TAMAM PES EDİYORUM SİZ KAZANDINIZ !!

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TAMAM PES EDİYORUM SİZ KAZANDINIZ !!

İleti C@GL@R » 08 Mar 2010, 22:12

mehmet şimdi böyle diyorsun ama dizel sana 2000-3000 lira masraf çıkarınca zamanı gelince o zaman bu laflarını hatırlatırım:)..allah göstermesin diyelimde..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti grey_wolf » 08 Mar 2010, 22:18

[quote="caglarkrbyk"] mehmet şimdi böyle diyorsun ama dizel sana 2000-3000 lira masraf çıkarınca zamanı gelince o zaman bu laflarını hatırlatırım:)..allah göstermesin diyelimde..
[/QUOTE]

bencede Allah yinede göstermesin. bizim rahmetli bir 307 vardı deriz. :)))

cağlar tamamda o internette araştırıyorum bir sürü şikayet var atikerden . 2 sebebi olabilir ya bu ürün çok satıyor o yüzden sorun yaşayanların oranı diğerlerine göre sayısal olarak fazla yada her arabaya aynı uyumu sağlamıyor.

riske girmek istemiyorum. ama bakarsın çok iyi bir usta bulurum atiker taktırırım belli olmaz.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti C@GL@R » 08 Mar 2010, 22:51

o sayı dediğiniz gibi satışla doğru orantılı olarak artıyor.  10 arabadan 6 si atiker 3 ü brc 1 i diğerleri olunca..her ününe gelende lpg ustası kesilince oyle oluyor. bnm taktırdığım yer 14-15 yıldır lpg takıyor. yoksa bende atikere sıcak bakmıyordum ustaya güvendim güvenimde boşa çıkmadı
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 08 Mar 2010, 22:53

[quote="grey_wolf"] [quote="oguz"] yazın bin tl lik benzin harcayacaksın abi ama yazdan önce 2000tl lik lpg kiti taktıracaksın bide 500tl gaz harcayacaksın olacak 2500 (ben kaliteli bişe olarak düşündüm). tamam gelecekte amorti eder diyosan eyvallah ama yazın gidilecek yol için yapılması mantıklı degil bence.

[/QUOTE]

oğuzum sadece yaz için değil tabiki. yoksa o kadar para için yapmam lpg falan. sadece onu bir seferde ödeyecem onun için yazdım. düşün normalde ödediğimiz parayı. birde bu lpg den bir çok kişi illallah demiş. özellikle atikerden. o yüzden ben arabayla 3-4 defa arka rakaya sanayi ye gidersem satarım canım arabayı yazık olur. benim arabam bakımları dışında çok sükür sanayi görmedi. hiçte sevmem. bu yüzden almışken iyisi sorunsuzu olsun. derdindeyim. o yüzden biraz pahalı ama bence değer diye düşünüyorum.[/QUOTE]

abicim illa taktıracaksan bunu bence biraz maliyeti göz ardı etki sorunsuz olsun. senin araba 101hp yanılmıyosam 4 silindir. 3 silindirli yani 1.2 olsaydı landirenzo dan baska bi laf etmezdim. çünkü orjinal 3 enjektörlümü diyolar tek kit landirenzo da var ve sorunsuz calısıyo. 4 silindirde atiker'in octilerde uzun vadede sorunlara yol actıgını forumdaki arkadaslardan sık sık gördük. tecrübem olmadıgı halde forumda okuduklarımdan ben olsam atikerden uzak dururdum. sorunsuz olarak okudugum yorumlarında memnuniyet gordugum brc ve prince var. bu ikisini araştır derim.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sanitabey » 09 Mar 2010, 00:12

valla 9 aydır atiker kullanıyorum.ben de korkarak taktırdım.ama allaha şükür hiçbir sorun yaşamadım.tavsiye ederim
sanitabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 09 Mar 2010, 00:38

[quote="sanitabey"]valla 9 aydır atiker kullanıyorum.ben de korkarak taktırdım.ama allaha şükür hiçbir sorun yaşamadım.tavsiye ederim[/QUOTE]

Ben önce landirenzo düşünüyordum. Sonra araştırdım iyi takıldıktan sonra
atikerde gayet iyiymiş. Landi renzo BRC ye 1600 tl verip gıdım gıdım
amorti edeceğim diye uğraşmaya değmez gibi. Hesaplarıma göre  Atiker
taktığımda yapacağım tasarruf birebir taksite denk geliyor. Şu an için
ATİKER düşünüyorum

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti grey_wolf » 09 Mar 2010, 11:07

ne olcak şimdi kafam yine karıştı.ya bu araba işi bana göre değil aslında. arabayı alırken focus mu fabia mı diye aylarca düşünmüştüm. şimdide brc mi atikermi ne karar vercem bilemiyorum. atiker iyi usta olunca sorun çıkartmıyormuş. ama ya iyi ustaya denk gelemezsek ne olcak. en iyisi ben ıspartaya cağların yanına gideyim :)))

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 09 Mar 2010, 12:34

olur hocam yolunuz düşerse her zaman beklerim:) ama istanbuldada ne ustalar vardır. ist li lpg ciler nerde bugunlerde yazmıyor buraya..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 09 Mar 2010, 12:53

[quote="caglarkrbyk"] olur hocam yolunuz düşerse her zaman beklerim:) ama istanbuldada ne ustalar vardır. ist li lpg ciler nerde bugunlerde yazmıyor buraya..
[/QUOTE]

yahu koskaca istanbulda lpg li fabia yokmu. kimse yok sağolsun iki arkadaş yazmış. başka yazan yok.

birde prins marka diye birşey buldum hollanda malı enjektörler japon malı imiş. adam 2000 tl fiyat verdi. araba parası nerdeyse. ben şimdi ya brc yada atiker taktırcam gibi görünüyor.

cağlar aslında senin ustaya bir sorsan istanbulda mutlaka arkadaşı vardır bu işi yapan. iyi ustanın iyi dostu olur diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 09 Mar 2010, 13:03

tamam sorarım erol bey.. site yöneticisi emir de atiker taktırdı oda bayağı araştırdıktan sonra iyi bir ustaya taktırmış oyle diyordu ben olsam ondan bi adres alırım..ıstanbulda oda.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 09 Mar 2010, 13:04

evet oda güzel fikir bir görüşeyim

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 09 Mar 2010, 18:19

Benim Atiker 1.500 km'yi geçti sorun yok montajdan sonra tekrar gidip bir ayar yapma vs. hiçbirşey yok aldım çıktım ne ayardaysa halen öyle. Montajı Ümraniye'de Candan Mühendislik yaptı. Kilometrede 18 kuruş yakıyorum LPG ye geçme sıcaklığım 40 derece. BRC çok pahalı baktım 2 senede kendini ancak amorti ediyor saçma bir yatırım olurdu 2 sene sonra ben arabayı değiştirmeyi düşünürüm. Usta olayı önemli sonuçta arabada ciddi bir tadilat yapılıyor. Ustanın iyiside alnında yazmadığına göre tavsiye ile bir yer bulmaya çalışacaksınız.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti grey_wolf » 09 Mar 2010, 18:57

[quote="?"]

Benim Atiker 1.500 km'yi geçti sorun yok montajdan sonra tekrar gidip bir ayar yapma vs. hiçbirşey yok aldım çıktım ne ayardaysa halen öyle. Montajı Ümraniye'de Candan Mühendislik yaptı. Kilometrede 18 kuruş yakıyorum LPG ye geçme sıcaklığım 40 derece. BRC çok pahalı baktım 2 senede kendini ancak amorti ediyor saçma bir yatırım olurdu 2 sene sonra ben arabayı değiştirmeyi düşünürüm. Usta olayı önemli sonuçta arabada ciddi bir tadilat yapılıyor. Ustanın iyiside alnında yazmadığına göre tavsiye ile bir yer bulmaya çalışacaksınız.

[/QUOTE]

emirbey sizin ustanın sefaköyde de bayisi var ama ben genede ümraniye ye gelsem orda yaptırsam. yardımcı olurlar herhalde. bana çokta uzak bir yer değil. işi garantiye alalım.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SELİM_ANK » 09 Mar 2010, 19:04

usta ben landi renzo taktırma derim

1-) 5bin devirden sora benzine geçio landirenzo

2-) arıza ışığı yanıo mu die sorduğumda ona yapabilecek bişeyimiz yok mecburen yanıo yandıkça söndrüoruz die bi cewap werdiler 

ben lovato taktırdım 1400/10 gibi bi fiyata üstte yazdığım iki sorun da yok brc de iyi ancak ithal olanını taktırmalısınz kişisel düşüncem ithal olan lpg kitlerinde yönelmen daha mantıklı olur

Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti grey_wolf » 09 Mar 2010, 19:50

[quote="SELİM_ANK"]

1-) 5bin devirden sora benzine geçio landirenzo

2-) arıza ışığı yanıo mu die sorduğumda ona yapabilecek bişeyimiz yok mecburen yanıo yandıkça söndrüoruz die bi cewap werdiler 

ben lovato taktırdım 1400/10 gibi bi fiyata üstte yazdığım iki sorun da yok brc de iyi ancak ithal olanını taktırmalısınz kişisel düşüncem ithal olan lpg kitlerinde yönelmen daha mantıklı olur

[/QUOTE]

oldukça kafam karıştı. 1000 tl atikere vereceğime 1400 lavato/zavoli ye vereyim diyorum. sonra onlara 1400 vereceğime 1600 brc ye vereyim diyorum derken 1600 ona vereceğime 1850 prins'e vereyim canavar olsun diyorum sonra ne gerek var tak atikeri kurtul diyorum. yani anlıcanız kafa bi dünya oldu.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bulentdogan » 09 Mar 2010, 20:10

[quote="grey_wolf"] [quote="SELİM_ANK"]

1-)
5bin devirden sora benzine geçio landirenzo

[/QUOTE]

oldukça kafam karıştı. 1000 tl atikere vereceğime 1400 lavato/zavoli ye vereyim diyorum. sonra onlara 1400 vereceğime 1600 brc ye vereyim diyorum derken 1600 ona vereceğime 1850 prins'e vereyim canavar olsun diyorum sonra ne gerek var tak atikeri kurtul diyorum. yani anlıcanız kafa bi dünya oldu.[/QUOTE]

Erol bey merhaba,
ben aracımı alırken üstünde lovato marka sistem mevcuttu ve sürekli motor ışığı yanmaları, rölanti ayarı bozukluğu, lpg de olduğumu sanmama rağmen benzinde fazla sarfiyat ve aracımın sürekli stop etmesinden bıkmıştım.Resmen aracıımdan soğumaya başladım. Tavsiye üserine bir ustaya gittim. Ustanın dediğine göre; lovato kitte rölantiyi tutturmak için belli devrin altındayken araç otomatik benzine geçirmeye ayarlanmış :( ve lovato kiti verip atiker fast taktırmaya karar verdim.Yukarıda saydığım tüm olumsuzluklar atikeri taktıktan sonra ortadan kalktı. LPG yi sürekli aldığım yerler dışında aldığımda bi kaç yer dışında motor ışığım da yanmadı (lpg kalitesine bağladım yanmasını). Mayıs 2009 da taktırdım. Takılırken de başındaydım. İzlediğim kadarıyla gerçekten güzel işçilik çıkardılar.

Sonuç olarak: Bence yazılımsal (beyin ECU su) ya da üretimsel hataları yok sayarsak bir LPG kitinin verimli ve sorunsuz olup olmayacağını belirleyen en büyük faktör montajı yapan USTA.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: 1.4 101 bg

İleti yonetici » 09 Mar 2010, 21:46

[quote="grey_wolf"]
oldukça kafam karıştı. 1000 tl atikere vereceğime 1400 lavato/zavoli ye vereyim diyorum. sonra onlara 1400 vereceğime 1600 brc ye vereyim diyorum derken 1600 ona vereceğime 1850 prins'e vereyim canavar olsun diyorum sonra ne gerek var tak atikeri kurtul diyorum. yani anlıcanız kafa bi dünya oldu.[/QUOTE]

1.8'den yüksek motor hacmi yada turbo beslemeli araçlar dışında Atiker'den farklı bir kit arayışına girmek gereksiz aynı malı daha pahalıya almaktan öteye bir fayda sağlamaz.

Ben önce Landi Renzo düşünüyordum sonra sizin gibi oldu olacak BRC ye bakayım derken eskiden adını duyduğum tavsiye edilen sağlam BRC bayilerinin (Candan Mühendislik, Üçel Otogaz vs.) Atiker'e geçtiğini gördüm. Atiker'de sorun olsa bu adamlar dertsiz başına ne diye dert alsın eldeki BRC bayiliğini bıraksın diye düşündüm. Sonra düşün düşün baktım işin içinden çıkamıyorum aradada ciddi fiyat avantajı var gittim buna Atiker olurmu dedim olur dediler olmaz deseler zaten 1 ay daha düşünürdüm Tongue. Arıza ışığı yanarmı dedim genelde yanmaz yansada bir süre sonra söner dediler. Ne yakar dedim 20 kuruş dediler. Aslında montajdan önce zerre kadar güven verecek şey söylemediler. Hatta tam ben oradayken karbüratörlü hondasında montajdan sonra sorunlar yaşayan kızgın bir müşteri bile geldi LOL Ama nasıl olduysa battı balık yan gider takın ne halimiz varsa görelim dedim.

Normalde hiç böyle konularda ani kararlar vermem ama araştır araştır kaç senedir artık gına geldi birde elde somut teknik veri yok kıyas yapamıyorsunuz biri ben şunu taktım süper diyor bir diğeri onun iyi dediğini yerlere vuruyor karar vermenizde rol oynayacak dikkate değer bir veri bulamıyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 09 Mar 2010, 21:52

polat alemdar bile atiker kullanıyor hala siz tartışıyorsunuz:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir