*****YARIN ATİKER TAKTIRIYORUM YARDIM****

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

*****YARIN ATİKER TAKTIRIYORUM YARDIM****

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 19:24

ARKADAŞLAR BU SON BENZİN ZAMMINDAN SONRA LPG TAKTIRMAYACAKTIM ARTIK KARARIMI VERDİM YARIN ATİKER MARKA SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRMAK İÇN RANDEVU ALDIM YARIN TAKMA İŞLEMİ SÜRESİNCE ARACIN BAŞINDA DURACAĞIM NELERE DİKKAT ETMELİYİM LPG TANKI SİMİTMİ TAKTIRMALIYIM BENZİN-GAZ GEÇİŞ DÜĞMESİNİ NEREYE MONTE ETTİRMELİYİM, TANK OLARAK NEREYİ ÖNERİRSİNİZ(SİMİT VS..) VE GAZ DOLDURMAK İÇİN GİRİŞİ NEREYE TAKTIRMALIYIM TAMPONU DELECEKLER SANIRIM BAŞKA BİR YERE VEYA FARKLI BİR ŞEKİLDE TAKTIRAN VARMI YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..    AYRICA ATİKER 990 TL 10 TAKSİT FİYAT SİZCE NASIL

ARABAM 2001 FABİA COMFORT 1.4 101 HP

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti agros » 22 Ekm 2009, 19:28

ben nleere dikkat edersin bilemiyorum ama dolum ağzını tamponu delmeden alttan bırakıyorlar artık. tampon delme olayı kalktı son zamanlarda bilginiz olsun.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti BaTeRRiiSStt » 22 Ekm 2009, 19:31

ben atiker önermiyorum brc yada italyan bir marka taktırın..Atiker hakkında çok olumsuz yorumlar duydum.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 19:38

[quote="BaTeRRiiSStt"]ben atiker önermiyorum brc yada italyan bir marka taktırın..Atiker hakkında çok olumsuz yorumlar duydum.[/QUOTE]

BENDE SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM ADAM O KADAR EMİN KENDİNDEN TAKALIM UCRETİNİ BİR HAFTA DENE OYLE VERİN DİYOR OYLE DEYİNCE ARTIK BİRSEY DİYEMEDİM AYRICA YORUMLARDA ATİKERİ ÖNERMİYORLAR USTA DEDİM KARALAMA POLİTİKASI VS..GİBİ CVP VERDİ SİZDE LPG VAR SANIRIM TANK NASIL GÖSTERGE NEREYE TAKTIRDIN VS...BİRAZ BİLGİ VERİRMİSİN
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 22 Ekm 2009, 19:43

[quote="caglarkrbyk"] [quote="BaTeRRiiSStt"]ben atiker önermiyorum brc yada italyan bir marka taktırın..Atiker hakkında çok olumsuz yorumlar duydum.[/QUOTE]

BENDE SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM ADAM O KADAR EMİN KENDİNDEN TAKALIM UCRETİNİ BİR HAFTA DENE OYLE VERİN DİYOR OYLE DEYİNCE ARTIK BİRSEY DİYEMEDİM AYRICA YORUMLARDA ATİKERİ ÖNERMİYORLAR USTA DEDİM KARALAMA POLİTİKASI VS..GİBİ CVP VERDİ SİZDE LPG VAR SANIRIM TANK NASIL GÖSTERGE NEREYE TAKTIRDIN VS...BİRAZ BİLGİ VERİRMİSİN
[/QUOTE]

Kardeş sen kararını verdiysen bu konuda yorum yapmak bize düşmez.

Şimdi gelelim sorduklarına. Benim araçta brc kit var. 6 -7 ay önce taktırdım.

* Tamponu deldirmedim, tamponun altından veriyorlar çıkışı.

* Gaz benzin geçişini, direksiyonun solunda altta bi kutu var (bilgisayar bağlantısının yapıldığı) oraya yaptırdım ama arkadaşınkini el freninin olduğu yere takmışlar direk görüyosun hoşuma gitmişti.

* Tank olarak, simit taktırmanı öneririm çünkü bir pompa satın alırsın, yedek lastiği eve koyarsın bagajını da rahatca kullanırsın. Diğer türlü küçük olan bagajın daha da kücülecek.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 19:53

[quote="Bluedays"][quote="caglarkrbyk"] [quote="BaTeRRiiSStt"]ben atiker önermiyorum brc yada italyan bir marka taktırın..Atiker hakkında çok olumsuz yorumlar duydum.[/QUOTE]

[/QUOTE]

Kardeş sen kararını verdiysen bu konuda yorum yapmak bize düşmez.

Şimdi gelelim sorduklarına. Benim araçta brc kit var. 6 -7 ay önce taktırdım.

* Tamponu deldirmedim, tamponun altından veriyorlar çıkışı.

* Gaz benzin geçişini, direksiyonun solunda altta bi kutu var (bilgisayar bağlantısının yapıldığı) oraya yaptırdım ama arkadaşınkini el freninin olduğu yere takmışlar direk görüyosun hoşuma gitmişti.

* Tank olarak, simit taktırmanı öneririm çünkü bir pompa satın alırsın, yedek lastiği eve koyarsın bagajını da rahatca kullanırsın. Diğer türlü küçük olan bagajın daha da kücülecek.

[/QUOTE]

İLGİNİZE TSKLER BENDE SİZİN DEDİKLERİNİZİ DÜŞÜNDÜM YANLIZ EL FRENİNİN OLDUĞU YER TAM OLARAK NERESİ ORASI DAHA GÖZ ÖNÜNDE KÖTÜ GÖRÜNTÜ OLMAZMİ SİZCE..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sucan » 22 Ekm 2009, 20:20

iyi bir ustaya denk gelirse atikerin sorun çıkaracağını sanmıyorum aldığım aracın üsütndede atiker sıralı vardı kulaktan duyma yorumlardan dolayı bende sorun yaşarmıyım diye düşündüm ama maşallah saat gibi çalışıyor hiç bir sorun yok dedimya sadece kulaktan duyma yorum bunların çoğu sen ustaya dikkat et  birde zaten küçüçük bir gaz göstergesi takılıyor artık açma kapama ve gaz seviyesi göstergesi oda yeşil lambalı olduğundan bizim gösterge ışıklarına uyum sağlıyor benimki direksiyonun hemen arkasında sol tarafta küçük bir gösterge olduğundan dikkat çekmiyor

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 20:38

EVET O GÖSTERGELER GAYET ŞIK KİBAR ESKİ ARACIMDA KOCA BİR KUTUYDU..YOL BİLGİSAYARI KONUSUNDA YARDIMCI OLACAK VARMI LPG DE NE GÖSTERİYOR KALAN KM VS...NE YAZIYOR 
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 22 Ekm 2009, 21:19

Tomasetto markasını tavsiye edebilirim aynı rakama. Yol bilgisayarı benzine göre yorum yapıyor. Genelde gösterilen değerin 2.5 Litre fazlasını yakar. Örneğin 6 Litre gösteriyorsa 8.5 Litre LPG yakar
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 22:21

tskler arkadaşlar atikerde karar kıldık bundan sonra dikkat etmem gereken birsey varsa yardımcı olurmusunuz...
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir