**LPG AVANTAJ VE DEJAVANTAJLARI***

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

**LPG AVANTAJ VE DEJAVANTAJLARI***

İleti C@GL@R » 02 Oca 2010, 16:51

LPG(oto gaz) Şaka kaldırmaz,ciddiyet isteyen ,teknik, Aynı zamanda çağdaş,
çevreci Ucuz olması dolayısıyle cebimizin ekonomik dostudur.
LPG
'yi Diyabet hastalığına Benzetebiliriz.Şartlarını yerine getirdiğimizde
iyi bir dost.İnsan ömrunu sağlıklı bir şekilde uzatır. Kurallara
uymadan hareket edilirse komaya sokar,hasta eder yatağa düşürür.Hatta
öldürür.Onun için dir ki LPG de Ehil ve yetkili TSE Almış firmalar
tarafından uzman kişilerce yapmalıdır.Uzman ,Ehil kişiler tarafından
yapılırsa LPG CEB'imizin dostu.Çevre dostu Ekonomik çağdaş tasaruflu
bir yakıt
tır. Ehil olmayan Yetkisiz kaçak olarak bir yerlerde yapılan montajlar öldürücü olabilir.

LPG MONTAJI Araçlarda Farklı bir çekiş, Farklı performans
göstermemeli.Benzinle nasıl gidiyorsa öyle gitmelidir. LPG nin Benzinle
tek farkı yakıt tasarrufu olmalıdır. Doğru bir LPG Montajı Benzinli bir
aracın konforundan farklı olmaz...

alıntı...

Lpg takıyımmı takmayımmı konusu çok açılacak en azından buraya lpg ile ilgili avantaj ve dezavantajları ayrıca lpg den doğan sorunlarımızı yazalım ki taktıracak arkadaşlara fikir olsun...

İlk mesaj benden yaklaşık 10 yıldır lpg kullanıyoruz aracımızda hiçbir sorun oluşturmadı binlerce km yaptık..

tek dezavantajı arasıra gaz ayarı yaptırmak(arasıradan kastım yılda en fazla 1 kez)..ve bagaj hacmını küçültmek oldu..onun dışında sorunla karşılaşmadım...

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti BaTeRRiiSStt » 02 Oca 2010, 17:27

Bende de sırali sistem var taktıralı 1seneyi gectı takan ustayada firmayada hep hayır duasi ettım daha 1 kere bile gaz ayarı yaptırmadım aracıma bınenler gazlı oldugunu bıle anlamıyolar.. kapalı otoparklara bıle gırıp cıkıyorum ama gazda 2lira oldu tasarruf bunun neresınde???
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti emre_tokay » 02 Oca 2010, 17:48

Bendede sıralı sistem lpg bulunmakta çok şükür bende hiç sorun yaşamadım aksine cok faydasını gördüm ama buraya kadarmış:( Lpg'nin 2liraya 2kuruş kalmasından sonra dizel arabadan bi avantajı kalmadığına inanıyorum ve en yakın zamanda aracımı satıp dizel bir araç alacağım hiç değilse araç fabrika çıkış yakıtını kullanmış olur bazı araçlarda artık dizel lpgye göre daha avantajlı olmaya basladı.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti y.emre » 02 Oca 2010, 17:49

[quote="emre_tokay"]
Bendede sıralı sistem lpg bulunmakta çok şükür bende hiç sorun yaşamadım aksine cok faydasını gördüm ama buraya kadarmış:( Lpg'nin 2liraya 2kuruş kalmasından sonra dizel arabadan bi avantajı kalmadığına inanıyorum ve en yakın zamanda aracımı satıp dizel bir araç alacağım hiç değilse araç fabrika çıkış yakıtını kullanmış olur bazı araçlarda artık dizel lpgye göre daha avantajlı olmaya basladı.[/QUOTE] hala satılmadımı abi araban ya :S
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti emre_tokay » 02 Oca 2010, 18:11

[quote="y.emre"] [quote="emre_tokay"] Bendede sıralı sistem lpg bulunmakta çok şükür bende hiç sorun yaşamadım aksine cok faydasını gördüm ama buraya kadarmış:( Lpg'nin 2liraya 2kuruş kalmasından sonra dizel arabadan bi avantajı kalmadığına inanıyorum ve en yakın zamanda aracımı satıp dizel bir araç alacağım hiç değilse araç fabrika çıkış yakıtını kullanmış olur bazı araçlarda artık dizel lpgye göre daha avantajlı olmaya basladı.[/QUOTE] hala satılmadımı abi araban ya :S[/QUOTE]

Yunusum bu aralar ne alacağıma karar veremediğim için tok satıcıyı oynuyorum fiyat 22binTL de ama karar verdim gibi şimdi az biraz fiyatı düşürücem bakalım pazarlık için bile arıyan yok canım sıkılmadı değil.

Aslında sırf şu 2.el durumu yüzünden skodadan bıktım abi araçta kaza yok ağır bakımda değişmesi gereken bir çok şey hatta nerdeyse hersey değişti ama bi allahın kulu aramıyor biladerrr.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 02 Oca 2010, 18:14

[quote="emre_tokay"] [quote="y.emre"] [quote="emre_tokay"] Bendede sıralı sistem lpg bulunmakta çok şükür bende hiç sorun yaşamadım aksine cok faydasını gördüm ama buraya kadarmış:( Lpg'nin 2liraya 2kuruş kalmasından sonra dizel arabadan bi avantajı kalmadığına inanıyorum ve en yakın zamanda aracımı satıp dizel bir araç alacağım hiç değilse araç fabrika çıkış yakıtını kullanmış olur bazı araçlarda artık dizel lpgye göre daha avantajlı olmaya basladı.[/QUOTE] hala satılmadımı abi araban ya :S[/QUOTE]

Yunusum bu aralar ne alacağıma karar veremediğim için tok satıcıyı oynuyorum fiyat 22binTL de ama karar verdim gibi şimdi az biraz fiyatı düşürücem bakalım pazarlık için bile arıyan yok canım sıkılmadı değil.

Aslında sırf şu 2.el durumu yüzünden skodadan bıktım abi araçta kaza yok ağır bakımda değişmesi gereken bir çok şey hatta nerdeyse hersey değişti ama bi allahın kulu aramıyor biladerrr.[/QUOTE] sıkma tatlı canını abi benim arabada 1 ay ilanda kaldı istediğim fiyata sattım skodayı herkez biliyor biraz nazlı 2. eli var sabır abi bi ara 4*4 düşünüyordun ?
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 02 Oca 2010, 18:21

[quote="y.emre"] [quote="emre_tokay"] [quote="y.emre"] [quote="emre_tokay"] Bendede sıralı sistem lpg bulunmakta çok şükür bende hiç sorun yaşamadım aksine cok faydasını gördüm ama buraya kadarmış:( Lpg'nin 2liraya 2kuruş kalmasından sonra dizel arabadan bi avantajı kalmadığına inanıyorum ve en yakın zamanda aracımı satıp dizel bir araç alacağım hiç değilse araç fabrika çıkış yakıtını kullanmış olur bazı araçlarda artık dizel lpgye göre daha avantajlı olmaya basladı.[/QUOTE] hala satılmadımı abi araban ya :S[/QUOTE] Yunusum bu aralar ne alacağıma karar veremediğim için tok satıcıyı oynuyorum fiyat 22binTL de ama karar verdim gibi şimdi az biraz fiyatı düşürücem bakalım pazarlık için bile arıyan yok canım sıkılmadı değil. Aslında sırf şu 2.el durumu yüzünden skodadan bıktım abi araçta kaza yok ağır bakımda değişmesi gereken bir çok şey hatta nerdeyse hersey değişti ama bi allahın kulu aramıyor biladerrr.[/QUOTE] sıkma tatlı canını abi benim arabada 1 ay ilanda kaldı istediğim fiyata sattım skodayı herkez biliyor biraz nazlı 2. eli var sabır abi bi ara 4*4 düşünüyordun ?[/QUOTE]

Evet 4x4 pick-up düşünüyordum amabu ara işler kötü hem baksana şu zamlara lpg bile 2 lira oldu zamlardan önce makul bir 4x4 250krş yakıyordu şimdi 300krş kesin olmuştur ee vergilerde arttı 400lira küsür senede öderken şimdi 680lira küsür oldu allah cezalarını versin. Durumlar böle olunca cebimizi düşünmeye başladık. Şuanda For focus 1.6TDCİ Ghia bakıyorum az yakar çok kaçar cinsinden.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 02 Oca 2010, 18:29

[quote="emre_tokay"] [quote="y.emre"] [quote="emre_tokay"] [quote="y.emre"] [quote="emre_tokay"] Bendede sıralı sistem lpg bulunmakta çok şükür bende hiç sorun yaşamadım aksine cok faydasını gördüm ama buraya kadarmış:( Lpg'nin 2liraya 2kuruş kalmasından sonra dizel arabadan bi avantajı kalmadığına inanıyorum ve en yakın zamanda aracımı satıp dizel bir araç alacağım hiç değilse araç fabrika çıkış yakıtını kullanmış olur bazı araçlarda artık dizel lpgye göre daha avantajlı olmaya basladı.[/QUOTE] hala satılmadımı abi araban ya :S[/QUOTE] Yunusum bu aralar ne alacağıma karar veremediğim için tok satıcıyı oynuyorum fiyat 22binTL de ama karar verdim gibi şimdi az biraz fiyatı düşürücem bakalım pazarlık için bile arıyan yok canım sıkılmadı değil. Aslında sırf şu 2.el durumu yüzünden skodadan bıktım abi araçta kaza yok ağır bakımda değişmesi gereken bir çok şey hatta nerdeyse hersey değişti ama bi allahın kulu aramıyor biladerrr.[/QUOTE] sıkma tatlı canını abi benim arabada 1 ay ilanda kaldı istediğim fiyata sattım skodayı herkez biliyor biraz nazlı 2. eli var sabır abi bi ara 4*4 düşünüyordun ?[/QUOTE]

Evet 4x4 pick-up düşünüyordum amabu ara işler kötü hem baksana şu zamlara lpg bile 2 lira oldu zamlardan önce makul bir 4x4 250krş yakıyordu şimdi 300krş kesin olmuştur ee vergilerde arttı 400lira küsür senede öderken şimdi 680lira küsür oldu allah cezalarını versin. Durumlar böle olunca cebimizi düşünmeye başladık. Şuanda For focus 1.6TDCİ Ghia bakıyorum az yakar çok kaçar cinsinden.[/QUOTE] ghia full donanım olanı sanırım güzel seçim abi bizde hyundai cı olduk bakalım şuan çok memnunuz yarım depo ile 430 km oldu full depoyla 860 km gidecek benziyor ama istanbuldan adapazarına otobanda 160 170 le geldik sürekli : )
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 02 Oca 2010, 23:01

sohbet konusu değil bu arkadaşlar..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir