benzin yakma sorunu

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin yakma sorunu

İleti hdoner » 06 Ekm 2009, 13:47

Aracım son günlerde lpg de iken ciddi benzinde yakmaya başladı.Benzin kaçağıda olabilir fakat koku vs alamadım. Sanki aynı anda lpg ve benzin yakıyor anlamış değilim.Lpg ciye gösterdim 4000 devirden sonra benzin yakar dedi fakat deneme amaçlı düşük devir kullanıyorum ama 3 günde 50km olan yol mesafesi 0 a düştüCry ibrede sona dayandı.Aracın lpg de çalıştıgına keısn emınım geçişlerde titreme ve yeşil ışık devamlı yanıyor.Sorun nerdedir ?
yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 06 Ekm 2009, 20:26

güncelll
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 06 Ekm 2009, 21:11

Yokmu böyle bir sorunla karşılaşan talihsiz bir vatandaş
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ndamkaya » 06 Ekm 2009, 21:54

ARACINI BİLGİSAYARA BAĞLAT VE MOTOR İÇİNDEKİ YANMA DEĞERLERİNE BAK
ndamkaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 06 Ekm 2009, 22:17

burda bilgisayar yok.Bi kaç kişi benzin otomatiğinderdir dedi.acep doğrumudur kine
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 06 Ekm 2009, 23:13

otomatik degilde benzin kesicisi kesmiyor olabilir. ama o zmnda lpg-benzin karışınca pır pırlayarak söner. gitmeye devam etmez. bence başka yerlerde ara sorunu.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti hdoner » 07 Ekm 2009, 01:15

[quote="PİCK-UP"]otomatik degilde benzin kesicisi kesmiyor olabilir. ama o zmnda lpg-benzin karışınca pır pırlayarak söner. gitmeye devam etmez. bence başka yerlerde ara sorunu.
[/QUOTE]

haklısın sanırım.Enjektörlü araçlarda lpg ve benzin aynı anda yanma olmuyor diye duymuştum..

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dejavu » 07 Ekm 2009, 11:57

Aynı anda yakmak diye birşey yoktur, ustanın dediği gibi 4000 devirden sonra lpg kaldıramadığından benzine geçer, ancak i.nelik bu ya, göstergede halen lpg yakıyor diye sorun göstermez. şöyle sorun olabilir;
1- arabanın kafası karışmıştır, aslında benzin vardırda o benzin yaktığını sandığı için zamanla azalır ve yok gösterir. (Bu sorun tekrarlamaz, kontağı kapatıp açınca düzelmesi gerek)

2- lpgye geçiş ısısı çok yüksektir, haliyle epey bi vakit benzin yakarak devam ettiği için ve ilk çalışmada yakıt daha fazla harcandığı için benzin gideri lpg giderini aşar.

3- bende lpg ile seyir halindeyken ve 3000 deviri aşmamaya dikkat ettiğim zamanlarda dahi benzin ışınığın yandığına şahit oldum. ustaya da sordum, burda arkadaşlarla da paylaştım tatmin edici bir cevap bulamadım. Artık dert etmiyorum, ışık yanmadan benzin alıyorum, aylık olarak çok da yük getirmiyor bana.

Birde benzin ışığını yakmamaya gayret göstermeli, sonra benzin pompası arıza yapıyor diye biliyorum, varken de yok göstermesinin nedenlerinden birini oluşturuyor.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir