Lpg düzensizligi

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg düzensizligi

İleti ozfree1 » 22 Ağu 2009, 13:54

mrh arkadaşlar benim aractaki lpg bir türlü bi düzene oturtamadık normalde bazen canavar gibi gidiyor ama cogu zaman bi gaz yememezlik veya devirrde kesiklikler yapıyor ayrı olarakta bu motorun onünde takılı olan lpg parcası yuvarlak olan  gaza bastıgımda yogun bir ses veriyor sanki bilya dagıtmış gibi sizce ne olabilir tüpcü beyin degişcek diyor ve 800 tl bahsediyor şimdiden yardımlarınız icin teşekkürler

ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozfree1 » 24 Ağu 2009, 15:30

BİRAZ ACABİLİRMİSİN WESTENHOUSE OLAYINI
ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 24 Ağu 2009, 16:06

westenhouse sisteminin lpg ile değil fren sistemi ile ilgisi vardır. fren pedalına basıldığında tekerlere uygun basınç dağılımını yapma görevi vardır, ne zamanki frene bastığınızda disk+balata değişmiş olmasına rağem fren tutmamaya başlarsa o zaman kendini gösterir, marka+modele göre 150-300 TL arası bir maliyeti olduğunu biliyorum.

Sizin lpg sorununuz benimde başımdan geçen bir problem olabilir.

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=16573

msg daki lpg ile ilgili resimlere bakarsanız açıklayıcı olacaktır.

İyi günler.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 24 Ağu 2009, 16:08

Ayrıca eklemyi unuttum ustann dediği gibi 800 tl ye beyin değişecekse, hiç değştirtmem 0 model yeniden taktırırrım hiç olmazsa kafam rahat olur. O ne ya 800 tl!! ayıp etmiş ustada, ne ustasıysa!!!!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 24 Ağu 2009, 16:19

Arkadaşlar, skodam ailesi olarak yanlış yazılan kelimelere açıklık getirmek isterim, westenhouse denilen şeyin doğru yazılışı ''WESTINGHOUSE'' dir ve bu bir ünite değil amerikan markasıdır.buzdolabından fırına, otomotivden elektrik endüstrisine kadar geniş bir üretim ağına sahiptir.Amerikan arabalarının fren servosunu da ürettiğinden fren servosu yerine westinghouse denerek halkın bunu bir marka değil, sistem, alet sanmasına neden olmaktadır.Yani bahsettiğiniz şey fren sistemi servosu dur.

Aynı şekilde fren balatası denilen şey de aslında fren pabucu dur, Ünlü italyan markası ''BALATA'' da bu pabuçları üretir.Aynı lucas, luk, sachs, valeo, bosch gibi...

Saygılarımla...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti elemsi » 28 Ağu 2009, 23:29

[quote="hetepe"]

Arkadaşlar, skodam ailesi olarak yanlış yazılan kelimelere açıklık getirmek isterim, westenhouse denilen şeyin doğru yazılışı ''WESTINGHOUSE'' dir ve bu bir ünite değil amerikan markasıdır.buzdolabından fırına, otomotivden elektrik endüstrisine kadar geniş bir üretim ağına sahiptir.Amerikan arabalarının fren servosunu da ürettiğinden fren servosu yerine westinghouse denerek halkın bunu bir marka değil, sistem, alet sanmasına neden olmaktadır.Yani bahsettiğiniz şey fren sistemi servosu dur.

Aynı şekilde fren balatası denilen şey de aslında fren pabucu dur, Ünlü italyan markası ''BALATA'' da bu pabuçları üretir.Aynı lucas, luk, sachs, valeo, bosch gibi...

Saygılarımla...
[/QUOTE]

arkadaş dediğin doğru da bir de şu var WESTINGHOUSE denen kelime galat-ı meşru olmuş artık ...insanlar onu fren servosu olarak bilmez  pek ...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti FLEYLAK » 02 Eyl 2009, 20:26

[quote="hetepe"]

Saygılarımla...
[/QUOTE]

Güzel açıklama

Balatayı bilmiyordun
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir