Opel ve volkswagen landi renzo ile anlaşmış

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Opel ve volkswagen landi renzo ile anlaşmış

İleti ayhani » 10 Şub 2010, 21:07

Arkadaşlar opelin ve volkswagen firmaları landi renzo ile anlaşmış.
Fabrika çıkışı arabalarına landi renzo kit takılacakmış garanti
kapsamında... Volkswagen reklam filmi aşağıdaki linkte:
http://www.landi.it/layout.jsp?idz=1014 ... o=6&lang=2

NOT-1: Bu yazı aşağıdaki linkten (Ç)alıntıdır
http://www.fordclubtr.com/forum/Landi-R ... html&st=80

lpg güvenlik testi videosu izleyin not.bu test sadece italyan sistemlerde yapılıyor biz daha yerli markalarda görmedik.

tıklayın izleyin.landirenzo lpg sistemi testi opel astra çarpıulıyor yakılıyor.

http://www.waschen-tanken.de/autogas.htm

NOT-2: Bu yazı aşağıdaki linkten (Ç)alıntıdır
http://forum.donanimhaber.com/m_27460585/tm.htm

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 10 Şub 2010, 21:40

Teşekkürler..

Adamlar LPG çıkış ağzını benzin depo dolum ağzının yanına koyuyorlar.Bizde ise yasak! Neden çünkü insanlarımız bilinçsiz, eğitimsiz, saygısız olduğu için LPG 'li aracı ile kapalı otoparka giriyor.Bunuda göremedikleri için tehlike arz ediyor.O yüzden yasak bizde..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti isikayhan » 10 Şub 2010, 22:40

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti RoadFighter » 10 Şub 2010, 23:04

İlerde İnsignia alma ihtimalimiz olursa Landi Renzo takacağız demek ki :)

Sıfır olup da lpg'li 1.6 180 hp'lik İnsignia var.

Bayiden bu şekilde garantili araç almak iyi birşey.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti yonetici » 10 Şub 2010, 23:38

[quote="mygokhan"] Neden çünkü insanlarımız bilinçsiz, eğitimsiz, saygısız olduğu için LPG 'li aracı ile kapalı otoparka giriyor.[/QUOTE]

Bende giriyorum kapalı otoparklara Embarrassed LPG'li araçların kapalı otoparka girme hakkı engellenmemeli. Benzin kullandığım dönemdede çok kızdığım bir uygulama olduğu için şimdi vicdanım rahat. TSE tarafından onaylı parçalar kullanılarak yine TSE'den onaylı bir firma tarafından özel eğitim almış bir makina mühendisi gözetiminde montaj yapılıyor. Sonra bu yetmiyor Makina Mühendisleri Odası tarafından işletilen istasyonlarda kontrolden geçiyorsunuz ve yapılan işlemin kusursuzluğu tescil ediliyor. Araç en fazla çarpma, çarpışma riski olduğu trafikte rahatca yasal olarak gezebiliyorken en güvende olduğu otopark gibi bir yere gelince yok olmaz sen bombasın diye muamele yapılıyor. LPG li aracı tamam kontrol etsinler ama adamın ruhsatına işli ise gaz sızdırmazlık raporu vs. herşeyi tamamsada müsade edilmesi gerekir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti azakoglu » 10 Şub 2010, 23:40

Aaaah Ah 2 senedir söylüyorum landirenzo landirenzo diye dilimde tüy bitti , üstelik forumlarda reklamcımısın sen niye reklam yapıyon diye bir sürü tepki aldım ama zaman beni haklı çıkardı işte.

Buda ilgililere kapak olsun :)
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Şub 2010, 01:17

[quote="?"][quote="mygokhan"] Neden çünkü insanlarımız bilinçsiz, eğitimsiz, saygısız olduğu için LPG 'li aracı ile kapalı otoparka giriyor.[/QUOTE]

Bende giriyorum kapalı otoparklara Embarrassed LPG'li araçların kapalı otoparka girme hakkı engellenmemeli. Benzin kullandığım dönemdede çok kızdığım bir uygulama olduğu için şimdi vicdanım rahat. TSE tarafından onaylı parçalar kullanılarak yine TSE'den onaylı bir firma tarafından özel eğitim almış bir makina mühendisi gözetiminde montaj yapılıyor. Sonra bu yetmiyor Makina Mühendisleri Odası tarafından işletilen istasyonlarda kontrolden geçiyorsunuz ve yapılan işlemin kusursuzluğu tescil ediliyor. Araç en fazla çarpma, çarpışma riski olduğu trafikte rahatca yasal olarak gezebiliyorken en güvende olduğu otopark gibi bir yere gelince yok olmaz sen bombasın diye muamele yapılıyor. LPG li aracı tamam kontrol etsinler ama adamın ruhsatına işli ise gaz sızdırmazlık raporu vs. herşeyi tamamsada müsade edilmesi gerekir.
[/QUOTE]

Öyle doğru diyorsun Emir, ama işte bu olay yasak olduğu için acayip acayip uygulamalara girişiyorlar..

Aslında LPG sistemine uyumlu havalandırmalı, alarm cihazlı otopark standartı getiriliecekmiş.O zaman LPG 'li araçlarda kapalı otoparkları kullanabilecek.

Aklıma geldi, bizim buralarda yeni açılan bir alışveriş merkezinin kapalı otoparkına LPG'li araçlar girebiliyor.Her direkte gaz dedektörü var.
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti edoras » 11 Şub 2010, 02:07

[quote="?"][quote="mygokhan"] Neden çünkü insanlarımız bilinçsiz, eğitimsiz, saygısız olduğu için LPG 'li aracı ile kapalı otoparka giriyor.[/QUOTE]

[/QUOTE]

Bir kere karşılaştım böle bir durumla bende o zamanlar tüp yoktu istinye parkta güvenlik nasıl olduysa cipte tankı gördü aracı içeri alamazsınız dedi kadın indi arabadan çırpı bacak kesin manken güvenliğe şöle tepeden süzdü sonra gitti valeye verdi bi yeşil adam aldı arabayı soktu içeri gelde çıldırma..... yasak olsa ne yazar zihniyet bozuk bizde.... e bunu gören ben tabiki depoyu gizlettim tank girişi için tamponu deldirmedim şimdi bende giriyorum.... ne yani elelamin çırpısına herşey free bize yasak yok öle kurallar herkeze eşit olmalı... uygulama jipe paraya göre değişiyorsa ben fabişi hiç altta bırakmam yani...  
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti HTP » 11 Şub 2010, 12:05

Diğer ülkelerde böyle bir yasak varmı acaba.Otoparklara girememek kadar abes ve Lpg'li araca sahip insanları yok saymaya yönelik yanlı bir uygulama olamaz. "Eğitimsiz yada saygısız" biri varsa bunlar lpg'li arabaya sahip olanlar değil."TSE tarafından onaylı parçalar kullanılarak yine TSE'den onaylı bir firma tarafından özel eğitim almış bir makina mühendisi gözetiminde montaj yapılıyor".Emirinde dediği gibi ozaman bu onayları vermesinler.Zamanında bu denetimler yokken arabasının arkasına piknik tüpü takanlarıda gördük.Bazı talihsiz laflar gidecekse onlara gitsin.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti mygokhan » 11 Şub 2010, 12:16

[quote="HTP"]Diğer ülkelerde böyle bir yasak varmı acaba.Otoparklara girememek kadar abes ve Lpg'li araca sahip insanları yok satmaya yönelik bir uygulama olmaz.Eğitimsiz yada saygısız biri varsa bu lpg arabaya sahip olanlar değil.TSE tarafından onaylı parçalar kullanılarak yine "TSE'den onaylı bir firma tarafından özel eğitim almış bir makina mühendisi gözetiminde montaj yapılıyor".Emirinde dediği gibi ozaman bu onayları vermesinler.Zamanında bu denetimler yokken arabasının arkasına piknik tüpü takanlarıda gördük.Bazı talihsiz laflar gidecekse onlara gitsin.[/QUOTE]

Benim lafım kuralları hiçe sayana,..Elbette montajlar TSE 'li garantili güzel yapılıyor ama şu an yasak olduğu için denetim artıyor, abuk subuk kurallar peşinde koşturuyoruz sonra...

Ama yasak işte! nalet olsun belkide o şekilde sınırlandırma beni vazgeçirdi LPG'den..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti armagan » 11 Şub 2010, 12:25

VW den yapılan bi açıklama varmı bu konu ile ilgili ?
armagan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Şub 2010, 14:42

[quote="armagan"]VW den yapılan bi açıklama varmı bu konu ile ilgili ?[/QUOTE]

Bu haberde bahsi geçen uygulama global çapta birşey değil ülkemizdede Chevrolet ve Hyundai gibi markalar benzer uygulamaları yapıyor. Distribütör ve fabrika ülkedeki mevcut koşullar ve yasaları gözeterek garanti kapsamında değişiklikler yapabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir