Felicia Lpg Soğukta Stop etme problemi çözüldü

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Lpg Soğukta Stop etme problemi çözüldü

İleti nehuse » 01 Nis 2010, 21:10

viewtopic.php?f=14&t=16936

Başlığında Konuştuğumuz Soğukta Stop etme problemi çözüldü .

Bakım zamanı geldiği için herzamanki ustama götürdüm .Boğaz kelebeğini gerekirse söküp temizlemesini motora iyi bir bakmasını çünkü atikercilere götürüp tekrar ayar yaptıracağımı yine sorun motorda derlerse kitin sökülmesini isteyeceğimi anlattım .Bana birde bizim tanıdık gaz servisi baksın dedi.Tamam dedim ayrıldım.Döndüğümde motorun içinin komple gazdan dolayı yağ olduğunu (tam olarak söylediği yeri hatırlamıyorum gaz girişinin olduğu kısım sanırım ) tinerle temizlediğini anlattı.Kendi tavsiye ettiği gaz servisinde ise enjektörlere bağlı olan gaz hortumundan balata temizleyici sıkarak enjektör ve boruları temizlediler.Yeni bir versiyon attılar.Şimdi maşallah tık yok gaza geçiş de hızlandı.Eskiden motor sıcakken bile ışık yanıp sönüyor 20 sn kadar sonra gaza geçiyordu şimdi 1-2 sn de geçiyor.Rölanti düzenli ve stop etme problemi kalmadı.Her işin bir anlayanı var ama usta diye geçinenler yüzünden arabadan soğuyoruz.Servislerin eğitimine daha çok önem verilmesi şart.

nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 01 Nis 2010, 21:20

bir ara aygaz euro lpg alanlar çok sorun yaşadı
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ugur_clskn » 01 Nis 2010, 22:01

AhmetH yazdı:bir ara aygaz euro lpg alanlar çok sorun yaşadı

evet daha önce bende rastladım katkılı aygaz kullanan aracın lpg regülatöründen bir dünya yağ çıktı adamın sorunu aynıydı zor çalışıyodu araba. ustada kesınlıkle kullanmayın dedı katkılı otogaz markası ne olursa olsun.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir