ÖN PANEL YANAN MOTOR ARIZA LANBASI

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖN PANEL YANAN MOTOR ARIZA LANBASI

İleti kahraman54 » 10 Şub 2010, 01:12

selam arkadaslar bundan 4ay evvel atıker  marka sıralı tup takdırdım .vebenı gıcık eden on panelde motor arıza lambamsı  cok canımı sıkıyor  servıs gotuyorum  makınayı baglıyorlar sılıyorlar servisden cıkıyorum 10km gıtmıyorum tekrar yanıyor ertsı gun tekrar gidiyorum tekrar siliyor  bızım lamba  10 km sonra  tekrar yanıyor servıs  tup takrıdıgın yere  goster onuda  yaptım adamalr  tek tek yerını inceldıler tamam  bir sorun yok AMA BANA  TUP GAZINI BİR NOKTADAN  almaya bak gibi laflar yaptılar

evet arkadaslar  bu ıkaz lambası bana  ne gıbı sorun olur

ilerde boyle  hep yanması bana  zararı varmı arabaya 

valla  bu lamba  SKOKADAN sogutucak bugıdıste Cry

kahraman54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 10 Şub 2010, 03:36

Bende arabayı aldım alalı yanıyor. Benimki EGR valfinden oda biraz fazla yaktırıyor. Sizinkide sanırım aynı sorun.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 10 Şub 2010, 11:18

motor arıza yanıyorda neden yanıyor vag-com cihaszında hangi hatayı veriyor bunları bilmeden ümür boyu silersiniz. en azından kendiniz silinde boşvere ustayıda yormayın sizde yorulmayın anahtarı 20 defa aç kapa yapın aracı çalıştırmadan  21.de marşa basın siz söndürün...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti kahraman54 » 10 Şub 2010, 11:28

evet  arkadaslar   baska  fıkrı olan arkadas  varmı 
kahraman54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 10 Şub 2010, 11:32

Sorunun kaynağı karışımın zengin ya da fakir olması. Biligisayara bağladığınızda söyleyecektir.

Lpg ustanıza doğru adaptasyonu yaptırın.

Eğer bu şekilde kullanmaya devam ederseniz fazla yakma, fakir karışımdan dolayı ateşleme sorunları dahi yaşarsınız.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti kahraman54 » 10 Şub 2010, 13:11

[quote="caglarkrbyk"]motor arıza yanıyorda neden yanıyor vag-com cihaszında hangi hatayı veriyor bunları bilmeden ümür boyu silersiniz. en azından kendiniz silinde boşvere ustayıda yormayın sizde yorulmayın anahtarı 20 defa aç kapa yapın aracı çalıştırmadan  21.de marşa basın siz söndürün... [/QUOTE]

senın soyledgın yontemı suan yaptım 

halen yanıyor  Big%20smile
kahraman54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 10 Şub 2010, 14:40

[quote="kahraman54"][quote="caglarkrbyk"]motor arıza yanıyorda neden yanıyor vag-com cihaszında hangi hatayı veriyor bunları bilmeden ümür boyu silersiniz. en azından kendiniz silinde boşvere ustayıda yormayın sizde yorulmayın anahtarı 20 defa aç kapa yapın aracı çalıştırmadan  21.de marşa basın siz söndürün... [/QUOTE]

[/QUOTE]

Bu yöntem geçici arızalarda işe yarar. Kalıcı arızalarda arıza nedeni giderilmeden lambayı söndüremezsiniz.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 10 Şub 2010, 14:44

[quote="kahraman54"][quote="caglarkrbyk"]motor arıza yanıyorda neden yanıyor vag-com cihaszında hangi hatayı veriyor bunları bilmeden ümür boyu silersiniz. en azından kendiniz silinde boşvere ustayıda yormayın sizde yorulmayın anahtarı 20 defa aç kapa yapın aracı çalıştırmadan  21.de marşa basın siz söndürün... [/QUOTE]

[/QUOTE]

bu yöntemle ben çok söndürdüm kirli yakıttan dolayı yanıyordu. şimdi yanmıyor artık yine yansa yine söndürürümSmile

tekrar deneyin..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SELİM_ANK » 10 Şub 2010, 15:40

usta bnde lpg taktırmadn önce çok düşündm taktırdığım yerde o arıza lambasının yakıtla alakalı olduğu söylendi bnde hep aynı istasyondan hatta hep aynı pompadan alıorum gazı ışık falan yanmadı hiç inş yanmaz da..
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti taner_octavia » 10 Şub 2010, 20:48

bende ac kapa yontemini 1 kere yaptım 10 defa acıp kapattım lamba sonmustu.zaten 1defa yandı lamba o da sanırım benzinden dolayı.bidada tekrarlamadı inş.da tekrarlamaz.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti akt145 » 10 Şub 2010, 21:49

bence canını sıkana kadar lpg yi söktür gitsin... dizel al kafan rahat olur

akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 10 Şub 2010, 21:57

[quote="akt145"]

bence canını sıkana kadar lpg yi söktür gitsin... dizel al kafan rahat olur

[/QUOTE]
katılıyorum Thumbs%20Up
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 10 Şub 2010, 23:28

Arıza lambasının yanmasına neden olan sorun neyse araç bilgisayara bağlandığında zaten söyler. Oradaki sorunu gören serviste lambayı söndürdüm haydi güle güle git demez bir açıklama yapar ya siz bize meseleyi eksik anlatıyorsunuz yada servis diye gittiğiniz yerde iş yok. Arıza lambası hangi sebeple yanıyorsa ona göre farklı işlem gerekecektir. Arıza ışığının sönmesi için önce zengin yada fakir karışım vs. gibi sorun neyse o tespit edilecek ona göre LPG yeniden ayarlanacak.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir