Yakıt depo göstergesi var diyo ama benzine geçiyo?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yakıt depo göstergesi var diyo ama benzine geçiyo?

İleti cansezerbey » 10 Oca 2010, 01:32

Arkadaşlar 3 hafta önce yeni aldığım 2005 octavia ma brc marka lpg taktırdım.Yalnız bir sorun var ve beni tam manasıyla ikna edemiyolar.Konu şu, bagaj da bulunan lpg tankının üstündeki gösterge daha kırmızıya gelmeden araç benzine geçiyo...geçen hafta gittiğimde bana basınç ayarını düşürünce sorunun çözüleceğini söylediler.tamam dedim.düşürdüler ve ben sorunu hallettiğimi düşünerek mutlu bir şekilde oradan ayrıldım.Ama akşam aynı sorunla yine karşılaştım.canım çok sıkıldı.aradım haftaya getir bakalım dediler.bugün yine götürdüm bu sefer de bana bunun normal olduğunu ve bir sorun olmadığını söylediler.tabi ki hiç ama hiç ikna olmadım.daha önce de sıralı sistem lpg taktırdım önceki arabama ama gazı sonuna kadar kullanıyordum.Bu konu da bana yardım ederseniz çok sevinirim.Bir şekilde kandırıldığımı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti C@GL@R » 10 Oca 2010, 01:39

bunu anlamanın tek yolu var lpg depoyu fulleyin km sayacını takip ederek kaç km sonra benzine geçtiğine bakın..ha diyorsanız benim depom dolu olduğu halde benzine geçiyor o ayrı..bu dediğimi yaptınızmı hiç?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cansezerbey » 10 Oca 2010, 01:45

Çağlar kardeşim sen bu forumda eskilerdensin.sana şöyle söyleyim.bana gaz belli bir basıncın altına düşünce benzine geçer diyolar.ama benzine geçtiğinde tank üzerindeki gösterge daha kırmızıya gelmemiş oluyo.bu da normal deniyo.ama daha önce de gazlı araba kullandım.gazı sonuna kadar kullanıyodu.bu açıklama sence mantıklımı.sizin araba da lpg varmı?
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 10 Oca 2010, 01:48

var aldığım gün taktırdım simit depo olduğu için tanka hiç bakmıyorum bendede tank göstergesi alakasız fulle gel abi ayarlayalım dediler uğraşmadım ben aldığım gazla yaptığım km bakarım ne tank göstergesi ne içerdeki gösterge..

suna bir açıklık getirirmisiniz siz depoda lpg olduğundan eminmisiniz yoksa sadece göstergeye göremi konusuyoruz..

ayrıca hiç tankı fullledinizmi ve kaç km gittiniz..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RAZOR10 » 10 Oca 2010, 01:52

şu lpg işini anlamadım gitti zaten. sürekli sorun sorun sorun...
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti cansezerbey » 10 Oca 2010, 01:53

depo da gazoldundan eminim çünkü benzine geçtikten sonra ben tekrar düğmeyle gaza alıyorum 1-2 km yol gidiyo ve tekrar benzine geçiyo.daha fullemek nasip olmadıSmile
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 10 Oca 2010, 01:54

[quote="RAZOR10"]şu lpg işini anlamadım gitti zaten. sürekli sorun sorun sorun...[/QUOTE]

yok arkadaşım no sorun..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baybarskiyma » 10 Oca 2010, 01:55

tankı ilk doldurulduğunda lpg nin hepsini yakamıyor.örnek 70 TL doluyorsa 55 TL sini yakıyor ve gaza geçiyor.içindeki kalan 15 TL lik gaz hep kalıyor bunun sebebi içindeki basıncı sağlayan zar şeklindeki lastiğin esnekliği.özellikle şehir içinde gaz pedalına fazla yüklendiğinizde yeterli basıncı sağlayamazsa(yani depoda az gaz kalmışsa)benzine geçer.uzun yolda pedala fazla yüklenmediğiniz için depo hemen hemen boşalana kadar benzine geçmez.ayrıca tüpün üzerindeki gösterge içindeki şamandıraya  bağlıdır bu şamandırada bazen ufak ayarsızlıklar olabilir.
baybarskiyma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 10 Oca 2010, 01:56

[quote="cansezerbey"]depo da gazoldundan eminim çünkü benzine geçtikten sonra ben tekrar düğmeyle gaza alıyorum 1-2 km yol gidiyo ve tekrar benzine geçiyo.daha fullemek nasip olmadıSmile[/QUOTE]

o zaman sorun var demektir oyle şeymi olur 10 liralık lpg şehiriçi 70 km yaptım. burda lpg 2,01 tl...son damlasına kadar kullanıyorumSmile..adamların tepesine binin bence birde brc iyi derler..yaşasın atiker..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cansezerbey » 10 Oca 2010, 02:05

bende daha önceki arabam olan focusuma kme diye polonya markası sistem taktırdım.inanın en ufak bir sorun yaşamadım.sonuna kadar yaktım şehir içi, şehir dışı.ne çekiş de sorun oldu nede yakışında.30 tl lik gaz alınca ne zaman aldığımı unutuyodum.yani sorun bence benim sistemden kaynaklanıyo.haftaya arabam çoruma gidecek.brc nin bölge bayi orda özençler.bir de oraya soracam bakalım beni ne derece ikna edecekler.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 10 Oca 2010, 02:10

onlar başından savmak için normaldir sudur budur derler siz siz olun tmm deyip ordan ayrılmayın..sitede bir hikaye anlatmıştımSmile

araç nissan note sıfır ama kliması çalışmıyor servise bir ay gitti geldi gitti geldi en sonunda  japon kralını bile aramıştık tabi ulaşamadık ama ondan önceki önemli şahsiyetlere ulaştık anında araba yapıldı yani peşini bırakmamak lazım bu işlerin...Smile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cansezerbey » 10 Oca 2010, 02:12

çağlar kardeşim bırakırmıyım peşini, benki pinpirikli adam bu benim için bir sorundur ve bu sorunu halledene kadar uğraşacam.dediğim gibi haftaya çoruma gidecem.brc bölge bayii orada.sorunuma orada çare aramaya devam edecem.bu sorunu çözerim ama ne zaman bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 11 Oca 2010, 19:57

[quote="caglarkrbyk"] [quote="RAZOR10"]şu lpg işini anlamadım gitti zaten. sürekli sorun sorun sorun...[/QUOTE]

yok arkadaşım no sorun..
[/QUOTE]

+1...

Doğru kit + Doğru montaj= No sorunSmile

1.000 liraya kit varken 1.800 lira verenin vardır bir bildiğiWink
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti cansezerbey » 11 Oca 2010, 21:58

Tavsiye üzerine gittim.brc taktırdım(masraftan kaçmadık yani), işçiliklerinide çok beğendim.ama işte böyle bir sorun oldu.nerden kaynaklanıyo bilmiyorum.ama bu sorun çözecem.sizleride bilgilendiririm artık.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir