TAMAM PES EDİYORUM SİZ KAZANDINIZ !!

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TAMAM PES EDİYORUM SİZ KAZANDINIZ !!

İleti grey_wolf » 09 Mar 2010, 22:44

yani işin özü atikere doğru gidiyor sanırım. ama yakın bir yerde taktırayım baride ucuz etin yahnisi misali başımıza gelirse (inş. gelmez.)
birde birsürü yol tepmeyelim. önümüzdeki hafta bende atikerli olayım bari ne yapalım. eğer bir hafta içinde vaz geçmezsem takacaz artık bu gazı.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti quickcan » 09 Mar 2010, 22:45

[quote="caglarkrbyk"]polat alemdar bile atiker kullanıyor hala siz tartışıyorsunuz:)
[/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti edoras » 10 Mar 2010, 00:22

[quote="grey_wolf"]yani işin özü atikere doğru gidiyor sanırım. ama yakın bir yerde taktırayım baride ucuz etin yahnisi misali başımıza gelirse (inş. gelmez.)
birde birsürü yol tepmeyelim. önümüzdeki hafta bende atikerli olayım bari ne yapalım. eğer bir hafta içinde vaz geçmezsem takacaz artık bu gazı.[/QUOTE]

SENEXPO

LPG&CNG 2010

3.Likit Petrol Gaz ve Basınçlı Doğal Gaz Hizmetletleri ve Teknolojileri Fuarı

01 - 04 Nisan

bu fuarı gezin hazır sizede yakın belki fuardan uygun fiyatlarda bulabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan tüm sorlara yetkili ellerden cevap bulup öle karar verebilirsiniz....

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti WXW » 10 Mar 2010, 02:54

selamlar

ben de hala lpg ye direnenlerdenim sizin gibi.kullanan arkadaşlar kadar engin tecrübe ve bilgiye sahip değilim ancak hani taktırmak istesem aynen sizin soracağınız soruları soruyor ve ben de şaşırmış vaziyette ortalıkta dolaşıyor olacaktım. belki de pes edip benzine devam edecektim. öncelikle konuyu açtığınız için teşekkür ederim:)

izmir de her zaman aracımı götürdüğüm usta da bana neden lpg taktırmadığımı sorar durur (gerçi o aracı satacağım zaman benden almak istiyor, lpg yi bedavaya getirecek o hesap).aracımı tanıdıgı, bildiği ve parantez içinde yazdığım sebepten dolayı bana atiker taktıralım der sürekli. hem servis ağı açısından hem de düzgün takabilecek birini tanıdığından sanırım. ben de inatla ona para kazandıracağımı ancak bunu onun dükkanında benzinli aracımı getirerek yapacağımı söyler,çaylarımızı yudumlarken keyifli bir şekilde birbirimizle takılırız.

diyeceğim o ki.aracım reno19 1.4 rn.bana tavsiye edilen de atiker.aracım eski model olmasına karşı cok bakımlı ve ben de aracımı siz ve diğer arkadaşlarım gibi cok seviyorum.

ben şimdi taktırmak istesem muhtemelen ya atiker ya da muadili, orta karar bir kit taktırım, çünkü zaten aracımı gaz a geçirerek gerek performans gerekse diğer parça ömürleri açısından belirli bir riske giriyorum. her 10 kişiden sadece 1 i anladığım kadarıyla bir daha lpg taktırdıgı servise uğruyor.çok para verseniz, yaşadığınız sorunlardan sonra "o kadar para verdik gene sorun yaşadık dersiniz".az para verseniz ucuz etin yahnisi olacak. o nedenle İYİ BİR USTAYA, bütcenizi zorlamayacak, artan paraylada, gerekirse yaşanan sıkıntılarda size biraz finansman sağlayacak şekilde bir kit taktırın derim.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti WXW » 10 Mar 2010, 02:56

bu arada düzeltme

"her 10 kişiden sadece 1 i anladığım kadarıyla bir daha lpg taktırdıgı servise uğramıyor" olacak.özür
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti grey_wolf » 10 Mar 2010, 11:15

[quote="edoras"] [quote="grey_wolf"]yani işin özü atikere doğru gidiyor sanırım. ama yakın bir yerde taktırayım baride ucuz etin yahnisi misali başımıza gelirse (inş. gelmez.) birde birsürü yol tepmeyelim. önümüzdeki hafta bende atikerli olayım bari ne yapalım. eğer bir hafta içinde vaz geçmezsem takacaz artık bu gazı.[/QUOTE]

<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" id=table10 border=0 cellPadding=0 width="100%" =#ffffff>
<T>
<TR>
<TD height=21 width="14%"><FONT face=Arial>
SENEXPO
</TD>
<TD height=21 width="21%" noWrap>
<P style="MARGIN-BOTTOM: 0px">LPG&CNG 2010</A>

</TD>
<TD height=21 width="48%">
<P style="MARGIN-BOTTOM: 0px"><FONT style="FONT-SIZE: 11px" face=Arial>3.Likit Petrol Gaz ve Basınçlı Doğal Gaz Hizmetletleri ve Teknolojileri Fuarı

</TD>
<TD height=21 width="17%" noWrap>
<P style="MARGIN-BOTTOM: 0px; MARGIN-RIGHT: 10px" align=right><FONT style="FONT-SIZE: 8pt" face=Arial>01 - 04 Nisan

</TD></TR></T></TABLE>

bu fuarı gezin hazır sizede yakın belki fuardan uygun fiyatlarda bulabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan tüm sorlara yetkili ellerden cevap bulup öle karar verebilirsiniz....

[/QUOTE]

bu da güzel bir fikir aslında. bir bakmak lazım. tesekkürler paylaşım için.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bülbül » 10 Mar 2010, 11:17

Erol bey,

şu anda sizinle aynı düşüncelere sahibim.Bu benzin fiyatları ile baş edilecek gibi değil.LPG konusunda da herkes ayrı bir telden çalıyor.Kimisi atikerden uzak dur diyor kimisi deli misin 990 lira mis gibi git atiker taktır diyor.Vallahi şaşırdım kaldım.

Bir kere bile bu lpg yüzünden sanayiye gidersem çok moralim bozulur.Arabamdan soğurum.Muhtemelen ben biraz daha direneceğim.Aslında muayenesi de geçti arabanın.Yaptırmadım.Yarım muayene için randevu aldım.Bugün kati kararımı vereceğim..

İnşallah doğru bir karar veririz...
bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 10 Mar 2010, 11:25

[quote="bülbül"] Erol bey,

şu anda sizinle aynı düşüncelere sahibim.Bu benzin fiyatları ile baş edilecek gibi değil.LPG konusunda da herkes ayrı bir telden çalıyor.Kimisi atikerden uzak dur diyor kimisi deli misin 990 lira mis gibi git atiker taktır diyor.Vallahi şaşırdım kaldım.

Bir kere bile bu lpg yüzünden sanayiye gidersem çok moralim bozulur.Arabamdan soğurum.Muhtemelen ben biraz daha direneceğim.Aslında muayenesi de geçti arabanın.Yaptırmadım.Yarım muayene için randevu aldım.Bugün kati kararımı vereceğim..

İnşallah doğru bir karar veririz...
[/QUOTE]

bence kimsenin direncek gücü kaldığına inanmıyorum. bu fiyatlar yaza 4 tl sonra 4,5-5 tl olcak. ozamanda lpg kiti fiyatları daha da artacak. ben kesin kararımı verdim taktıracam ama brc mi ariker mi ona karar veremedim.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bülbül » 10 Mar 2010, 11:36

Bizim bir arkadaş Octavia 2008 model aracına BRC taktırdı ankara da.Skoda bayisi yönlendirmiş garanti kapsamı dışına çıkmadı arabası.Sordum çok memnunum, hiç bir sıkıntım yok dedi.Bende riske girmeyeceğim.Taktırırsam gidip orada BRC my7 taktıracağım..

Benzin fiyatları konusunda bu duyarsızlığın bizi ne hallere getirdiği ortada..4 lira ne demek yahu.Halbuki bir tepki koyulsa bir yürüyüş en azından.Hiç değilse içimiz rahatlar.Ancak nerde.Bu tüketici hakları ile ilgilenen sivil toplum kuruluşları neden acaba somut bir hamlede bulunmuyor.
bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 10 Mar 2010, 12:11

[quote="bülbül"] Bizim bir arkadaş Octavia 2008 model aracına BRC taktırdı ankara da.Skoda bayisi yönlendirmiş garanti kapsamı dışına çıkmadı arabası.Sordum çok memnunum, hiç bir sıkıntım yok dedi.Bende riske girmeyeceğim.Taktırırsam gidip orada BRC my7 taktıracağım..

Benzin fiyatları konusunda bu duyarsızlığın bizi ne hallere getirdiği ortada..4 lira ne demek yahu.Halbuki bir tepki koyulsa bir yürüyüş en azından.Hiç değilse içimiz rahatlar.Ancak nerde.Bu tüketici hakları ile ilgilenen sivil toplum kuruluşları neden acaba somut bir hamlede bulunmuyor.
[/QUO

aslında bir mitng felan yapsak en azından içimizi dökeriz. bir iki aydır maça da gitedim. iyice birikti patlayacam artık. :))))))

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xex » 10 Mar 2010, 13:15

Benim için en önemli konu şu an bu benzin maliyetleri.
Büyük ihtimal ya lpg kiti taktırcam veya dizel araba alacam.

Arabamı satıp alacağım en yakın araba ford fiesta dizel gözüküyor fakat arabama yaptığım masraflar aklıma geliyor ve üzülüyorum çünkü arabama gözüm gibi bakıyordum.

Skoda Fabia 1.4 16 v 101 hp 144.000 km de.

Aracımın aküsünü 6 ay önce değiştim 150 tl verdim nano teknolojili olan.

3 gün önce ruville triger seti ,devir daim,tüm filtreler, bujiler,antifriz,shell 5x40 yağ,işçilik hepsi 550 tl

Kasım ayında tüm balataları değiştirmiştim.

Solargard 10 yıl garantili cam film.

Angel far

Philips 4300 k xenon kit

RS vites kolu

İç konsol kaplama

Sony bluetoothlu teyp

Sony Mid takımı.

Fabia orjinal çelik jant sonradan taktırdım.

Birde aşağıda sade bir araba.Çık işin içinden açıksası uykularıma bile girmeye başladı bu olay.

Benzincileri zengin etmekten başka bişey değil.Binsem gezsem verdiğim parayı acımam ama bu kadarda pahalı olamaz.50 tl benzin 2 gün gitmiyor.Arabaya kapının önünde sadece bakmakla yetiniyorum.

Arabamı mı satıp üst model dizelmi alayım veya lpg taktırıp böylemi gezeyim.

Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti C@GL@R » 10 Mar 2010, 13:21

beyaz fiestaların yüzde 99.9 u şirket arabası adam akıllı bir dizel için bir iki milyar daha fazla çıkmanız gerekir. arabanızı seviyorsanız lpg taktırın yada tüm artıları arabayı satarken alan kişiye hediye edin fabia da bu böyle..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 10 Mar 2010, 13:58

bu devirde artık en mantıklısı dizel arkadaşlar ama onun da fiyatının 4-5 liralara gelmeyeceği ne malum...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir