----lpg problemi---

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

----lpg problemi---

İleti mfb23 » 10 Oca 2010, 02:21

Arkadaşlar meraba, aracım octavia classıc 2009 model,Son bir aydır sabahları arabam benzinden tüpe geçerken araç boşta ise önce devir saatinde ayarsızlık,sonrada stop etme problemi yaşamaya başladım,aracımda tartarini marka tüp takılı,ve kendimi bildim bileli sadece bir yerden gaz alırım:AYGAZ
  Neyse servise gidip problemi anlattım,usta kaputu bile açmadı,benim yüzlerce aracın aynı şikayetten geldiğini söyledi,araştırıp problemi bulmuşlar: AYGAZ!

Aşırı yag enjektörlere zarar veriyormuş,sorunun çözümü ne diye sorduğumda katkısız otogaz alacaksın 2-3 depo sonra kendi kendine düzelecek dediler,henüz 2-3 depo olmadı sonuç nolur bilemiyorum tüm arkadaşlara duyurulur saygılarımla.

mfb23
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 10 Oca 2010, 02:33

ooo aynı mevzu üzerine açılan  belki 5.  yada  6.  konu

emin  olun  yalnız  değilsiniz Smile

aygaz  katkılı gazıyla  büyük  hata  yaptı   umarım  aklı  başına  gelmiştir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ihsann » 10 Oca 2010, 02:40

Aynı konuyu bende açmış,aynı sorunu dile getirmiştim. Katkısız otogaz aldım 3-4 depo ama araçta hala ufakta olsa bi düzensizlik var,nerden gaz alacağımızı şaşırdık. Arkadaşlar PO gaz iyi diyorlar,onu deneyeceğim birde.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mfb23 » 10 Oca 2010, 18:45

Bazı arkadaşlar sheel diyor,bazıları po diyor,e tamamda her şehell aynı gazı satmıyorki ,her po da aynı en iyisi istasyon  firması söylemek yerine gaz markası vermek diye düşünüyorum.

mfb23
CLASSIC
CLASSIC

İleti feyzahid » 10 Oca 2010, 18:54

arkadaşlar skodamla birlikte 1-2 depo Aygaz kullandıkatan sonra forumdaki yorumlara istinaden ben de vazgeçtim Aygaz dan.
Aşağıdaki linkte problem yaşayan bir arkadaşın şikayeti var.

feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 11 Oca 2010, 19:51

Ben 1 yıldır haftada ortalama 1 depo gaz tüketirim.

Aygaz, mogaz, pogaz, bilmem ne gaz.. Ne denk gelirse onu alırım.

Ben neden hiç sorun yaşamıyorum kiWacko. Sanırım benim araçta sorun var.Smile

Şaka bir yana lpg sisteminde, "düptendir aabii" demek ustalara kolay geliyor.Wink

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 11 Oca 2010, 20:06

Arkadaşlar aygazdan sorun yaşayan fakat kullanmak isteyen biri varsa, aygazdan bu konu ile ilgili görüş talep edin, yani katkısı enjektörlere zarar veriyor mu? Vermiyor mu?
Bu konuda söylenti olduğunu belirtin. Olumlu yada olumsuz mutlaka geri dönüş yapacaklardır.

Bende başlarda Aygaz euro lpg kullanıyordum fakat uzun bir süredir shell kullanıyorum.

Gayet de memnunum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir