Fabia'ya Atiker Fast LPG taktırdım

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia'ya Atiker Fast LPG taktırdım

İleti C@GL@R » 04 Şub 2010, 17:34

hava sıcaklığı 4-5 derecenin üzerinde ise çabukl geçiyor metre olarak söyleseydiniz aynı araçlara sahibiz karşılaitırma fırsatımız olur bendeki 300-500 m arasında geçiyor. 40 C dereceye ayarlattım bir ay sonra 30 a düşürmek lazım

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 17:38

Metre veremiyorum çünkü araç rölantide çalışırken geçti buda süre olarak zincir sök topla en fazla 5 dakika eder. Benimkinide 40 dereceye ayarladıklarını söylemişlerdi ayarını yazında değiştirmeyi düşünmem çünkü şimdi 40 dereceye misal olarak 500 metrede ulaşıyorsa yazın 100 metrede ulaşır cihazın ayarını kurcalattırmaya gerek yok bence.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti zurna1788 » 04 Şub 2010, 21:59

[quote="by wodoo"] [quote="zurna1788"][quote="by wodoo"]Hayırlı olsun..

Biz taktıralı 800km oldu, 1000km de ayarı var.. Şimdiye kadar ne arıza ışığı yaktı, nede bi sorun.. Sadece üst devirlerde kesilme var..
[/QUOTE]
 üst devirlerde kesilme bendede oluyor.ayar yaptırdım.düzelmedi... sorun ne acaba Shocked[/QUOTE]

Yazılım yenilenince gidiyormuş o sorun bakalım ne olacak? Önceden baya kesiliyordu gittik basıncı falan arttırdı biraz kesilme gitti, olmadı sorunu yok edene kadar bayiinin tepesine çökerim.. Big%20smile
[/QUOTE]
herkes farklı birşey diyor vallahi... kimisi dedi enjektör.kimisi tüp beyni ölmüş dedi.  kimisi diyor ayardandır.ne yapacağımı şaşırdım valla. eskisi gibi çok kesilmiyor ama ne zaman nerde ne olacağı belli olmuyor. yogun trafikte bir kesinti yapıyor.kafayı yiyorum valla... dip gaz yapıyorum banamısın demiyor.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti yonetici » 05 Şub 2010, 15:55

Bu gün araba ile dışarı çıktım dün motor suyu eksildiği için tamamlamıştım bu gün binmeden önce kontrol ettim tahmin ettiğim gibi bir azalma olmamış muhtemelen radyatörde vs. kalan hava çıktı ondan dolayı dün seviye düşmüştü. Hava sıcaklığını araç 2 derece olarak gösteriyordu hareket ettikten sonra 1km kadar gitmemiştim LPG ye geçti sonra hemen geri döndü kısa bir süre sonra tekrar geçti ve kaldı sanırım suyun tam 40 dereceye ulaşma aşamasında bir kararsızlık yaşadı. Bu esnada zaten arabada herhangi tekleme vs. olmuyor sadece geçiş esnasında gelen tık sesinden durumu farkedebiliyorum. Böyle giderse şuanda gayet memnunum yakıt tüketimide 20 kuruş ve altında bir değer çıkarsa süper.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 05 Şub 2010, 18:28

[quote="?"]çünkü şimdi 40 dereceye misal olarak 500 metrede ulaşıyorsa yazın 100 metrede ulaşır cihazın ayarını kurcalattırmaya gerek yok bence.[/QUOTE]
dediğiniz gibi, aracın güneşte park edilmesi bile motor sıcaklığını etkiliyor. geçenlerde kar yağışının 3. günü hava çok sıcaktı, okulun ön tarafında bol güneşli yere park ettim. normalde kışın 4,5 km lik yolumda hararet 90 ı bulamadan okula varırdım. ancak güneşe koyduğum gün yolu yarılayınca ibre yerini buldu.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 09 Şub 2010, 19:38

Evet arkadaşlar ilk gazım nihayet bitti ve elimde bir tüketim değeri oluştu. İlk başta 20 TL gazı montaj yapan yer koymuştu üzerine ben 50 TL aldım ve ayar yapılırken harcanan gazıda hesaba katmazsak 70TL gaz (yaklaşık 34 litre) ile 373km yol yaptım. Buda kilometrede 18,7 krş (0,187 TL) yaktım demek oluyor. Araç soğuk motorda bile LPG ye çok kısa sürede geçtiğinden kayda değer bir benzin sarfiyatı olmadı. Ama bunuda hesaba dahil edicem derseniz o zamanda km de 20-21 kuruşu geçeceğini pek sanmıyorum.

Genel olarak izlenimlerime gelirsek çok şükür araçta yanan bir motor arıza lambam yok Thumbs%20Up Araç ivmelenirken bile benzinden LPG'ye yada oradan benzine hiçbir sarsıntı olmadan geçiyor. Böyle sorunsuz şekilde çalışmaya devam etsin başka bir beklentim yok zaten.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti edoras » 09 Şub 2010, 19:46

[quote="?"]Evet arkadaşlar ilk gazım nihayet bitti ve elimde bir tüketim değeri oluştu. İlk başta 20 TL gazı montaj yapan yer koymuştu üzerine ben 50 TL aldım ve ayar yapılırken harcanan gazıda hesaba katmazsak 70TL gaz (yaklaşık 34 litre) ile 373km yol yaptım. Buda kilometrede 18,7 krş (0,187 TL) yaktım demek oluyor. Araç soğuk motorda bile LPG ye çok kısa sürede geçtiğinden kayda değer bir benzin sarfiyatı olmadı. Ama bunuda hesaba dahil edicem derseniz o zamanda km de 20-21 kuruşu geçeceğini pek sanmıyorum.

Genel olarak izlenimlerime gelirsek çok şükür araçta yanan bir motor arıza lambam yok Thumbs%20Up Araç ivmelenirken bile benzinden LPG'ye yada oradan benzine hiçbir sarsıntı olmadan geçiyor. Böyle sorunsuz şekilde çalışmaya devam etsin başka bir beklentim yok zaten.
[/QUOTE]
aynı benim ilk haftalar.....

bende 20 gün önce taktırdım ilk 1000 de hiç sorun yok...

son 3 günde çıldırmak üzereyim.....

Bilinen tüm arızalar ile uğraşıyorum... offfffffffffffff

ayrıca aracınız 0,187 gayet iyi yakıyor nazar değmesin...
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti yonetici » 09 Şub 2010, 19:54

[quote="edoras"]aynı benim ilk haftalar.....

[/QUOTE]

Sorunsuz bir montaj bir anda su koyverdiyse tesisatta fiziksel bir sorun olduştuğundan şüphelenmek lazım enjektör, regülatör, filtre vs. bir gözden geçirilsin. Aygaz Euro LPG kullandıktan sonra sorun yaşayanlarda pek az sayıda değil sizin son gazı aldığınız yer neresiydi?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti edoras » 10 Şub 2010, 00:46

[quote="?"][quote="edoras"]aynı benim ilk haftalar.....

[/QUOTE]

Sorunsuz bir montaj bir anda su koyverdiyse tesisatta fiziksel bir sorun olduştuğundan şüphelenmek lazım enjektör, regülatör, filtre vs. bir gözden geçirilsin. Aygaz Euro LPG kullandıktan sonra sorun yaşayanlarda pek az sayıda değil sizin son gazı aldığınız yer neresiydi?
[/QUOTE]

bugün ustaya gittim oda öle söleyince araştırmaya girdim sorun dediğiniz gibi haft sonu enişte iyikik yapacam die gitmiş euro lpg atmış aracın bütün ayarlar birbirine girdi gazın bitmesini bekliyorum kople sonra yine bakılacak...
ama şu varki benim araba hala çok yakıyorrrrr anlamdım ben bu işten bişi......

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti yonetici » 10 Şub 2010, 01:22

Milangaz, Shell ve Petrol Ofisi'nden OtoGaz alınabilir çünkü hepsi aynı gaz bu istasyonlara Milangaz tarafından ikmal yapılıyor. BP kendi ithal gazını satıyor herhangi bir katkı vs. iddiaları yok sanırım oda sorun çıkarmaz. İpragaz'da yine sorun çıkarmayan gazlardan. TotalGaz ve Aygaz ise kış aylarında propan oranı yükseltilmiş bir gaz kullanıyorlar nedense bizim ülkedeki kitler bu gaza alışamadı özellikle Aygaz'dan şikayet ediliyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti minan » 10 Şub 2010, 16:57

Arkadaşlar ben bir ay zavoli taktırdım. Ayağımı gazdan çekince araç zamam zaman stop ediyor. Servis bakıyor arıza yok diyor. Ancak aracın lpg'de iken rölentide zaman zaman sarsıldığını ve bazen stop ettiğini gördüm. ancak bunu bir türlü anlamak istemiyorlar. Bu konuda fikri olan var mı?
minan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 10 Şub 2010, 23:40

[quote="minan"] Arkadaşlar ben bir ay zavoli taktırdım. Ayağımı gazdan çekince araç zamam zaman stop ediyor. Servis bakıyor arıza yok diyor. Ancak aracın lpg'de iken rölentide zaman zaman sarsıldığını ve bazen stop ettiğini gördüm. ancak bunu bir türlü anlamak istemiyorlar. Bu konuda fikri olan var mı?[/QUOTE]

Motorun sıcak yada soğuk olması birşeyi değiştiriyor mu?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti akt145 » 10 Şub 2010, 23:57

Emir kardeş bende 2001 68 hp var soguk havada örnegin tuncelide -14 c de aracı lpg kullandığım vakit motor sogukken özellikle dikkat ettim ilk kalkışta sorun yok vitesi 2 ye aldığım vakit devir düşük ise araba öyle bi sikleleme yapıyor ki sorma ama devirde problem yoksa yani yüksekse herhangi bi sorun yok ha sıcakken anlattıgım bu şeylerin hiç birini yapmıyo . Minan arkadaşımızın yazdığı olay bende de oldu rölantide sarsılma ve sabitsizlik ayrıca sarsılma ha bunun sebebide opetten aldığım lpg den kaynaklanıyormuş opetten lpg almayı bıraktım şuan bu sorunların hiç birisi yok

akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti akt145 » 11 Şub 2010, 00:08

şunu farkettim lpg sorun genelde euro aygaz lpg kullananlarda meydana geliyor

akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 11 Şub 2010, 00:28

[quote="akt145"]Emir kardeş bende 2001 68 hp var soguk havada örnegin tuncelide -14 c de aracı lpg kullandığım vakit motor sogukken özellikle dikkat ettim ilk kalkışta sorun yok vitesi 2 ye aldığım vakit devir düşük ise araba öyle bi sikleleme yapıyor ki sorma ama devirde problem yoksa yani yüksekse herhangi bi sorun yok ha sıcakken anlattıgım bu şeylerin hiç birini yapmıyo . [/QUOTE]

Sıralı sistemde motor ısındıktan sonra sorunlar düzeliyorsa:

1) Benzinden LPG'ye sistem otomatik geçmeli siz müdahale etmemelisiniz.

2) Motor suyu sıcaklığı regülatörde 40 dereceye (Yaz - Kış farketmez) ulaşmadan önce sistem LPG'ye geçmemelidir. Bu geçiş sıcaklığı kullanılan LPG kitindeki sıcaklık sensörünün bulunduğu konuma göre daha yüksek bir değer alabilir fakat daha düşük olmamalıdır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti quickcan » 16 Arl 2010, 00:42

FAST LPG olarak bahsettiğiniz nedir?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti yonetici » 16 Arl 2010, 01:02

Atiker'in sıralı otogaz sistemleri Fast, MultiFast ve SafeFast olarak 3'e ayrılıyor. Sanırım araçların ECU'larındaki temel farklılıklar nedeniyle kitleri birbirinden ayırıyorlar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir