Formanda LPG den Benzine geçişte problem

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Formanda LPG den Benzine geçişte problem

İleti narec » 30 Eyl 2009, 23:34

arkadaşlar ilk bahardan beri (nisan) 92 formanımı benzinle kullanmadım. 2 hafta önce benzin aldım hortumları kontrol ettirmeden.ne olur ne olmaz sanayiye uğradım benzin hortumundan şıpır şıpır benzin damlatıyor.hortumu hemen değiştik. geçen hafta da aracın lpg regülatörünü değiştim mimgas taktırdım. motor soğuk dahi olsa ilk marşta lpg de hemen çalışıyor. ancak benzine geçişte sorun yaşıyorum. gaz yemiyor ve istop ediyor. 4 5 denemeden sonra benzine geçiş yapabiliyorum. bu geçişte de ilk başta araç boğuluyor patır patır ses çıkarıyor.devir yükselmiyor.yaklaşık 30 sn sonra normale dönüyor.

yine aynı şekilde benzinde çalıştırmaya çalışınca çalışmıyor.4 5 denemeden sonra ancak çalışıyor. sorunum ne olabilir?

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti Metazolog » 30 Eyl 2009, 23:54

Metazolog
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti narec » 01 Ekm 2009, 00:12

benzinden lpg ye geçişte anahtarı önce ortaya alıyorum bir süre sonra devir düşünce hemen lpg ye geçiriyorum. bu şekilde lpg ye hemen geçiyor. ancak lpg deyken benzine alacakken ortada fazla bekletmeden hemen benzine alıyorum.o zaman boğuluyor gibi oluyor pat pat ses çıkıyor.
BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir