Fabia'ya Atiker LPG taktırsam mı?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia'ya Atiker LPG taktırsam mı?

İleti ayhani » 01 Şub 2010, 01:43

[quote="derude"]

Aslında şunu diyorsunuz, teknoloji-kaliteye para vermektense fayda maliyete bakarım.

Yani verdiğim paranın karşılığında aynı hizmeti alıyorsam neden fazla vereyim.

Basit bir anlatım, iki kiti yan yana koyun hangisinde kablo sayısı fazla?

Daha teknik olarak,

Bir markanın ecusunun açılmışını inceledim, hayva ile yapılmış o kadar kısmı vardı ki! Basit el radyoları bile robotik teknolojiyle yapılırken.

Regulatör; içinde diyaframın patlaması ile motoru kucağa alma riskiniz var!

Selenoid valfler, kablolarının fabrikasyon soketli mi olmasını yoksa pense ile sıkma soket mi istersiniz? ( O sıkma soketler yüzünden iki aracın yolda kaldığına şahit oldum)

Genleşme ve patlama riski nedeniyle dolumu yüzde 80'de kesen bir şamandıra mı istersiniz,  yoksa dolmaya yakın tır tır tırıldayan bir şamandıra sonucu zımba gibi çakılı bir depoyla (ya da bomba ile) yolculuk yapmak mı?

Ayrıca şamandıranın görevi depoda ki gaz miktarını göstermek değil aşırı gaz çıkışı olduğunda (örneğin boru kırıldığında) yangın tehlikesine karşı gazı kesme görevi de vardır!

Ya kesmezse?

Vs, vs....

Lpg kiti sadece ergonomik değil, güvenliği de hayati önem taşıyan bir sistemdir!

Ne kendinizin ne de sevdiklerinizin hayatı ucuz değildir.

Sevgiyle...

[/QUOTE]
Bahsettiğiniz LPG kitinin markasını versenizde bizde bilsek iyi olur.

Emir bey bende LANDİ RENZO düşünüyorum. Wosvos grubu araçlara çok uyumlu. Biraz enejktörleri sesli.
Benim arkadaş 1.6 mpi motorlu passata alır almaz Adana'da takdırdı memnun aynı motor BORA'ları vardı ondana landi renzo vardı. Diğer bir arkadaşımda megan 2 vardı oda çok memnundu.
Atiker hakkında çok eleştiri duydum ama LANDİ RENZO ile ilgili 1 tane şikayete rastlamadım. BRC banada çok pahalı geliyor.
Tercihim şu an LANDİ RENZO taktırmaktan yana

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti by wodoo » 01 Şub 2010, 01:53

Bizde yaklaşık 1 ay önce atiker taktırdık yeni aracımıza, şimdilik çok memnunum, ilk başta önyargılarım vardı atiker hakkında, ama Allah'a şükür hiç bi sorun yaşamadım, saat gibi çalışıyor..

Yakıt sarfiyatıda yarı yarıya düştü, hatta daha az veriler elde ediyorum..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir