benzinde, lpg de titreme-rolanti devri anormalliği

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzinde, lpg de titreme-rolanti devri anormalliği

İleti hdoner » 15 Ekm 2009, 09:44

Sorun kısaca şöyle servisin arıza bulmuş oldugu ateşleme bobını taktıktan bır mudden ıyı calısan araba tekrar eskı halıne dondu.Titreme ,gurultulu calısma,arada devir saatı çıldırması,stop etme,2000-3000 devirde aniden güçten düşme. Neyse arkadaşlar akşam eve misafir geldi.Abi dolmuşculuk yapıyordu .Aynı sorunun kendısınınde basına geldıgını neredeyse 6-7 ılde gosterdıgını en son kendısının yaptıgını anlattı.Lpg nin şasesindeki arızayı gıdermesı sonucu olay duzelmıs.Benzındede aynı problemı yapıyormus.Elektrık ploblemının olacagını soledı gece aldık ışıkları.Ben eğer bıole bısı varsa lpg sigortasını cıkarınca lpg devre dışı kalacağını söledim .Araba çalısırken lpg sigortasına dokunma ile birlikte araba yine bırden duzensız calısmaya basladıTongue Sigortayı cıkardıktan sonra araba saat gibi çalışmaya başladı.Bi kaç sigorta denedık olmadı.Abinin dediğine göre lpg nin şase sınde sorun olduıgunu soledı.Kendısı bu sorunu gidermek için 700 ytl den fazla para harcadığını en son kafasının atıp kendisinin kurcalaması ile birlikte buldugunu soledı.Düşünsenıze lpg düğmeden kapalı olduğu ahalde aynı sorun devam ediyor kimin aklınan gelir lpg den olduğu,yada kim düşünebilir.Benim sorun çözüldü vesselam .Arabayı benzinle kullanıp hafta sonu doğru lpg ciye gideceğim.

Brc marka tesisatı ankara a4 mühendıslıkte taktırdım.Onca para verdımkı adam gıbı yapsınlar dıye.Kendım tüm ssıtemı kontrol ettım ne kadar gelısıguzel elektrık tesısatını gecırdıklerını gordum.

eger kı aracınızda lpg varsa arada bır kafasına estıkce dedıgım sorunlar yasanıyorsa benım yaptıgım gıbı yapıp bı deneyın.Benım cebımden okadar para cıktı. alternator,atesleme,buji,bogaz kelebegi,lpg filtresi ne akdar değiştirdim sonunda sorun belli oldu...

ben çok çektım umarım sız çekmesiniz...Dua edin yeter...

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti özgür_ » 15 Ekm 2009, 11:42

umarızki tekrar etmez

bilgi için çok teşekkür

özgür_
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 15 Ekm 2009, 18:23

bu gün arabayla köye gittim geldim.Araba saat gibi çalısıyor.Tabii lpg yi tamamen iptal ettım artık lpd dekı elektronık sorunu gıdermek kaldı...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 15 Ekm 2009, 21:56

hadi geçmiş olsun.zararın neresinden dönülse kardır:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti hdoner » 15 Ekm 2009, 23:39

sağolasın..Yapacak bişi yok...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti nehuse » 17 Kas 2009, 13:49

Bilgi için teşekkürler 
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir