlar bana göre iyi gaz diye bişey yok, (çok adi markalar hariç kongaz vb gibi) sahip olduğmuzu araçların gaz  seçme gibi bir durum söz konusu, en azından benim aracım seçiyor. Mesela 1996 model karbüratörlü feliciamda:
1- İpragaz ile litresi 1,76 dan 50 TL lik gaz aldığımda şehir içi 338 km yol yapıyor.

2-Shelden litresi 1,76 dan 50 TL lik gaz aldığımda şehir içi 280 km yol yapıyor.

Ayrıca her zaman 50 TL'lik gaz alırım. Ne sert nede sakin kullanırım aracımı.

Aradaki farka bakacak olursak 58 km gibi ciddi bi fark var.

Ben bir türlü çözemedim bu lpg işini o yüzden nasip olursa dizel bi araç alacağım, her zaman km hesaplamaktan gınağı geldi. LOL

Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti konevi1 » 10 Ekm 2009, 00:23

Bende Sivasa gidip gelirken Aksaray civarında 1.49 'dan 1,55, 1.67 civarında gaz fiyatı gördüm.
Konyada ve yolda OPEt, Aygaz 1.76 1.74 civarında...

Petrolcülere sordum, ucuz olanlar için  dökme gaz kullanıyorlar, yazın iyide kışın sorun olur dediler..

Ama ben opetle ş.arası 320 km yaptım, 1.49 veya 1.55 ve 1.67'e aldığım gazlada ne performans değişti, ne de 320 km....
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir