>>lpg gösterge ve dolum yeri fikir amaçlı>>>

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

>>lpg gösterge ve dolum yeri fikir amaçlı>>>

İleti C@GL@R » 26 Şub 2010, 19:49

BEN BU ŞEKİLDE YAPTIRDIM TAKTIRACAK ARKADAŞLARA FİKİR OLMASI AÇISINDAN KONU AÇILMIŞTIR YALNIZ DOLUM KISMININ AĞZINI BİRAZ DAHA ARACIN ARKASINA CEVİRMELİSİNİZ YOKSA ARAÇ YÜKLÜ İKEN DOLUM ZOR OLUYOR EN KISA ZAMANDA DÜZELTİRECEĞİM BEN. AMA YER OLARAK İYİ..SİMİT DEPODA TAKILDI ARACIN LPG Lİ OLDUĞU SADECE DOLUM SIRASINDA ANLAŞILIYOR..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti tam3r » 26 Şub 2010, 20:02

benimki göstergesi aynı yerde, dolum yeri de aynı yerde yalnız ağzı biraz daha dışarıda dolum kolaylığı açısından daha kullanışlı.
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Şub 2010, 21:05

Benimki el freninin altındaki plastik parçada. Konsol yada başka bir yerin delinmesini istemedim pek gözönündede olsun istemiyordum seyir halindede ulaşacağım yerde olmalıydı orası çok iyi oldu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 26 Şub 2010, 21:15

iyi yapmışsınız biryeri delmeye gerek yok bende özellikle resimdeki yeri istedim araçla bütünleşen bir yer ve bakınca net bir şekilde görülüyor. ayrıca orda tam düğmenin gireceği kadar 1 cm küçük kanal var oraya yapıştırttım.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 03 Mar 2010, 16:43

lpg gostergeyi assa koydugunuzda gormesi zor olur bence ısıkları.en azından o anda benzindemi gazdamı gittigini anlayamassınız ısıklarına bakmadıgınız taktirde.benimkini ensolda yukarı dogru cıkan kolonun baslangıcı varya oraya koymuslar.degistirme imkanı var ama simdilik dursun dedim baska yer dusununceye kadar.resmini cekince koyayım.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti C@GL@R » 03 Mar 2010, 17:35

[quote="taner_fabia"]lpg gostergeyi assa koydugunuzda gormesi zor olur bence ısıkları.en azından o anda benzindemi gazdamı gittigini anlayamassınız ısıklarına bakmadıgınız taktirde.benimkini ensolda yukarı dogru cıkan kolonun baslangıcı varya oraya koymuslar.degistirme imkanı var ama simdilik dursun dedim baska yer dusununceye kadar.resmini cekince koyayım.[/QUOTE]

bakınca gayet net görünüyor :) ordada görülmezse nerde görülecek aracınıza binerken bir bakın bnm koydurduğum yeri. ayrıca gaz damı benzindemi gittiğini görmeye gerek yokki araç zaten gazda gidiyor gaz bitince otomatik bnzine geçiyor ayrıca lambalar yerine km ye bakıyorum o daha kesin sonuç veriyor. sizi koyduğunuz yeri doğru anladıysam hayatta oraya koydurmazdım nitrojenmi bu alt tarafı lpg o kadar göz önunde olmasına gerek yok
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti by wodoo » 03 Mar 2010, 17:39

Bende benim araçta bu resimdeki gibi bi yer var oraya koyun göstergeyi dedim ama uğraşmayalım diye getir sen vitesin önüne koy! Her bindiğimde el sallıyo ordan bana sağolsun Big%20smile

Meydanda yani, ben düplüyüm diye bağırıyo araba.. Big%20smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti 10TOPRAK » 03 Mar 2010, 20:24

Wink Teşekkürler çağlar fotolar için...
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 03 Mar 2010, 21:56

peki asr dugmesinin yanına koyan varmı.yani teiyibin ustundeki dizili olan bos yerlerden birine.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 03 Mar 2010, 21:57

ilk banada orayı önerdiler bende aracın konsolunu hiç delmeye niyetim yok dedim:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 04 Mar 2010, 05:39

Bende elfreninin altında. O parçanın durumuna bakmayın zaten hırpalanmış haldeydi takarken verilmiş bir hasar değil.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 10 Mar 2010, 12:01

[quote="taner_fabia"]lpg gostergeyi assa koydugunuzda gormesi zor olur bence ısıkları.en azından o anda benzindemi gazdamı gittigini anlayamassınız ısıklarına bakmadıgınız taktirde.benimkini ensolda yukarı dogru cıkan kolonun baslangıcı varya oraya koymuslar.degistirme imkanı var ama simdilik dursun dedim baska yer dusununceye kadar.resmini cekince koyayım.[/QUOTE]

GÖZ MESAFESİNDEN RESİM ÇEKTİM YANİ GÖRÜLÜYOR RAHAT BİR ŞEKİLDE GAZDAMI BENZİNDEMİ KAÇ DİŞ LPG KALMIŞ VS..

Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 10 Mar 2010, 12:40

Ben Octi de ASR düğmesinin sağ tarafındaki boş düğmelerden birini delip üzerine yapıştırdım. Hiç de öyle görünmesin falan gibi bir derdim yok. Daha önce kullandığım 2 aracımda da LPG ışıkları bu kadar kolay görünür olmadığı için uzun yolda yakıt durumunu görmek istediğimde sinirlenirdim. Bir sonraki aracımda en görünür yere koyacağım diye sözüm vardı. Aracım LPG li diye utanmıyorum ki gizli olsun. Bu zamana benzinli araç kullanılmaz bu ülkede. Teyp düğmesi ne ise LPG de o benim için.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti taner_octavia » 10 Mar 2010, 13:20

[quote="adilektasli"] Ben Octi de ASR düğmesinin sağ tarafındaki boş düğmelerden birini delip üzerine yapıştırdım. Hiç de öyle görünmesin falan gibi bir derdim yok. Daha önce kullandığım 2 aracımda da LPG ışıkları bu kadar kolay görünür olmadığı için uzun yolda yakıt durumunu görmek istediğimde sinirlenirdim. Bir sonraki aracımda en görünür yere koyacağım diye sözüm vardı. Aracım LPG li diye utanmıyorum ki gizli olsun. Bu zamana benzinli araç kullanılmaz bu ülkede. Teyp düğmesi ne ise LPG de o benim için.[/QUOTE]

resmini cekip koyabilirmisiniz acaba.nasil duruyor merak edeiyorum.bende orasını dusunuyorum aslında ama bakalm.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti efrasiyap » 08 Haz 2010, 10:36

C@GL@R yazdı:
taner_fabia yazdı:lpg gostergeyi assa koydugunuzda gormesi zor olur bence ısıkları.en azından o anda benzindemi gazdamı gittigini anlayamassınız ısıklarına bakmadıgınız taktirde.benimkini ensolda yukarı dogru cıkan kolonun baslangıcı varya oraya koymuslar.degistirme imkanı var ama simdilik dursun dedim baska yer dusununceye kadar.resmini cekince koyayım.
GÖZ MESAFESİNDEN RESİM ÇEKTİM YANİ GÖRÜLÜYOR RAHAT BİR ŞEKİLDE GAZDAMI BENZİNDEMİ KAÇ DİŞ LPG KALMIŞ VS..

bence çok güzel bi uygulama olmuş. emeğinize sağlık bende aynı yere yaptırmayı düşünüyorum.
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer altaş
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 octavia elegance mpi

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir