Fabia MPİ motor ve LPG

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia MPİ motor ve LPG

İleti colourone » 08 Mar 2010, 11:41

ARkadaşlar, 1.4 68 bg mpi motorlar için LPG uyumlu mudur? Ayar tutuyor mu? Bu özelliklere sahip fabia sahiplerinin ve konunun iyi bilenlerinin görüşlerine ihtiyacım var. Sağolun. ARaç 48 bin km de 2003 model.

colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti fıratt » 08 Mar 2010, 11:43

en sorunsuz motor denilebilir lpg için taktırın sorun olmaz.
zaten karburatorlu eski sistem bir motora elektronik eklemeler yapılıp enjeksiyon sisteme donuşen bir motor..okadar teferruatlı bir motora sahip değil az çeker çok yakar taktır gitsin 
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 08 Mar 2010, 12:02

şans işi ne desek yalan olur kimi çok iyi uyum sağlıyor kimi bu lpg den illahlah diyor. sizin araçla aynı araca takan yerlere taktırın. hayatında fabia görmemiş birine giderseniz sorun olur.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti colourone » 08 Mar 2010, 12:10

ankara mavi denizler brc bögle bayisinde brc my 07 taktırmayı düşünüyorum. HAricinde Teleflex ve Prins sistemlerine baktım. Ancak, Ankara Ata Skoda, BRC ile sözleşme yapmış ve sıfır araçlara BRC takmak isteyenlere servis garantisi de sağlıyormuş.

Kalibrasyon konusunda sıkıntı yaşar mıyım en çok bunu merak ediyorum. Ayrıca aracımın şehir içi normal kullanımda yaktığı benzin değerleri: 100 km de 8 litre...Normalden biraz fazla geliyor bana.Bujileri değiştirip subap ayarı yaptırdığım halde.

Açıkçası lpg taktırmak konusunda istekliyim ancak aracım için uygun mu ondan emin değilim. Dediğiniz gibi sorun çıkabilir de çıkmayabilir de...

Mpi motor fabiasına lpg taktıranların lpg markası, varsa aracında ayşadığı sorunlar, sorunları nasıl çözdükleri ve yakıt sarfiyatları (benzin ve lpgde) konusunda yazabilirler mi acaba?
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti fıratt » 08 Mar 2010, 12:43

lpg konu baslıgında soruna cvp bulabilirsin
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir