LPG BU KADAR SES YAPARMI?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG BU KADAR SES YAPARMI?

İleti yusufbyz » 10 Kas 2009, 18:13

arkadaşlar 2008 fabia 80 aracıma landirenzo marka lpg taktırmaya niyetleniyorum.

bi arkadaşımızın arabasına landirenzo marka sıralı sistem lpg takılmış. araba gerçi skoda değil 1,4 chavrolet aveo. bugun öğleyin baktık lpg ye geçince aracın sesi artıyor.  kaputu açınca resmen çıtçıtçıt.... sesi motor sesini bastırıyor. benim daha önce kullandığım 2000 felicia ya atiker taktırmıştım onda hiçbir ses sözkonusu değil di. bunun sesi çokmuş  dediğimde arkadaşlar her sıralı lpg bu çıtçıtçıt... sesini yapar dediler. hatta brc ve atiker daha çok ses yapar dediler. kayseriden azakoğlu arkadaşın videosunu izliyorum öyle bir ses sözkonusu değil.

bütün yeni nesil lpglerde arabanın rölentideki sesini bastıracak çıtçıtçıtçıtçıtçıtçıtçıtçıt sesi mevcutmudur? ilginç...

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Kas 2009, 18:17

LPG enjektörüne göre ses yapar. doğal. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 10 Kas 2009, 18:21

Landirenzo nun  çok  ses çıkarttığı  biliniyor  zaten  piyasadaki  en sesli  kit
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti yusufbyz » 10 Kas 2009, 18:23

daha önceki arabama atiker takdırdığımda hiçbir ses yoktu. landirenzo takan firma acaba atiker enjektörü takarmı? herhalde takmaz. ama bugünkü araba gerçekten ilginçti ben hiç böyle ses duymadım doğrusu. resmen tüpe geçince yeni bir motor çalışmaya başlıyor gibi. çok ilginç ya.
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 10 Kas 2009, 18:27

O yüzden motor kapağının altına saklıyorlar enjektörleri ses daha olsun sakın fabia ya ya atiker taktırmayın italyandan vaz geçmeyin fabiada o enjektör sesini duyacağınızı sanmıyorum şahsen..
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 10 Kas 2009, 18:31

o kadar abartı değil, felicianız belki karbüratörlüyse fark etmiş olabilir.

ama bi tek rölantide duyarsanız duyarsınız içerden, oda yankısından, yola çıkınca gelmez pek ses normal devirlerde, kullanımda. ama kaputu açıp dinlerseniz her arabada gelir zaten o ses.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti azakoglu » 10 Kas 2009, 18:34

landirenzo nun enjektörü BOSCH marka dır ve o yüzden biraz fazla ses yapar
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 11 Kas 2009, 00:40

[quote="kadir_"]O yüzden motor kapağının altına saklıyorlar enjektörleri ses daha olsun sakın fabia ya ya atiker taktırmayın italyandan vaz geçmeyin fabiada o enjektör sesini duyacağınızı sanmıyorum şahsen..[/QUOTE]

ben atiker taktırdım gayet de memnunum neden bu kanıya vardınız birsey söyleyince açıklamasını da yapın ki bizim bilmediğimiz birsey varsa bilelim atikerle ilgili..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cetin17 » 11 Kas 2009, 00:48

bende de landirenzo var ve çok memnunum. ses evet ama önemli değil. sadece rolantide belli oluyor.
ya brc yada landirenzo
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti derude » 14 Kas 2009, 01:31

Evet aynı kit bende de mevcut. Omega serisinde bosch enjektörler var ve oldukça sesli. Arkadaşta blue serisi var enjektör sesi çok daha az.

Ben keçe ile yalıtım yaptım. Ses yüzde 30-40 azaldı diyebilirim. Keçenin etrafını da alimünyum bant ile sardım ki motor ısısından dolayı tutuşma riski olmasın diye:)
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 14 Kas 2009, 10:06

Bende OMVL var ama bugune kadar hıc ses duymadım..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti barutoglu » 14 Kas 2009, 10:43

[quote="caglarkrbyk"] [quote="kadir_"]O yüzden motor kapağının altına saklıyorlar enjektörleri ses daha olsun sakın fabia ya ya atiker taktırmayın italyandan vaz geçmeyin fabiada o enjektör sesini duyacağınızı sanmıyorum şahsen..[/QUOTE]

ben atiker taktırdım gayet de memnunum neden bu kanıya vardınız birsey söyleyince açıklamasını da yapın ki bizim bilmediğimiz birsey varsa bilelim atikerle ilgili..
[/QUOTE]

Ben de atiker kullanıyorum. lpgye geçince çıt sesini dinlerseniz duyarsınız. ama öyle de fazla olduğunu sanmıyorum. Bir sorun göremiyorum.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti Bluedays » 14 Kas 2009, 11:33

Aracıma lpg taktırırken en çok bu ses olayına takılmıştım. Taktırmadan önce anlaştığım yere söyledim. Ses gelecek mi? Hayır, beyefendi araç rölantideyken , siz aracın dışındaysanız az bir ses duyacaksınız bu . İçeriye kesinlikle ses gelmeyecek ne giderken, ne rolantide dediler.
Eğer duyarsam kiti iade edeceğimi belirttim.

Allah'a şükür hiçbir ses yok araçta. Rölantide dışardaysam duyuyorum çok az.

Bu arada kitim BRC.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 14 Kas 2009, 12:54

[quote="barutoglu"][quote="caglarkrbyk"] [quote="kadir_"]O yüzden motor kapağının altına saklıyorlar enjektörleri ses daha olsun sakın fabia ya ya atiker taktırmayın italyandan vaz geçmeyin fabiada o enjektör sesini duyacağınızı sanmıyorum şahsen..[/QUOTE]

[/QUOTE]

Ben de atiker kullanıyorum. lpgye geçince çıt sesini dinlerseniz duyarsınız. ama öyle de fazla olduğunu sanmıyorum. Bir sorun göremiyorum.[/QUOTE]

ben oyle birses duymuyorum yada benim kulaklarda birsey var kaputu açıp dinlemek lazım
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir