**TÜM LPG KULLANICILARI**

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

**TÜM LPG KULLANICILARI**

İleti derude » 08 Şub 2010, 22:24

[quote="caglarkrbyk"]siz bu görüşlerinizi sitede ayrı konu açarak paylaşın heralde kavga çıkar. siteye üye olduğumdan beri fabia için veya diğer araçlar için çeyrek depo altı benzin bulundurursanız benzin pompasının yandığını söyluyorlar Smile [/QUOTE]

AnlamadımConfused 

Ben pompanın zarar görmeyeceğini söylemedim, ama bu zararı nasıl gördüğünü anlattım. Sanırım biraz hatlar karıştıSmile

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti emin_72 » 08 Şub 2010, 22:42

merhaba, bende tartışmaya katılmak isterim bende 2006 fabia 1.2 motor gücü sıralı atiket taktırdım 2 hafta oldu benim sabahları arabayı çalıştırdığımda direk benzinle çalışıp motor sıcaklığı 35 derece olunca lpg ye geçiyor  ve kontağı kapattığımda tekrardan otomatik benzine geçiyor hiç bir düğmeye basmadan herşey otomatik
emin_72
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 08 Şub 2010, 22:46

[quote="emin_72"]merhaba, bende tartışmaya katılmak isterim bende 2006 fabia 1.2 motor gücü sıralı atiket taktırdım 2 hafta oldu benim sabahları arabayı çalıştırdığımda direk benzinle çalışıp motor sıcaklığı 35 derece olunca lpg ye geçiyor  ve kontağı kapattığımda tekrardan otomatik benzine geçiyor hiç bir düğmeye basmadan herşey otomatik[/QUOTE]

bu dediğiniz her araçda mevcut bizimkilerde oyle fakat benzin harcamadan direk lpg ile de çalıştırılabiliyormuş ben denedim olmadı atikerde. arkadaşın diğer dediği yöntemi denemedim henüz.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti emin_72 » 08 Şub 2010, 22:51

atikerin en son çıkardığı sistemi taktırdım ben ve benzinsiz çalıştırma özelliği var düğmeye  basılı tutarak marş bastığınızda direk lpg ile çalışıyor ben denedim:)
emin_72
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 08 Şub 2010, 23:24

[quote="emin_72"]atikerin en son çıkardığı sistemi taktırdım ben ve benzinsiz çalıştırma özelliği var düğmeye  basılı tutarak marş bastığınızda direk lpg ile çalışıyor ben denedim:)[/QUOTE]

bende yeni taktırdım 3 ayı geçti heralde bizimkide ondandır:) nasıl oluyor tam olarak anlatın deneyim benzine para vermeyelim yaw
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derude » 08 Şub 2010, 23:25

Şimdi arkadaşlar bu direkt lpg de çalıştırma ile bazı riskleri aldığınızı belirtmek isterim.

Normal şartlarda Lpg, silindir içine buharlaştırılmış halde gönderilir. Bu buharlaştırma işlemi için de ısıtılması gereklidir. Sistemlerin 40 derecede lpg ye geçme mantığı da budurWink

Siz soğuk motorda  lpg yi sıvı halde motora gönderirsiniz. Sıvı yakıt silindir içinde homojen dağılmayacağı için uzun vade de motor ömrünüzü kısaltabilir. Motorunuza zarar verebilir.

Peki benzin de sıvı olduğu halde neden risk oluşturmaz?

Çünkü lpg enjektörleri musluk gibi aç-kapa mantığıyla çalışır benzin enjektörleri gibi yakıtı püskürtüp buharlaştıramaz ve homojen dağılım sağlayamazlar.

Tabi bu riskler teorik bazda. Pratik olarak denemeye değer diyorsanız kolay gelsinSmile

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 08 Şub 2010, 23:39

yani zor durumlarda kullanmak lazım birde kısa zamanlı araç stop ettiğimizde zaten araç sıcak oluyor o zamanda kullanabiliriz.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derude » 08 Şub 2010, 23:49

[quote="caglarkrbyk"]yani zor durumlarda kullanmak lazım birde kısa zamanlı araç stop ettiğimizde zaten araç sıcak oluyor o zamanda kullanabiliriz. [/QUOTE]

+1
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonerx » 09 Şub 2010, 01:51

ben 3 yıldır 10 tl lik benzinle geziyorum bişey olmadı.Çeyrek depo ne ki! balıkladım..
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti C@GL@R » 09 Şub 2010, 11:48

[quote="sonerx"]ben 3 yıldır 10 tl lik benzinle geziyorum bişey olmadı.Çeyrek depo ne ki! balıkladım..[/QUOTE]

bende 12 yıldır hiç benzin almıyorum ama karbüratörlü arabam için. yeni araçlarda iş değişiyor.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir