Fabia'ya Atiker Fast LPG taktırdım

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia'ya Atiker Fast LPG taktırdım

İleti yonetici » 03 Şub 2010, 22:40

Bir süredir araştırdıktan sonra nihayet fiyatınıda göz önünde bulundurarak Fabia 1.4 16v aracıma Atiker Fast sistem taktırdım. Montajı Ümraniyede Candan Mühendislik yaptı. Açıkçası son ana kadar doğru mu yapıyorum yanlışmı pek emin değildim en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir misali bir iş oldu bizimkisi.

Neyse gelelim izlenimlere. Aracın dışından duyulan bir tıs tıs tıs sesi varki bu meşhur LPG enjektör sesi dedikleri olsa gerek Smile Aracın içinde duyulan birşeymi bu ses derseniz bence hayır. Yada motor sesi yol sesi derken seçemeyeceğiniz bir şekilde arada kaynıyor olabilir hiçbir rahatsızlık vermedi bana. Aldığımda araçta ayar yapılıyordu bu nedenle motor sıcaktı beklemeksizin LPG ye geçiş yapıyordu ben manuel olarak Benzin/LPG arası geçiş yaptırdım aracın çalışmasında hiçbir aksama olmadan anında geçiş tamamlanıyor. Önemli hususlardan birisi motor arıza ışığım çok şükür yanmıyor Smile Bu konuda bir garanti vermemişlerdi (temkinli konuşmayı öğrenmişler) bu motorda pek rastldığımız bir durum değil olursada çoğunlukla kendiliğinden bir müddet sonra sönüyor dediler. 25km kadar LPG ile yol geldim hiçbir farklılık hissetmedim aracın çekişi son derece normal benzinden aşağı kalır bir yanı yok. Birde soğuk motor denemesi yapacağım İstanbulda havalar zaten soğuk teste müsait bir ortam var. Geçiş ısısını 40 dereceye ayarladıklarını söylediler o esnadada sorunsuz teklemeden geçiş olursa inşallah başım ağrımadan LPG yi keyifle kullanabileceğim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 03 Şub 2010, 22:41

Hayırlı olsun. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti goksu » 03 Şub 2010, 22:46

hayırlı olsun
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 03 Şub 2010, 23:15

Hayırlı olsun..

Biz taktıralı 800km oldu, 1000km de ayarı var.. Şimdiye kadar ne arıza ışığı yaktı, nede bi sorun.. Sadece üst devirlerde kesilme var..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti myolive » 03 Şub 2010, 23:18

bende aracıma taktıralı 5 ay kadar oldu sorunsuz kullanıyorum.Hayırlı olsun.
myolive
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti veteran » 03 Şub 2010, 23:20

görüşlerini taze taze paylaşta bizede bir cesaret gelsin veya vazgeçelim, hayırlı olsun...

bu arada sizin taktırdığınızı duyup 6 kr lukta zam yaptılar, güle güle kullanın Smile
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti zurna1788 » 04 Şub 2010, 00:16

[quote="by wodoo"]Hayırlı olsun..

Biz taktıralı 800km oldu, 1000km de ayarı var.. Şimdiye kadar ne arıza ışığı yaktı, nede bi sorun.. Sadece üst devirlerde kesilme var..
[/QUOTE]
 üst devirlerde kesilme bendede oluyor.ayar yaptırdım.düzelmedi... sorun ne acaba Shocked
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti zurna1788 » 04 Şub 2010, 00:17

bu arada lpg niz hayırlı olsun. benim 30000 km sıralı lpg tecrubem var fabiada. hiç epc yanmadı çok şükür...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti T.T. » 04 Şub 2010, 00:24

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Fiyat olarak ne kadara takdırdınız acaba?
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti by wodoo » 04 Şub 2010, 00:29

[quote="zurna1788"][quote="by wodoo"]Hayırlı olsun..

[/QUOTE]
 üst devirlerde kesilme bendede oluyor.ayar yaptırdım.düzelmedi... sorun ne acaba Shocked[/QUOTE]

Yazılım yenilenince gidiyormuş o sorun bakalım ne olacak? Önceden baya kesiliyordu gittik basıncı falan arttırdı biraz kesilme gitti, olmadı sorunu yok edene kadar bayiinin tepesine çökerim.. Big%20smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti C@GL@R » 04 Şub 2010, 00:44

hayırlı olsun atikerde karar kılmakla iyi yapmışsınız. benzin göstergesinde düşüş yaşandımı?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RAZOR10 » 04 Şub 2010, 01:00

hayırlı olsun görüşlerini bekliyoruz
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 01:13

[quote="T.T."]öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Fiyat olarak ne kadara takdırdınız acaba?[/QUOTE]

990 TL kredi kartına 10 taksit simit tank.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 01:25

[quote="by wodoo"]Hayırlı olsun..

[/QUOTE]

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar. Üst devirlerde kesilme sorunu enjektörle yada regülatörle ilgili diye bazı forumlarda okumuştum. Ben aracı almaya gittiğimde bilgisayara bağlı olarak son kontrolleri yapılıyordu o esnada vites boştayken gaz verip yüksek devirlere defalarca çıkartıp baktılar herhangi birşey olmadı umarım böyle bir sorun yaşamam.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 01:27

[quote="caglarkrbyk"]hayırlı olsun atikerde karar kılmakla iyi yapmışsınız. benzin göstergesinde düşüş yaşandımı? [/QUOTE]

Benzindeki düşüşü gözlemleyebilecek kadar uzun bir yol yapmadım. Ama daha önceden söylenenlere göre LPG kullanırken bile benzin göstergesi düşmeye devam ediyormuş kontak kapatıp açınca tekrar şamandıradan bakıp gerçek seviyeyi gösterirmiş sizin bahsettiğiniz bu olabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti C@GL@R » 04 Şub 2010, 01:30

evet budur ceyrek depo altında bırakınca düşüş oluyor sanki benzinde gidiyormuşsunuz gibi kontak açıp kapatmakla düzelmiyor depoya 5 liralık benzin atınca düzeliyor. 
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti PİCK-UP » 04 Şub 2010, 01:33

landirenzo kitte kesilme olmuyor kesinlikle opeller için konuşim. çünkü opel kendi garantisi bozulmadan lpg sistemine izin veriyor o kdr güvenilir bir kit seviyorum çok şükür sorunsuz... tavsiye ederim...

hayrlı olsun..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 17:19

Bu gün kütüphaneye gidip hemde LPG yi soğuk motorda denemek için dışarı çıktım. Hava sıcaklığı 4 derece civarındaydı. Motor su seviyesini sabahları kontrol etmem konusunda uyarmışlardı baktım minimum seviyenin 1-2 parmak altına inmiş onu  tamamladım. Devirdaim hattına regülatör bağlandığını ve hava kalmış olabileceğini su seviyesinin bu nedenle düşmüş olabileceğini bildiğimden şu aşamada kaçaktan şüphelenmeden önce 1-2 gün daha beklemek gerektiğini düşünüyorum. Zaten ücretsiz 1.000 km bakımına geleceksiniz tesisat kontrol edilip gerekliyse sıkılacak demişlerdi. Dün taktığım zinciri sökmeye başlamadan önce motoru çalıştırdım ve kısa süre içerisinde zinciri söktüm kardeşim toplarken LPG ye geçiş anında valften gelen "Çıt" sesini duydum açıkçası şaşırdım bu kadar kısa sürede bir geçiş beklemiyordum baktım kontrol göstergesindede LPG'ye geçmiş olarak gözüküyor. Herhangi bir sarsıntı, silkeleme, rölanti düzensizliği olmadı motor arıza ışığımda yanmıyor sistemin şuanda maşallahı var Big%20smile Birde yakıt tüketimi konusunda 20 kuruşun altını görürsem süper olacak.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir