****LPG'DE ATİKER NASIL****

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

****LPG'DE ATİKER NASIL****

İleti sucan » 07 Ekm 2009, 23:57

[quote="caglarkrbyk"] [quote="ozgurbeyaz"]Yol bilgisayarı çalışıyor ancak benzine göre gösteriyor. Siz üzerine % 15-20 arası ekleyin[/QUOTE]

nasıl benzine göre gösteriyor yani yine deponda ne kadar benzinin varsa ona göre tüp takılınca depoda 10 liralık benzin anca olur lpg de giderken yol bilgisayarı verileri nasıl gösteriyor bu konuda bilgi verebilecek varmı
[/QUOTE]
yol bilgisayarındaki kalan yakıtınızla nekadar yol gideceğiniz 100 km rede kaç litre yaktığınız gibi bilgiler sadece benzine göre hareket eder mesela deponda 10 lt benzin var lpg tankında 30 lt gaz var yol bilgisayarın sadece 10 lt benzine göre  şu kadar km yol gide bilirsin diye seni bilgilendire bilir anlık olarak 100 km de kaç lt yaktığını gösteren bilgi ekranıda gazla gitsen bile araç benzinle gidiyormuş gibi düşünür ve  ekranda o doğrultuda bilgi verir bilmem anlata bildimmi Big%20smile

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti sucan » 08 Ekm 2009, 00:00

ayrıca bir şey daha eğer aracında sıralı sistem olacaksa 10 liralık benzinden fazlası olsun bence bulunduğun iklime göre motor yeterli ısıya çıkana kadar benzin kullanacak araç çünkü atikerin güzel bi yanı benzine geçtiği an sesli ikaz veriyor diğer markalradada ola bilir kullanmadığımdan bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 08 Ekm 2009, 09:53

[quote="sucan"]ayrıca bir şey daha eğer aracında sıralı sistem olacaksa 10 liralık benzinden fazlası olsun bence bulunduğun iklime göre motor yeterli ısıya çıkana kadar benzin kullanacak araç çünkü atikerin güzel bi yanı benzine geçtiği an sesli ikaz veriyor diğer markalradada ola bilir kullanmadığımdan bilmiyorum.[/QUOTE]

yani yol bilgisayarı artık mafiş forumda biri yazmıştı 1 litre hata ile yol bilgisayarı lpg verilerini gösteriyor demişti kaç km gidilebileceği anlık tüketimi vs..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 01:59

[quote="caglarkrbyk"] [quote="sucan"]ayrıca bir şey daha eğer aracında sıralı sistem olacaksa 10 liralık benzinden fazlası olsun bence bulunduğun iklime göre motor yeterli ısıya çıkana kadar benzin kullanacak araç çünkü atikerin güzel bi yanı benzine geçtiği an sesli ikaz veriyor diğer markalradada ola bilir kullanmadığımdan bilmiyorum.[/QUOTE]

yani yol bilgisayarı artık mafiş forumda biri yazmıştı 1 litre hata ile yol bilgisayarı lpg verilerini gösteriyor demişti kaç km gidilebileceği anlık tüketimi vs..
[/QUOTE]
o aranı tam bilmemekle birlikte yol bilgisayarım 100 km rede 8,2 lt benzin  yaktığımı gösterirken  benim yaktığım gaz 100 km rede 11 lt civarı şehir içi.

ve bir şey daha ne eklersen ekle yol bilgisayarındaki rakamlara gazla gideceğin rakamı tam tutturamazsın çünkü kaç lt  gazın olduğunu göremiyorsun sadece 100 km ne yaktığını aşağı yukarı tahmin ededersin benim araçtaki yaklaşık fark yol bilgisayarındaki  100 km rede yaktığım lt renin üstüne 2,5 lt kadar ekleyerek gazı bulmak tabi %100 sonuç değil
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 Ekm 2009, 02:16

BRC  nin  pipo  sistemini duydunuz mu  bu  işe  kafa yoran  az çok  anlayan  herkes  su anda en iyi  enjeksiyon konumunun bununla elde edildiğini görecektir.

bir inceleyin derim internetten,   insignia  1,6 turboya  bile yaptıran  olduğunu gördüm   ilginç geldi..

yakından canlı canlı incelemedim ama  teorik olarak  müthiş, şu ana  kadar gördüğüm en güzel  dizayn.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti nob » 09 Ekm 2009, 12:33

arkadaşlar bende fabia aracımı bıraktım omvl marka lpg taktırıyoorum. umarım iyi olur.
nob
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir