Landi Renzo mu? Tartarini mi?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Landi Renzo mu? Tartarini mi?

İleti bagci35 » 02 Eyl 2009, 11:07

Arkadaşlar 2008 octime lpg taktıracam. sizce landi renzo mu taktırmalıyım? yoksa tartarini mi?landi renzo omegas' a 1600 tl, tartariniye 1500 tl diyorlar.

bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti rechanerr » 02 Eyl 2009, 16:23

vialle lpi   markasını da
bi araştırın derim
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 02 Eyl 2009, 16:27

Ben tartarini kullandım. Başlangıçta çok sorun yaşadım. Ancak sorunlar çözüldükten sonra ciddi bir sorun yaşamadım. Ancak bazı zamanlarda soğuk motorda benzinde dahi motorda düzensizlikler yaşadım. Bunlar geçiciydi. Genelde soğukta oluyordu. Tam tarif edemiyorum ama kimi zamanlarda araçta LPG olduğunu hissediyordum. Benzinliyken ki gib tıkır tıkır çalışmıyordu. Bu düzensizlikleri ve bagajda tüp taşıma sıkıntısı nedeniyle şimdilik LPG taktırmaya da soğuk bakıyorum. (Aslında KM düşük yapıyorum da ondan) Neyse ileride LPG taktırma durumum olursa şimdiki favorim BRC. Ancak Landirenzo gibi markalar da ilgimi çekiyor doğrusu. Bakalım bu forumdan ne çıkacak.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hdoner » 02 Eyl 2009, 16:36

bence brc Smile 1.5 senedır sorun yasamadım.lpg takıldı bırdaha yolum sanayıye dusmedı.Yenı araba alacak olsam kesın brc taktırırm.Memurıyet nedenıyle siirteyim ,buranın soğugunda kışın hıcbır problem yasamadım.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 02 Eyl 2009, 16:48

[quote="hdoner"]bence brc Smile 1.5 senedır sorun yasamadım.lpg takıldı bırdaha yolum sanayıye dusmedı.Yenı araba alacak olsam kesın brc taktırırm.Memurıyet nedenıyle siirteyim ,buranın soğugunda kışın hıcbır problem yasamadım.

[/QUOTE]
Süper bizim de bir esnafta var brc li octavia. O da memnun. BRC ye +1.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti dejavu » 02 Eyl 2009, 17:11

Bende tartarini kullanıyorum ve adilektasli arkadaşımın dediği sorunların tamamını kısmen yaşıyorum. Çözülmeyecek bir sorun değil elbet, kaliteli bir marka neticede ama servis bakımından yetersiz geliyor gözüme. Landirenzo hep tavsiye edilen bir marka ama servis durumu nasıl bir araştır taktırmadan önce.

Keşke bende BRC taktırsaydım zamanında diyorum şimdi, sen yaptığın tercihle demezsin umarım.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglu » 02 Eyl 2009, 17:16

sizin skoda fabrikasının onaylı lpg markasının Landirenzo olduğundan haberiniz varmı acaba ? ve beyim uyumunun %100 olduğundan ?
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 02 Eyl 2009, 18:09

Kendi deneyimlerime göre  Landi Renzo öneriyorum.

2000 motor 16 valf triptronıc aracımda LPG ilemi yoksa benzinlemi gidiyorum diye ayırt edemiyorum!!

Sürat ,ekonomi çok iyi

1500 TL ya taktırdım
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 02 Eyl 2009, 23:02

[quote="FLEYLAK"]

Kendi deneyimlerime göre  Landi Renzo öneriyorum.

2000 motor 16 valf triptronıc aracımda LPG ilemi yoksa benzinlemi gidiyorum diye ayırt edemiyorum!!

Sürat ,ekonomi çok iyi

1500 TL ya taktırdım
[/QUOTE]

2000 motorda düşük motorlara nispeten lpg hissetmek daha zordur .Ladi renzo fena bir marka değil  yeterki kalibrasyonu ve adaptasyonu tam   yapılabilsin.malesef 2 markadan sıkıntılı olanları çok duydum inanın. 2a mühendisliklerde pc ile 1 saate yakın araç test edilip yazılım atılıyor daha sonra yazılım atılıp lpg de iken pc kontröllü olarak tekrar test ediliyor.Yani tak çalıştır gönder oalyı yok bu bence çok önemli.!
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FLEYLAK » 03 Eyl 2009, 10:23

Marka konusu önemli

Ancak adam gibi montaj daha önemli,2 sefer LPG taktırdım araçlarıma şansım yardım etti ikiside usta çıktı.

Ama bazı arkadaşlarım aynı markalarla kök söktüler,arabalarından soğudular.

Montaj 1. öncelik bence,sonra marka
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliciaZK » 03 Eyl 2009, 19:22

LANDİTENZOYU TEK GEÇERİM
SONRA TARTARİNİ

YERLİ OLSUN DİYENLEREDE ALDESA

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 03 Eyl 2009, 19:30

landirenzo  opelede  takmaya başlamış...

ben zavoli üzerine yoğunlaşırdım ama neden bilmiyorum..

bir ara araştırırken en verimlisi için zavoli diyorlardı
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti turq » 03 Eyl 2009, 20:59

[quote="azakoglu"]sizin skoda fabrikasının onaylı lpg markasının Landirenzo olduğundan haberiniz varmı acaba ? ve beyim uyumunun %100 olduğundan ?
[/QUOTE]

şahsen haberim yoktu. Bu bilginin kaynağını öğrenebilirmiyiz?
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 04 Eyl 2009, 13:22

Ben Şubat 2009 da İtalyan malı ama polonya yazılımlı KME taktırdım. Herhangi bir sorun yok.. Önemli olan ustalık.. Her markanın artısı eksisi var ama ustanın eksisi çekilmez :)
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglu » 04 Eyl 2009, 20:27

[quote="turq"]
[quote="azakoglu"]sizin skoda fabrikasının onaylı lpg markasının Landirenzo olduğundan haberiniz varmı acaba ? ve beyim uyumunun %100 olduğundan ?
[/QUOTE]

[/QUOTE]

Bu bilginin kaynağı direk Skoda fabrikasıdır.Ben taktırırken sordum :)
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turq » 05 Eyl 2009, 01:50

[quote="azakoglu"]
[quote="turq"]
[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Fabrikaya mı gaz taktırdınız! Gazı takan yere mi sordunuz? Yoksa direk fabrikayı mı arayıp sordunuz! Bilginin kaynağı derken bize gösterebileceğiniz bir link, bir resmi döküman var mı? Zira çok kişiyi yanıltabilecek mühim bir iddaa ortaya atıyorsunuz.
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti FabiaComfort » 05 Eyl 2009, 02:01

Fabrika ya da servis Landirenzo diyebilir çünkü kesin bir menfaatleri vardır (en azından kurumsal olarak). Benim kesinlikle gözüm kapalı önereceğim marka BRCThumbs%20Up ( hem de hiç bir menfaatim olmadan Wink)
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglu » 05 Eyl 2009, 02:04

[quote="turq"]
[quote="azakoglu"]
[quote="turq"]
[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Fabrikaya mı gaz taktırdınız! Gazı takan yere mi sordunuz? Yoksa direk fabrikayı mı arayıp sordunuz! Bilginin kaynağı derken bize gösterebileceğiniz bir link, bir resmi döküman var mı? Zira çok kişiyi yanıltabilecek mühim bir iddaa ortaya atıyorsunuz.
[/QUOTE]

Arkadaşım beni tanımadığın için böyle konuşman normal tabi anlayışla karşılıyorum.Forumun eskilerine sorarsan benim emin olmadan arabama hiçbirşey yaptırmadığımı ve tam bir 1.2 motor hastası olduğumu bilirdin.

Öncelikle işimin dış ticaret danışmanlığı olması hasebiyle yurt dışı ile nasıl diyalog kurulacağına vakıfımdır ve bu işe kalkışmadan önce Çek Cumhuriyetindeki Skoda fabrikasının mühendisleri ve teknik destek ekibiyle kontak kurup doğru bilgi alarak bu işe karar verdim ona emin ol hatta bunun yanında 1.2 ye cruise control takılamaz diyen servisi şikayet ettim fabrikaya ve 3 gün sonra Yüce Auto aradı ve beni Ankara ya bütün masraflarım onlara olmak üzere davet ederek problemi mi hallettiler ve bir kuruş para almadılar :)

Kısaca anlayacağın üzere yanıltıcı hiçbirşey yapmıyorum :) saygılar
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir