OCTİME ZAVOLLİ LPG TAKDIRDIM

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTİME ZAVOLLİ LPG TAKDIRDIM

İleti ayhani » 10 Nis 2010, 22:28

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bıkkınlık veren benzin fiyatlarından dolayı artık bende 2 günlük LPG'ciyim.
2 gün önce KÜTAHYA OTOGAZ'a ZAVOLLİ taktırdım. Araştırmalarım sonucu bayi sahibi yakın arkadaşımın yeğeni çıktı. Arkadaşımın yeğeni fikrimi değiştirdi. Aslında gönlüm LANDİRENZO'dan yanaydı sonra KÜTAHYA'da bayisi olmadığı için ve forumlardaki yorumlardan dolayı ATİKER'e karar kılmıştım. Yalnız arkadaşımın yeğeni, uzun yıllar kullanacaksam ZAVOLLİ taktırmamı önerdi. ZAVOLLİ takalım para verme iki hafta sür beğenmezsen sökeriz dedi. Bende böyle garantiyi kimse vermez deyip taktırdım.
Önce acaba ZAVOLLİ taktrımakla fazladan 500 tl'mi veriyorum diye düşünüyordum ama montaj sırasında ATİKER ile ZAVOLLİ kitlerini karşılaştırma imkanım olduğu zaman iyiki ZAVOLLİ taktırmışım dedim. ZAVOLLİNİN malzeme kalitesi, ATİKER'den bariz olarak kaliteli görünüyor. Özellikle AİTKER'in enjektörleri kırmızı sert plastikten yapılmış ve hemen kırılacakmış hissi uyanıdırıyor ZAVOLLİ'ninkiler ise çok daha kaliteli metal döküm. ATİKER'in özellikle ECU'sunun yanından taşmış silikonlar özentisiz geldi. Dedim ah bizim TÜRKLER neden işinizi böyle özensiz yapıyorsunuz.

ZAVOLLİYİ 1500 TL'ye takdırdım iki hafta denedikten sonra tamam dersem parayı ödeyeceğim(Fiyat biraz pahalı gelebilir KÜTAHYA'da otogazı herkes pahalı takıyor).
Arabamda şu an ZAVOLLİ saat gibi çalışıyor benzinde neyse o.
Bugün Eskişehir'e gidip geldim yani 150 km uzun yol yaptım. Her şey gayet iyi. Gözlemleyebildiğim tek şey sert rampalarda azda olsa güç kaybı var. Takan arkadaş isterse performansı gazın ayarını arttırarak giderebiliriz dedi ama ben fazla yakmasın diye açtırmadım. Gaz ölçümü tabi henüz yapamadım ilerleyen zamanlarda görüşümü yine yazarım.

İşçilik sonderece kaliteli idi tüm montaj boyunca ustanın başındaydım. KÜTAHYA OTOGAZ'ı bu bölgedeki herkese tavsiye ederim.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 18 Nis 2010, 09:59

hayırlı olsun.
yakıt tasarrufu için yaptırışınız az da olsa kaybolan performansı aramayın.bende aynını yapıyorum.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti octaviaman » 18 Nis 2010, 13:49

ZAVoLLİ markası ticari kullanıcıların en gözde markasıdır burada.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti akt145 » 18 Nis 2010, 13:51

zavolli iyi markadır pişman olmazsın zaten bu işin pirleri italyan markaları
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 18 Nis 2010, 14:39

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Takalı 1 hafta oldu şimdilik çok memnunum. Sabahları hava soğuk olduğu için gaza geç geçiyordu cumartesi ayarı düşürdüler bakalım.
Bu arada ilk depomu fullattim 70 tl tuttu. 70 TL gaz ile 470 km yaptım. Tabi gaza geç geçmesinden kaynaklanan benzinde var. Benzin göstergesi tam ortadaydı şimdi 1 haftada 1.5 çubuk aşağı düştü. Bilmem normalmi?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir