**TÜM LPG KULLANICILARI**

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

**TÜM LPG KULLANICILARI**

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 22:35

ARKADAŞLAR ARAÇLARI LPG Lİ OLANLAR YAZARLARSA SEVİNİRİM SİZDE ARABAYI ÇALIŞTIRIR ÇALIŞTIRMAZ HAREKET ETMELİMİYİZ YOKSA BİRAZ ISITIP LPG YE GEÇMESİNİMİ BEKLEMELİYİZ..BEN DİREK HAREKET EDİYORUM HAVALAR İYİYKEN 300M SONRA GEÇİYORDU ŞİMDİ 500-600M SONRA GEÇİYOR BUDA GAYET NORMAL..

SANKİ BENZİNİ FAZLA YAKIYOR 20 GÜNDE 10 LİRALIK BENZİN HARCAMIŞ..SİZİNKİLER NASIL AYLIK BENZİN TÜKETİMİNİZ..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti edoras » 28 Oca 2010, 23:03

ben yeni taktım daha ilk 1000 km yi deviremedim ama kar kış olduğundan ben 2-3 dk ısıtmadan hareket etmiyorum.....
işin açıkçası lpg düğmesini ruhsatığın içine sakladığımdan geçiş zamanını da pek ölçmüş değilim.. :))

benzin konusunda  yarım depodan aşağı düşmüyorum takarken öle idi dahada aşağıya inmedi henüz .........

yarın 100 km de tekrar depo fulleyecem bakalım ne kadar alacak kış mış 250 lira yakıyoruz gibi geldi bana yaw sizde durum nasıl ???

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 23:11

havalar iyiyken ayda 60 liralık lpg almışım toplam +10 lira da benzin 395 km yapmıştım bir dahada ölçmedim. ş.arası böyle olmuyor tabi birkere bas marşa hurra git 500 km ama ş.içi hele aracı günde 5-6 defa çalıştırınca harcıyor 
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bolulu » 28 Oca 2010, 23:48

soguk motor ac motordur sabahları 5 dakka evden erken cıkıyorum motoru ısıtıyom.yoksa benzınıde gazıda resmen ıcıyo.fabialar akıllı araba düzgün kullanırsan sahıbını kolay kolay uzmez.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti LiLPlayya » 28 Oca 2010, 23:59

Ben 10 saniye civarı bekleyip hareket ediyorum. 1.5 km gittikten sonra LPG ye geçiyo. Haliylede yaza göre benzini 2-3 kat fazla tüketiyor.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akt145 » 29 Oca 2010, 00:43

sizlere tavsiyem aracınızı hava sıcaklığının eksiye düştüğü vakitlerde lpg de kullanmayın araç benzinde çok yakıyor ama olsun ben kullanmıyorum
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 29 Oca 2010, 13:22

işe geç kalma durumuma ve o günkü ruh halime göre değişkenlik gösterir...

en nihayetinde araba, ben mi ona bineceğim yoksa o mu bana.. çok da fazla özen gösterip dikkat etmeye de gerek yok kanısındayım, zaten akaryakıt fiyatları uçmuş, ben uçmuşum... Wacko

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti by wodoo » 29 Oca 2010, 14:46

1dk kadar motoru ısıttıktan sonra çıkıyorum bende, gaza geçmesini beklesemde beklemesemde o benzini yakacak zaten illaki, çıkıp gaza geçene kadar alt devirlerede kullanıuyorum zaten hareket halinde daha çabuk ısınıyor motor..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti zurna1788 » 29 Oca 2010, 15:10

uzmanlar aracınızı çalıştırdıktan sonra beklemeyin.hemen hareket edin diyorlar.çokta doğru söylüyorlar. ben kışın arabayı çalıştırıp birz ısınmasını beklediğim zaman ortalama yakıt inanılmaz çıkıyor. ama hemen hareket ettiğimde değeler yaza nazaran biraz daha fazla olmakla birlikte bana normal geliyor. Çağlar abicim senin soruna gelirsem ben yazın 1 depo ( 32 lt ) gaz a 5 tl benzin yakıyordum şehir içinde. kışın bu değerler çok rahat 8 i hatta 10 bulabiliyor. çok normal hiç takma kafana. yani depon 70 e doluyormuş gibi düşün. lpg nin en kazık yeri zaten bu maalesef.

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti zurna1788 » 29 Oca 2010, 16:18

ya bişe soracam. arabayı benzinde çalıştırıyorum. biraz gidiyorum. tüpe geçince araba sönüyor.ısınıca geçiyor. boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yaptırsam geçermi acaba...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 29 Oca 2010, 22:02

[quote="zurna1788"]ya bişe soracam. arabayı benzinde çalıştırıyorum. biraz gidiyorum. tüpe geçince araba sönüyor.ısınıca geçiyor. boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yaptırsam geçermi acaba...[/QUOTE]
Arabanın sönmesinden kastınız stop etmesi ise bende de var aynı sorun kışın başından beri. Çoğu kullanıcı da aynı dertten şikayetçi. Boğaz kelebeliğini temizlettim,Aygaz'ın gazından dolayı oluyor dedi ustalar,shell den aldım,azalmakla beraber sorun devam ediyor. Lpg ye geçiş sıcaklığı 40 derecede,ne olursa olsun soğuk motorda lpg ye geçişte hafif tekleme,bazen stop etme oluyor. Motor gerekli sıcaklığa geldiğinde elle lpg ye almak geçici bir çözüm olabilir.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 29 Oca 2010, 22:14

[quote="ihsann"] [quote="zurna1788"]ya bişe soracam. arabayı benzinde çalıştırıyorum. biraz gidiyorum. tüpe geçince araba sönüyor.ısınıca geçiyor. boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yaptırsam geçermi acaba...[/QUOTE]
Arabanın sönmesinden kastınız stop etmesi ise bende de var aynı sorun kışın başından beri. Çoğu kullanıcı da aynı dertten şikayetçi. Boğaz kelebeliğini temizlettim,Aygaz'ın gazından dolayı oluyor dedi ustalar,shell den aldım,azalmakla beraber sorun devam ediyor. Lpg ye geçiş sıcaklığı 40 derecede,ne olursa olsun soğuk motorda lpg ye geçişte hafif tekleme,bazen stop etme oluyor. Motor gerekli sıcaklığa geldiğinde elle lpg ye almak geçici bir çözüm olabilir.
[/QUOTE]
bi boğaz kelebeğini temizletip ataptasyon yaptıracam. inş geçer... çok canım sıkılıyo bu duruma. 10 dk arabanın ısınmasınımı beklicem ya tüpe geçtiğinde stop etmemesi için. deli oldum valla...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dryalcin » 30 Oca 2010, 02:03

arkadaşlar aynı sorun bende var korkuyorm işlek bi cad. de stoplaack diye.. ama mantıklı olan motor ısınana kadar benzinde sonra tiple devam etmek gibi görünüyor..
dryalcin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 30 Oca 2010, 02:25

Stop etme sorunu yaşayan arkadaşlar, lpg ustalarına adaptasyon yaptırsınlar. Muhtemelen motor arıza lambalarınız da yanıyordur.

Ben çoğu sabah direkt lpg'de çalıştırır ve yürürüm. Benzin harcamamak için. Sıcaklık ise 0-8 derece arası oluyor sabahları.

Şaşırmayın!.. Eğer lpg kitiniz düzgün ve aracınız bakımlı ise sorun yaşamazsınız.Wink

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti qw12 » 30 Oca 2010, 03:00

ben motor çalışır çalışmaz hareket ederim. ama ısınana kadar 4000 deviri geçmem. bende de lpgli iki fabia var. birinde prins diğerinde tartarini var. prins ile hiç sorun yaşamadım. tartarini ile epey sorun yaşadım. sabahları tartarini ile stop etme olayını lpg ayarlarını değiştirerek serviste çözdüler. arıza falan vermiyordu ama stop ediyordu. 2 kere gittim. ilkinde çözemediler. 2. gidişimde benzer sorunu olan başka markalarla da konuşmuşlar, bilgisayara bağlayıp ayarlardan sorunu çözdüler. gaz harcamasına gelince zamlardan dolayı ben artık kuruş hesabını bıraktım, lt/km olarak hesap yapıyorum. ankara şehir trafiğinde 10lt lpg ile en az 100km yapıyorum. gaz aldıktan sonra kmyi sıfırlıyorum örneğin 20 lt lpg aldıysam 200km olmadan benzinliğe uğramam. şehirler arasında ise simit depo ile ankaradan antalyaya gidiyorum. bu arada arabasına benzin ve mazot alanları gördükçe çok acırım o kişilere.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 30 Oca 2010, 10:25

[quote="derude"]

Stop etme sorunu yaşayan arkadaşlar, lpg ustalarına adaptasyon yaptırsınlar. Muhtemelen motor arıza lambalarınız da yanıyordur.

Ben çoğu sabah direkt lpg'de çalıştırır ve yürürüm. Benzin harcamamak için. Sıcaklık ise 0-8 derece arası oluyor sabahları.

Şaşırmayın!.. Eğer lpg kitiniz düzgün ve aracınız bakımlı ise sorun yaşamazsınız.Wink

[/QUOTE]

direk lpg de çalıştırıp gidecek bi kit varmı varsa bizde taktıralımSmile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 30 Oca 2010, 14:48

[quote="derude"]

[/QUOTE]
maaşallah diyeyim bugüne kadar hiç motor arıza lambası yanmadı bende. bogaz ı temizletip adaptasyon yaptırdıktan sonra değişiri umarım. saygılar...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 30 Oca 2010, 14:53

aracı direk lpg de çalıştırıp gitmek aracın benzin pompasını bozar... çünkü araç lpg de giderken bile benzin pompası çalışıyor... ilk önce benzinde çalışıp daha sonra benzine geçmesi herzaman daha iyidir. aracınızı kendiniz gibi düşünün. sürekli leblebi yeseniz ve hiç su içmezsenin ne olursunuz...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir