LPG(Bursa Tomurcuk Otomotiv Yetkili.skoda servisi)

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG(Bursa Tomurcuk Otomotiv Yetkili.skoda servisi)

İleti tezerozen » 21 Şub 2010, 17:49

Merhabalar... Bu güne kadar forumda lpg konularını detaylarıyla takip ettim ve sonunda taktırmaya karar verdim.Fakat araştırmalarım sonucu kit markasından çok montaj tekniğinin önemli olduğunu anladım.Bu yüzden sürekli gittiğim özel servisime danıştım.Servis sahibi eğer imkanımız varsa bize bursada bir montaj servisi önerebileceğini söyledi.Bende sorun yaşamamak için bu imkanı yaratmaya çalıştım.Alınan randevu sonucu perşembe günü bursadaydık.Gittiğimiz yer küçük sanayide Tomurcuk Otomotiv idi.bizi direk Mak Müh. Gürol Bey karşıladı ve ilgilendi.Aklımdaki soruların tamamını sordum ve hepsine mantıklı ve tatmin edici cevaplar aldım.sistem olarak 7 tane kit kullanıyorlar ama Bize mustafa bey brc önermişti . Gürol beyde Brc nin uygun olucağını söyleyince brc de kara kıldık. Aracın montajını akşama kadar bitirmeye çalışacaklarını ama sabah soğuk test te yapmak istediklerini söylediler.Bizde tamam dedik :) Boynumuz kıldan inceydi .

Bu şartlarda montaj sabah 9 dan akşam 6.30 a kadar sürecekti.Müh. beye nden bu kadar uzun sürüyor diye sorduğumda biz aracın montajını tek bir ustaya yaptırırız dedi.Bİr kaputun altında 2 usta çalışması sorunları çoğaltır dedi.ve gün boyunca takip ettim aracın başı hiç boş kalmadı.Ama ufak tefek yardımların dışında hep aynı usta çalıştı aracın başında.İşçilikleri çok temiz.Kiti özene bözene nakış gibi işliyorlar araca.Ayrıca Kitimizi Yetkili skoda servisinde taktırmış olduk .Buda insana çok güven veriyor.

Şimdi gelelim diğer ayrıntılara kitin toplam maliyeti 1750 tl .Yakış meselesine gelcek olursak.Sistem 33 lt gaz aldı.Bu gazı bursa küçük sanayiden aldık.Bursa heykele girip çıktıktan sonra (yoğun trafikte) İstanbul küçük çekmceye geldik.Burdan bir kere zeytinburnu birkerede avcılar yaptık (buralarda yoğun trafikte). Daha sonra k. çekmeceden tekirdağa geldik.33 lt gazla 1.6 octavia araç 380 km yaptı Lt fiyatı 2.07 den hesaplandığı zaman 18 kr km başı maliyet çıkıyor.Aracın ekstra yüklü olmasıda cabası.Tabi lpg sorunları uzun vadede belli eder kendini ama şu anda çok memnunum.Bursa Skoda tomurcuk otomotivi herkese tavsiye ederim.Çok kibar ve dürüst insanlar Umarım aracımın sağlığı  bu şekilde devam eder.Okuduğunuz için teşekkürler :)

2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 21 Şub 2010, 20:10

Tomurcuk oto iyidir.Yasin bey ve irfan bey var sahipleri şahsen tanırım kendilerini..Aynı zamanda benimde müşterilerimdir.

LPG konusunda Bursa'daki en kuruluş olduğunu düşünüyorum..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti tezerozen » 21 Şub 2010, 20:19

[quote="mygokhan"]Tomurcuk oto iyidir.Yasin bey ve irfan bey var sahipleri şahsen tanırım kendilerini..Aynı zamanda benimde müşterilerimdir.

LPG konusunda Bursa'daki en kuruluş olduğunu düşünüyorum..

[/QUOTE]

Ben Yasin bey ile tanışabildim .sağolsun ilgisini hiç eksik etmedi...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti Disco Mralı » 21 Şub 2010, 21:00

LPG Konusunu bilemem ama 5 yıl önce arabamın içine ettiler satmak zorund a kaldım..Bnm bildiğim arabayı bana zorla bir şey olmamış gibi verdiler anlattım fakat bu arabanın böyle olduğununu hiç bir şeyin değişmediğini söylediler...Bu yüzden onlara bir daha güvenmem ve tavsiye etmem Ve aldıkları parada cabası...Lanet Olsun Onlara!!!!Angry
Disco Mralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 24 Şub 2010, 19:56

[quote="Disco Mralı"] LPG Konusunu bilemem ama 5 yıl önce arabamın içine ettiler satmak zorund a kaldım..Bnm bildiğim arabayı bana zorla bir şey olmamış gibi verdiler anlattım fakat bu arabanın böyle olduğununu hiç bir şeyin değişmediğini söylediler...Bu yüzden onlara bir daha güvenmem ve tavsiye etmem Ve aldıkları parada cabası...Lanet Olsun Onlara!!!!Angry
[/QUOTE]

hangi konuda sıkıntı yasadınız acaba bizide bilgilendirirmisniz...
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Arabanız: Kia Sportage

İleti Disco Mralı » 24 Şub 2010, 23:54

Uzun yol yapıcaktım .Bi bakım yaptırayım demiştim sene sanırım ya 2002 ya 2003 Bıraktım arabayı ertesi gün gittim aldım Bi deneyeyim dedim ya araba gitmiyo gaz yemiyo allahım gazı verdin mi giden araba altından kaçan araba gaz yemiyoKafayı yicem !!! Gittim dedim böyle böyle araba gitmiyo ne yaptınız anlamadım dedim...dediler bişi yapmadık ARABA ZATEN BÖYLEYDİ ddediler.Sonra Test falan yaptıralım falan ii dedim bnde yaptıralım dedim.Testte motor testi bosh a yaptırılıyor.yaptırırken orada ki yani çalışan kişilerle falan konuştular adama bana bir şey yok dedirttiler bide paramı aldılar bende lanet olsun dedm bir daha da uğramam buraya .. Bukadar dikkatli olun...
Disco Mralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 25 Şub 2010, 01:58

[quote="Disco Mralı"] Uzun yol yapıcaktım .Bi bakım yaptırayım demiştim sene sanırım ya 2002 ya 2003 Bıraktım arabayı ertesi gün gittim aldım Bi deneyeyim dedim ya araba gitmiyo gaz yemiyo allahım gazı verdin mi giden araba altından kaçan araba gaz yemiyoKafayı yicem !!! Gittim dedim böyle böyle araba gitmiyo ne yaptınız anlamadım dedim...dediler bişi yapmadık ARABA ZATEN BÖYLEYDİ ddediler.Sonra Test falan yaptıralım falan ii dedim bnde yaptıralım dedim.Testte motor testi bosh a yaptırılıyor.yaptırırken orada ki yani çalışan kişilerle falan konuştular adama bana bir şey yok dedirttiler bide paramı aldılar bende lanet olsun dedm bir daha da uğramam buraya .. Bukadar dikkatli olun...
[/QUOTE]

aracınız nedir acaba?
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Arabanız: Kia Sportage

İleti kbr22 » 06 May 2011, 20:00

tomurcuk otogaz o kadar iyi, çalışanları o kadar zeki ki, orijinal aracın hazır yerine kiti montajlayamıyor! Yeri olduğu halde kiti aracın altına montajlayıp, arabanın içine ettiler bir de utanmadan 10 yıllık aracın orjinalliği mi olur dediler. Ayrıca reklamlarına da inanmayın bu beceriksizlerin ödeme şekilleri reklamlarındaki gibi değil. haram olsun aldıkları paralar..
kbr22
Yeni Üye
Yeni Üye

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir