LPG ye Geçtim

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG ye Geçtim

İleti edoras » 18 Oca 2010, 13:26

Evet Arkadaşlar uzun süre düşünce....
araç değiştirme fikri...

2.el diesel araba...

aracı tümden satma fikri derken...

2 aylık bir süre sonunda KME marka tüp olayına bugün girmiş bulunuyorum hayırlısı artık allah utandırmaz inşallah...

forumdaki arkadaşlardan KME marka otogaz kitini kullanan yada bilgisi olan varmı yorumlarını almak istiyorum

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti Bluedays » 18 Oca 2010, 14:10

Hayırlı olsun. Emin ol yapabileceğin en iyi şeyi yapmışsın :)
Bu zamanda benzinli araca binmek hakikaten yürek işi :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti feyzahid » 18 Oca 2010, 14:39

hayırlı olsun. güle güle kullan
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 18 Oca 2010, 15:11

bende dusunuyorum artık taktırıcam.fabia aracim var.dizeli ile degistirmeyi dusundum ama dizelin fiyatıda cok artınca bi avantajı pek kalmadı.en avantajlı yakıt gaz sanırım.siz nasil dusunuyorusunuz...
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti Bluedays » 18 Oca 2010, 15:22

Bencede öyle. Birde benzinli araç kullanmaya alışkınsanız herşeyden öte dizele bindiğinizde traktörde gidiyormuş gibi hissedersiniz.
O yüzden hem ekonomik, hem ergonomik olarak gazı tercih ederim.

son tahlilde :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti taner_octavia » 18 Oca 2010, 16:14

gaz fiyatı yazın biraz dusuyomu ?
gaz kullananlar bilir belki.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti terasus » 18 Oca 2010, 17:35

Ben KME marka kiti yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Gayet memnunum...
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 18 Oca 2010, 22:28

can demek arabayı satmaktan vazgeçtin ve lpg takacaksın hayırlı olsun bende aradıgım fabia choice yi bulup aldım seninki ile aynı renk 42 bin km de  ama ben yıllık 7 , 8 bin km yaptıgım için lpg takmıyorum benzinle kullacagım birde konyada tırafik istanbul gibi sıkışık degil ve konya düz bir arazi şehir yapısına sahip oldugu için araba çok yakmıyor
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti fıratt » 18 Oca 2010, 22:32

[quote="abdullah"]can demek arabayı satmaktan vazgeçtin ve lpg takacaksın hayırlı olsun bende aradıgım fabia choice yi bulup aldım seninki ile aynı renk 42 bin km de  ama ben yıllık 7 , 8 bin km yaptıgım için lpg takmıyorum benzinle kullacagım birde konyada tırafik istanbul gibi sıkışık degil ve konya düz bir arazi şehir yapısına sahip oldugu için araba çok yakmıyor [/QUOTE]
Allah'tan kork Abdullah abi,konya trafiği sıkışık değilmiş...

alaaddin tepesinin oralar zafer caddesi tıklık tıklık istanbula 5 çeker,hele hele ziraat bankasının oralar daha berbat her yer arac yollar tek yon olmuş bide

sen takma lpgde kim taksın,..

konyada kız arkadaşım okudu ordan iyi bilirim konyayı..Wink
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti abdullah » 18 Oca 2010, 22:52

samet kardeşim sen tam konyanın en merkezi yerini diyorsun ama oraya girmeden konyanın her yerine gidebilecegin serbest ve geniş yollar var yani herkez kendi şehrini daha iyi tanır nereye kestirmeden daha hızlı nasıl gidecegini bilir istanbulun tamamı bütün yollar kalabalık  konyada genelde serbest düşünsene istanbulun nüfusu 17 milyon konya 2 milyon birde konyanın yüz ölçümü istanbuldan 10 kat büyük. konyaya bidaha gelirsen inşallah ben seni gezdireyim samet senin arabanın  plakası neden 67 zonguldak plaka sen adanalı degilmisin
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti fıratt » 18 Oca 2010, 22:55

[quote="abdullah"]samet kardeşim sen tam konyanın en merkezi yerini diyorsun ama oraya girmeden konyanın her yerine gidebilecegin serbest ve geniş yollar var yani herkez kendi şehrini daha iyi tanır nereye kestirmeden daha hızlı nasıl gidecegini bilir istanbulun tamamı bütün yollar kalabalık  konyada genelde serbest düşünsene istanbulun nüfusu 17 milyon konya 2 milyon birde konyanın yüz ölçümü istanbuldan 10 kat büyük. konyaya bidaha gelirsen inşallah ben seni gezdireyim samet senin arabanın  plakası neden 67 zonguldak plaka sen adanalı degilmisin[/QUOTE]
yok adanalı değilim Big%20smile
ama adanada ikamet ediyorum şimdi..

aslen balıkesir-manisa kırmasıyım..Wink
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti edoras » 19 Oca 2010, 02:09

[quote="abdullah"]can demek arabayı satmaktan vazgeçtin ve lpg takacaksın hayırlı olsun bende aradıgım fabia choice yi bulup aldım seninki ile aynı renk 42 bin km de  ama ben yıllık 7 , 8 bin km yaptıgım için lpg takmıyorum benzinle kullacagım birde konyada tırafik istanbul gibi sıkışık degil ve konya düz bir arazi şehir yapısına sahip oldugu için araba çok yakmıyor [/QUOTE]

aynen öle abdullah hocam dahada satmam artık allah kaza bela vermez ise...

ben senin 7-8 bini 2-3 ayda yaptığım için şart oldu herhalde bu fabiş 1 yılda 50.000 yapar bu gidişle... bide bizde bir huy var kolay kolay mal satmayız artıık bu araçta bizde klasik olur malum ailede 2 tane 89 kartal var valla cillop gibi :))))
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

İleti edoras » 04 Şub 2010, 16:32

13 gün gibi kısa bir sürede ilk 1000 km ye doldurup ayar bakımlarına gittim

Yakıt Durumu : Km/210-230 Arası Değişkenlik Gösterdi

Araç Değişiklik : Araçta normal yolda çekiş problemi 0 denecek kadar lakin uzun bir süre 3-5 vites 60-110 km arası gittiğinizde ilk ışıklarda araç istop etme yada kalkışta gaza asılmadan kalkmama gibi sorunları çıkardı...

Mennuniyet : Açıkçası beklediğimden yada forumlarda okuduğumdan korkarak taktırdığım gaz sistemi sorunları o kadarda abartılı olmadığını anladım.. ve ben aracı alır almaz taktırmadığıma pişmanın oldum... şimdiye kadar yaptığım km ile LPG kitinin bedelini çıkarmış olurdum yol yapan özellikle ayda min 1500 km yol yapan arkadaşlara tavsiye ediyorum....

Şikayet:Araca 35 lik simit depo takıldı ve max. 25-28 litre gaz alıyor buda 250 - 270 arası km demek 3 günde bir gazcıdayım bu biraz sıkıcı :) 
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 17:33

[quote="edoras"]
Araçta normal yolda çekiş problemi 0 denecek kadar lakin uzun bir süre 3-5 vites 60-110 km arası gittiğinizde ilk ışıklarda araç istop etme yada kalkışta gaza asılmadan kalkmama gibi sorunları çıkardı...
[/QUOTE]

Taktırmadan önce çok araştırdığım için birçok sorunu duydum buda onlardan biri. Bu problemin en öncelikli sebebi enjektörler. Enjektörler araca yetersiz geliyor ve ideal çalışma seviyesinin üzerinde çalışmak zorunda kalıyorsa bir süre sonra aşırı ısınma vs. bağlı olarak verimi düşüyor. Atiker için eski kırmızı tip enjektör kullanıp problemi olan birçok kişinin yeni siyah tip horizon enjektöre geçtikten sonra sorunlarının düzeldiğini başka forumlarda okumuştum sizde kendi kitinizle ilgili olarak serviste bir görüşün bence.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 20 Şub 2010, 19:48

bende atiker lpg kitini taktırdım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti taner_octavia » 21 Şub 2010, 00:15

[quote="fmaka"] bende atiker lpg kitini taktırdım.
[/QUOTE]

memnunmusunuz peki atikerden.bende gaz taktırmaya dusunuyorumda...
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 21 Şub 2010, 00:40

taner abi bütün lpg kitleri ilk taktırıldığı zamanlarda çok iyi görünür.önemli olan uzun vadede negibi problemler çıkardığı veya çıkarmadığı... biraz bekle istersen. yada yeni konu aç. uzun zamandır atiker lpg kullanan varmı diye Wink
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti taner_octavia » 21 Şub 2010, 01:54

[quote="zurna1788"] taner abi bütün lpg kitleri ilk taktırıldığı zamanlarda çok iyi görünür.önemli olan uzun vadede negibi problemler çıkardığı veya çıkarmadığı... biraz bekle istersen. yada yeni konu aç. uzun zamandır atiker lpg kullanan varmı diye Wink[/QUOTE]

sen yeni bi konu ac bakalım ozaman.sen mesaj sayısına gore daha tecrubeli sayılırsın.bende takip edeyim falan.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir