lpg de motor daha cabuk conta yakar diye duydum ?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg de motor daha cabuk conta yakar diye duydum ?

İleti taner_octavia » 25 Şub 2010, 18:41

mrb arkadaslar.arac lpg li olunca daha cabuk motor conta yakıyormus.basına gelen varmı...

Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti C@GL@R » 25 Şub 2010, 18:43

taner kardeşim taktır ya taktır hurafe bunlar 12 yıldır lpgli araç kullanıyoruz hiçbirsey olmaz ha araban 20 yılda hurdaya gideceğine 19 yılda gider o zamanda kim öle kim kalaSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mdemir16 » 25 Şub 2010, 18:48

[quote="taner_fabia"]mrb arkadaslar.arac lpg li olunca daha cabuk motor conta yakıyormus.basına gelen varmı...[/QUOTE]

Ali kardeş, sen ayda kaç km yapıyorsun? ayda 3000km yapıyorsan şöyle bir hesap yapalım. senin aracın benzinde 0,35 lpgde ise 0,20Tl yakar ortalama. 3000 * 0,15 = ayda 450TL avantajın olur. senede 5400TL avantajın olmuş olur. bu aracı 5 sene kullansan 27000 TL yapar ve senin araban sana bedavaya gelmiş olur. hesap bu kadar basit. sen bu hesaptan sonra ister lpg taktır istersen taktırma. millet sıfır benzinli X5 alıp lpg taktırıyor, sen hala benim aracım daha kolay conta yakar mı diye soruyorsun. karar senin dostum. saygılarımla mustafa demir
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 25 Şub 2010, 18:48

:) sonunda lpg li olucam.dizelede zam gelmis bayabi .e benzine gelicekte dizele gelmezmi küser valla eksik kaldim diye :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mdemir16 » 25 Şub 2010, 18:52

[quote="taner_fabia"]:) sonunda lpg li olucam.dizelede zam gelmis bayabi .e benzine gelicekte dizele gelmezmi küser valla eksik kaldim diye :)[/QUOTE]

Taner kardeşim sen hemen lpg taktır ama hemen işletme ruhsata. nasıl olsa polisin sorduğu falan yok. sen dene ondan sonra kararın şöyle olacak. ahhh bu lpg yi daha önce niye taktırmamışım. sana tavsiyem tartarini marka lpg taktırman. biraz pahalıdır ama kendini amorti eder. ve sorun da yaşamazsın kesinlikle. saygılar mustafa demir
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 25 Şub 2010, 18:56

[quote="mdemir16"] [quote="taner_fabia"]:) sonunda lpg li olucam.dizelede zam gelmis bayabi .e benzine gelicekte dizele gelmezmi küser valla eksik kaldim diye :)[/QUOTE]

Taner kardeşim sen hemen lpg taktır ama hemen işletme ruhsata. nasıl olsa polisin sorduğu falan yok. sen dene ondan sonra kararın şöyle olacak. ahhh bu lpg yi daha önce niye taktırmamışım. sana tavsiyem tartarini marka lpg taktırman. biraz pahalıdır ama kendini amorti eder. ve sorun da yaşamazsın kesinlikle. saygılar mustafa demir
[/QUOTE]

hıı onu sorucaktım iyi hatırlattınız.lpg taktıgımda ruhsata isletme muaynesi falan ne kadar surede yaptırabilirim.1ay falan gezebilirmiyim :) en azından o masrafları bidaki aya sarkıtabilirmiyiz.polise yakalanmadıgımız surece...
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tezerozen » 25 Şub 2010, 19:01

[quote="taner_fabia"] [quote="mdemir16"] [quote="taner_fabia"]:) sonunda lpg li olucam.dizelede zam gelmis bayabi .e benzine gelicekte dizele gelmezmi küser valla eksik kaldim diye :)[/QUOTE]

[/QUOTE]

hıı onu sorucaktım iyi hatırlattınız.lpg taktıgımda ruhsata isletme muaynesi falan ne kadar surede yaptırabilirim.1ay falan gezebilirmiyim :) en azından o masrafları bidaki aya sarkıtabilirmiyiz.polise yakalanmadıgımız surece...[/QUOTE]

Eğer tomurcukta taktırmayı düşünürseniz tel numaranızı atın özelden ariyim sizi detaylı görüşelim.Ben taktıralı 1 hafta oldu ama gayet memnunum , siz bursalı olduğunuza göre başka yere gitmeyin derim ben ....
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti yargic » 25 Şub 2010, 21:52

kardeş contayı lpgli motor yakmaz, yaksa yaksa acemi sürücü conta yakar
yargic
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir